Ikšķiles kultūras biedrības nams nonāk pašvaldības īpašumā

Indulis Trapiņš, līguma parakstīšana ar Ikšķiles kultūras biedrību.
Indulis Trapiņš, līguma parakstīšana ar Ikšķiles kultūras biedrību.

29. oktobrī plkst. 11.00 Ikšķiles domē tika parakstīts līgums, ar kuru Ikšķiles Kultūras biedrība savu īpašumu – zemi un biedrības namu – nodeva pašvaldībai.

 Līdz ar to Ikšķiles pašvaldība kā iedzīvotāju nodokļu maksājumu saņēmēja varēs pildīt savu funkciju, organizējot kultūras dzīvi pilsētā. Savukārt Kultūras biedrība, neraizējoties par saimnieciskiem jautājumiem, turpmāk biedrības namu izmantos, lai uzturētu un koptu latviskās tradīcijas, nacionālo identitāti un saglabātu novada kultūras mantojumu.

Kā norāda Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs, ņemot vērā faktu, ka kultūras biedrības nams ir vienīgā kultūras iestāde pilsētā, pavisam drīz tiks sākti renovācijas darbi, lai tautas nams kļūtu par  ikšķiliešu atpūtas vietu un telpās darbību varētu atsākt mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas šobrīd izmanto vietējas vidusskolas telpas.

Jau esam informējuši, ka Ikšķiles pašvaldība saņēmusi vairākas atbalsta vēstules no Ikšķiles kultūras dzīvē nozīmīgām personām – Lilijas Hermīnes Kalniņas, dzejnieces Liānas Langas un rakstnieces Noras Ikstenas, Rīgas Centrālas bibliotējas direktores Dzidras Šimtes un arhitekta Laimoņa Šmita, koru mākslinieciskās vadītājās Līgas Dziedātājas.

Zanda Tereško Ogres TV