L&T®Ekoskola Ikšķilē: Šķiro un uzvari

Akritumu šķirošanas konteineri arī Ikšķilē.
Akritumu šķirošanas konteineri arī Ikšķilē.

No šī gada 4.oktobra līdz 10.decembrim Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Sia

 L&T®Ekoskola ir SIA „L&T” izveidota programma, kura atblasta otrreizpārstrādājamo atkritumu šķirošanas projektus skolās un zaļās – Ekoskolas – idejas attīstīšanu Latvijā. Šoruden konkursā piedalās 43 skolas no Rīgas, Mārupes, Ādažiem un Salaspils, kā arī Ikšķiles vidusskola (atbildīgā par L&T®Ekoskolas projektu Ikšķiles vidusskolā – Direktores vietniece mācību darbā, skolotāja Aija Katkovska).
 
Konkursa laikā Ikšķiles vidusskolas telpās ir izveidots šķirošanas punkts, kurā uzstādīts lielmaiss nolietotām elektroniskām iekārtām, 240 litru konteiners visa veida bateriju un akumulatoru savākšanai, un L&T®Ekokaste nolietotiem mobilajiem telefoniem. Šī gada 11.oktobrī skolā viesojās uzņēmuma pārstāvji ar izglītojošu lekciju skolēniem un skolotājiem par to, kādēļ svarīgi šķirot minētos materiālus un kā sašķirotais tiks tālāk pārstrādāts, kļūstot par vērtīgām izejvielām un jaunām precēm.
 
L&T®Ekoskolas konkursa uzvarētājskola tiks noteikta aprēķinot lielāko savākto materiālu apjomu uz katru skolēnu. Uzvarētājskolai paredzēta gan naudas balva, gan Popcorn ballīte visiem skolas skolēniem, gan arī ieejas kartes Līvu akvaparkā aktīvākajiem skolēniem. Stītbola grozu balvā saņems skola ar lielāko savākto mobilo telefonu apjomu, bet bateriju un akumulatoru savākšanā āaklākā skola savā īpašumā iegūs galda tenisa galdu. Vēl paredzētas arī dažādas papildus balvas skolu aktīvākajiem skolēniem.
 
Ikviens Ikšķilietis ir laipni aicināts atbalstīt Ikšķiles vidusskolu šajā L&T®Ekoskolas konkursā. Ikkatrs taāu pazīst kādu skolēnu, ar kura palīdzību varētu skolas šķirošanas punktā nogādāt šķūnītī, garāžā vai citā glabātuvē uzkrāto sen nevajadzīgo elektrotehniku, autoakumulatorus, nolietotos mobilos telefonus, utml.
 
Sīkāka informācija par konkursa noteikumiem un balvām L&T®Ekoskolas mājaslapā www.ekoskola.com. Turpat var izlasīt arī padomus uzvarai un, reģistrējoties, arī ik nedēļu aplūkot, kā klājas mūsu skolai citu skolu konkurencē.
 
Rūpēsimies par dabu, šķirosim un palīdzēsim mūsu skolai uzvarēt konkursā!
Inga Kalviņa (pirmklasnieka māmiņa)