Ikšķiles Mazais koktēlniecības simpozijs

Koka skulptūru simpozijs Ikšķilē.
Koka skulptūru simpozijs Ikšķilē.

No 14. līdz 23. jūnijam Ikšķilē ciematā „Zaļās salas

Tā ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas talantīgie mākslinieki radīs sešus mākslas darbus – koka skulptūras kā vides mākslas objektus, kas veidos vienotu bērnu atpūtas laukumu.

Ikšķiles Mazais koktēlniecības simpozijs ir viens no Ikšķiles 825 gadu jubilejas svētku programmas pasākumiem. Tas tiek rīkots sadarbībā ar LMA Tēlniecības katedras vadītāju prof. Bruno Strautiņu. Simpozijā piedalīsies LMA Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas studenti Anete Laudama, Mārtiņš Rozenfelds, Ansis Dobiāins, Krists Pudzens, Jānis Noviks un Sandis Aispurs. Simpozija praktisko darbu organizē biedrība „Zaļās salas” un Ikšķiles novada pašvaldība. Dalībnieki strādās ar „Makita” piedāvātajiem instrumentiem.

Doma par bērnu spēļu laukuma izveidošanu radās pēc pirmā Ikšķiles Vides mākslas festivāla. Idejas autors Ivars Zukulis: „Esmu patiesi priecīgs, ka varam atbalstīt jauno mākslinieku radošās izpausmes un radīt paliekošus darbus Ikšķiles novadā. Līdz pilsētas svētkiem, kas notiks augustā, skulptūras tiks uzstādītas bērzu birzī pie Ikšķiles vidusskolas.”

Simpoziju atbalsta Ikšķiles novada pašvaldība un SIA „Makita”.