Ikšķilē starptautiskais Baltijas valstu studentu un pasniedzēju keramikas simpozijs

J. Kugas māja Ikšķilē
J. Kugas māja Ikšķilē

Vēsturiski keramikai visā Baltijas reģiona kultūrā ir īpaši dziļas un nozīmīgas saknes.

 

Keramikas nodaļa ir viena no visilggadīkajām Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) darbnīcām, tā veidota jau 1924.gadā. Toreiz keramikas apdedzināšanai izmantoja tikai malkas cepļus, tagad, pakļaujoties ugunsdzēsības normām pilsētas centrā, tie visi tika nomainīti pret elektriskajiem.

 LMA pieder J.Kugas darbnīca Ikšķilē, kur pēdējā laikā notiek studentu vasaras plenēri. Ar KKF un LMA atbalstu 2007.gadā tur tika uzbūvēts keramikas malkas ceplis. Malkas apdedzinājuma atklāta uguns piešķir keramikai īpašu šarmu, ar to var panākt interesantus efektus, kā arī izmantot īpašas augstā apdedzinājuma glazūras – seladona, "vērša asinis" un citas.

Simpoziju organizē Mākslas Akadēmija, un tā mērķis ir izpildīt iztrūkstošo mācību procesa posmu, izmantojot keramikas malkas cepli. Pilnveidot savu profesionālo līmeni, celt kvalifikāciju, salīdzināt vairāku augstskolu mācību programmas.

Starptautiskais simpozijs, kā mācību procesa sastāvdaļa, veicina studentu radošo darbību un starptautisko  kontaktu  veidošanos, popularizē  sabiedrībā senās mākslas tradīcijas.

Šogad simpozijā piedalās studenti un pasniedzēji no Baltijas valstu augstskolām:  Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un, protams, Latvijas.

Simpoziju organizē Latvijas Mākslas Akadēmijas (LMA) keramikas katedra.