Ikšķiles vidusskolai 145.vieta

Skolu tops, Ikšķiles vidusskolai tikai 145.vieta.
Skolu tops, Ikšķiles vidusskolai tikai 145.vieta.

Kā ziņo NRA, šogad skolu topa pozīcijas mainījušās minimāli, un tas nozīmē, ka Ikšķiles vidusskolai skolu topa augšgals pagaidām nesasniedzams. Ko darīt – slīgt pašapmierinātībā vai ko mainīt?

http://zinas.nra.lv/latvija/izglitiba-karjera/30497-skolu-topa-augsgals-jau-vairakus-gadus-nemainigs.htm

http://news.frut.lv/lv/education/80560

16 KOMENTĀRI

  1. ..Par to Alternatīvo… Strādāju skolā un ļoti labi zinu, cik viegli pamatskolā ir nokļūt augšgalā tā drusciņ ,,piepalīdzot”, sak, mēs jau priekšā neko nesakam, tikai paskaidrojam. Tikai kaut kā tie alternatīvie pēc tam tai masā pazūd bez pēdām!

  2. Strādāju Rīgas skolā. Tiem bērniem, kas nākuši pie mums zināšanu līmenis eksaktajos priekšmetos, īpaši bioloģijā, ķīmijā, matemātikā bija kritisks. Bet nevar arī skolu salīdzināt ar R.V.1.ģimnāziju, jo tur atlasa no visas valsts un arī tad vēl ir aktuāls nesekmības jautājums. Varbūt vērts beidzot vērsties arī pie vecākiem- viņiem visupirms jābūt atbildīgiem par to, kādēļ bērns nemācās, kā tas ir normālās zemēs….

  3. Jūrmalas alternatīvajā skolā ir ļoti stingra kārtība, tur nevar būt runas par to, ka bērns neizpildīs mājas vai patstāvīgo darbu. Brīvība izpauža tā, ka bērni var izteikt savas domas, argumentētus priekšlikumus, ietekmēt skolas sadzīvi. Brīvība un slinkums (bezatbildība, neizdarība) nav viens un tas pats.

  4. Nu tas, ka “brīvās” skolas nav topu priekšgalā gan nav gluži precīzi. Vācijā tieši šādas skolas ir labākās sasniegto rezultātu ziņā – ir topu pirmajās vietās. Protams, piekrītu, ka tā nav Latvijā. Un bez Valdorfskolas ir arī citas “brīvas” skolas.

  5. Ikšķiles skolā ir ļoti augsts fakultatīvo nodarbību līmenis, – kori un ansambļi tiešām ir līmenī, ko diemžēl nevar teikt par audzēkņu sasniegumiem mācību priekšmetos. Pats mācījos Rīgas 1.vsk. un pamatatšķirība ir tā, ka Ikšķilē trūkst stingrības, bērni neiemācās patstāvīgi strādāt un domāt, jo mājās uzdot maz (īpaši manam lielajam puikam), neizmācīšanās gadījumā nekādas sekas/atbildība no bērna puses neiestājas, tā teikt – negribi nevajag, ar varu jau nespiedīsim… Bet varbūt ka vajag? Varbūt, ka administrācija varētu būt prasīgāka pret skolas pedagogiem un viņi pret bērniem?! 50% atbildības protams gulst arī uz vecāku pleciem, taāu pasaules prakse tāpat rāda, ka ne jau tās “brīvā” stila un augstas demokrātijas mācību iestādes (kā piem.Valdorfa skolas u.c.) parasti ieņem skolu topu vadošās vietas. Slinkums tomēr ir iedzimta īpašība 90% cilvēku un kādam tas ir jāsalauž un jo agrāk tas izdodas, jo labāk.

  6. Prom aiziet tie, kas slikti mācījušies to, ko skola piedāvā: “Mēs jau neko nevaram…” Viņu (un vecāki) var un grib varēt, tādēļ mūk. <br />
    <br />
    Skolā klašu audzinātāji ir aptaujājuši devītklasniekus. Laikam jau nevaru citēt sapulcē teikto, bet skolai pašai par to būtu skaļi jārunā, jo aptaujas rezultāts vēl pirms raksta Ikskile.com pateica tieši to, ko samērījuši arī ārpus skolas.

  7. Nav slikti (labi arii nav). Bet nekas – daudziem patiik (ja nepatiks – paarkraasosim veelaak).<br />
    Kas tur slikts? Kaadam jaabuut arii 145.Ja nepatiik, var braukt citur. Daudziem patiik!

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu