Ikšķiles deputāti organizē šoka terapijas seansu Latvijas Hokeja federācijas priekšsēdētājam Kirovam Lipmanam

A/s „Grindeks
A/s „Grindeks

“Esmu pilnīgi šokēts, ka var izvirzīt jautājumu, vai Ikšķiles novadam vispār vajag tādu halli,

tā par Ikšķiles novada domes deputātu 9.jūnija komiteju sēdē pausto noraidošo nostāju nekustamā īpašuma “Vidzemes Ledus” jeb Ogres Ledus halles iegādē atzina LKF priekšsēdētājs K.Lipmans. 

“Mēs vēl neesam psiholoģiski gatavi, lai domātu par mūsu bērnu veselību un fizisko attīstību. Man tas ir ļoti sāpīgi. Es biju pārliecināts, ka nebūs nekādu jautājumu – pašvaldībai ir jābūt laimīgai, ka ir tāda halle,” norādīja Lipmans.

Ikšķile nav tas pats, kas Latvija
Laimīgas droši vien būtu daudzas pašvaldības, bet ne Ikšķile, kur opozīcijā esošie  “APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI”  (AI) deputāti gatavi atteikties pat no tēva un mātes, lai tikai neatbalstītu pozīcijas izvirzītos priekšlikumus.

No “AI” domē ievēlētais deputāts Ģirts Baķis, lai tiktu labāk sadzirdēts, pat piecēlās no krēsla un nostājās sēžu zāles vidū. Deputāts klātesošajiem uzdeva retorisku jautājumu: “Tas, ka Latvijai vajadzīgs hokejs, to neviens nenoliedz, bet, vai tas ir vajadzīgs Ikšķilei?”

Tūrismu nevajag, darba vietas – arī nē
Lai pārliecinātu Ikšķiles  novada domes opozīcijas deputātus par pirkuma iegādes lietderību, nelīdzēja ne K.Lipmana sniegtā informācija, ka Somijā, kurā iedzīvotāju skaits nav pat divreiz lielāks nekā Latvijā, ir 500 halles (salīdzinājumam – mūsu valstī – 18).

Tāpat tautas priekšstāvjiem nešķita nopietni ņemami arī Ogres novada domes priekšsēdētāja Edvīna Bartkeviāa pārliecinošie argumenti, ka halles nonākšana pašvaldību  īpašumā (to plānots iegādāt sadarbojoties Ogres, Ikšķiles, Lielvārde un Ķeguma novadam – red.) veicinās tūrisma attīstību Zilajos kalnos, no kuriem lielākā daļa atrodas Ikšķiles novada teritorijā (starp citu, arī pati halle!), nedz arī plānotās 20 darba vietas, kas palīdzētu sildīt ekonomiku un ātrāk izkļūt no krīzes.

Deputātus neaizkustināja pat Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieka Egila Helmaņa apelēšana pie mūsu valstī tik populārā sporta veida līdzjutēju sirdsapziņas, atgādinot, ka ikvienam taāu patīk skatīties, kā mūsu hokejisti pārstāv Latviju, un tieši no šī lēmuma atkarīgs, vai hokejam būs lemts attīstīties, ja nebūs šīs pēctecības.

Kas svarīgāk – smagā soma vai sportiskie sasniegumi?
“Es ļoti labi saprotu, kāpēc šis pirkums ir vajadzīgs Ogres novadam, bet man tā īsti nav skaidrs, kādēļ tas būtu vajadzīgs Ikšķiles novadam? Man ir divi bērni, un kā viņi ar lielajām hokeja inventāra somām nokļūs no mājām līdz vilcienam un pēc tam savukārt Ogrē no stacijas līdz hallei?” – neizpratni pauda deputāte Iveta Mežaraupe (AI). Ogres ledus halles izpilddirektors Egils Matskins skaidroja, ka hokeja inventāru iespējams atstāt uz vietas hallē, un šis arguments neiztur kritiku, lai atteiktos no sporta būves.

Kultūras, izglītības un sporta komitejas priekšsēdētāja Ingūna Bērziņa (LZS) atklāja, ka, piemēram, viņas dēls šobrīd trenējas Rīgā, kas prasa nesalīdzināmi lielākus izdevumus no ģimenes budžeta nekā tad, ja treniņu iespējas būtu dzīvesvietas tuvumā. I.Bērziņa, kura strādā par Ikšķiles vidusskolas direktora vietnieci audzināšanas un ārpusklases darbā, informēja, ka no Ikšķiles daudz bērnu un jauniešu brauc trenēties uz Rīgas hokeja klubiem.

Par iespēju atsākt treniņus Ogres ledus hallē, kas šobrīd ir slēgta, ar vēstuli pašvaldībā vērsušies arī kluba “Slidotprieks” dalībnieku vecāki. No Ikšķiles un Tīnūžiem klubā ir 12 bērnu, kas nodarbojas ar daiļslidošanu. Ikšķiles novada jaunieši spēlējuši arī vairākās amatieru hokeja komandās, un acīmredzot daži kilometri līdz Ogrei viņiem nav bijis šķērslis, lai virzītos pretī sportiskām uzvarām.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš atgādināja, ka pašvaldības rīcībā ir divi autobusi, kas veic skolēnu pārvadājumus un kuru maršrutus un laikus varētu  saskaņot ar nodarbībām un treniņiem Ogres ledus hallē. “Galvenais ir radīt iespēju bērniem nodarboties ar sportu, un tas ir arī pašvaldības pienākums,” sēdes gaitā vairākkārt uzsvēra I.Trapiņš.

Deputāte norunā privātu randiņu ar hokeja dzīves vadītāju
Perspektīvā Ogres ledus hallē plānots atvērt sporta skolu, kuru varētu apmeklēt Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma bērni. Tiesa gan, ar vienu nosacījumu, ja minētās pašvaldības, izņemot Ogres novadu, kura deputāti jau atbalstījuši  (vienbalsīgi!!!) halles iegādi vienosies par pirkumu. “Mums ir gatava halle, un mums visiem novadiem ir tikai jāsanāk kopā. Ja mēs to neizdarīsim, halles nebūs,” norādīja I.Bērziņa.

Bērnu sporta attīstību gan sarunās ar amatpersonām, gan arī materiāli solīja atbalstīt arī LKF priekšsēdētājs K.Lipmans. Komiteju sēde ar augsto viesu piedalīšanos beidzās visai neierasti. Deputāte I.Mežaraupe gribēja uzzināt, cik lielu naudas summu Lipmans gatavs atbalstīt jaunos sportistus. Viņš solīja izvērtēt savas iespējas un atvēlētās naudas daudzumu atklāt deputātei personīgi "uz ausi".

Ja šī tikšanās īstenosies līdz nākamajai domes sēdei, tad varbūt nosauktā summa kļūs zināma arī pārējiem deputātiem un sabiedrībai. Taāu, kā arī norādīja pats Lipmana kungs, nauda ir otršķirīgs jautājums. “Manuprāt, pašvaldības izdevumi būs daudz lielāki iedzīvotāju veselības problēmu risisnāšanai, ja nebūs sporta halles,” norādīja Lipmans.

Galīgo lēmumu par halles iegādi deputātiem jāpieņem domes sēdē, kas notiks 16.jūnijā.

Pielikumā: izraksts no partijas “APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI” priekšvēlēšanu programmas

Mēs esam par visu iedzīvotāju grupu iesaistīšanos sporta aktivitātēs atbilstoši interesēm mūsdienīgās sporta bāzēs:  

  • Iespēju nodrošināšanu un aktivitātes veicināšanu bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem, ģimenēm, invalīdiem nodarboties ar sportu atbilstoši interesēm un vēlmēm.
  • Sporta aktivitāšu piedāvājumu paplašināšanu un sporta veidu attīstību.
  • Esošo sporta būvju saglabāšanu, modernizēšanu un efektīvu izmantošanu.
  • Jauna stadiona būvniecību, bērnu aktivitāšu laukumu, gājēju un veloceliņu tīkla izveidi.

     

Papildināts IKSKILE.COM

Lai arī Ikšķiles novads šobrīd  ir "Vidzemes Ledus" halles līdzīpašnieks (1% daļu), ledus halli izmanto tikai 20 bērni no mūsu novada.