Kļūstot par politiķi, Ufo nodod savējos

Fotosalikums, Attēlam ilustratīva nozīme.
Fotosalikums, Attēlam ilustratīva nozīme.

Iespējams, daudzi mūziķi sita plaukstas, kad par Ikšķiles novada pašvaldības deputātu kļuva savējais – Ufo. Taču, kļūstot par politiķi, viņš piemirsis mūziķu cunftes intereses.

Ikšķiles vārda nesēji latvju mūzikas pasaulē, grupa «Iedomu spārni» ar novada domes atbalstu tikuši pie 1500 latiem jaunā albuma izdošanai.

Grupas vokāliste Ieva Zēģele noraidīja »VZ« aizdomas, ka finansiālā atbalsta iegūšanā palīdzējis Kaspars Upacieris jeb Ufo, kurš ticis Ikšķiles novada domes deputāta krēslā: «Viņš domē ir opozīcijā, kas principā iebilst pret visu, ko saka pozīcija.

Pozīcija gribēja atbalstīt «Iedomu spārnus», bet Ufo bija kategoriski pret.» Lai gan pusotrs tūkstotis latu nav pārdabiski liela summa, turklāt Ikšķile nav no tiem trūcīgākajiem novadiem, jautājumā par līdzekļu piešķiršanu «spārniem » iedegušās īstas politiskās kaislības – nācies pat rīkot atkārtotu balsošanu. Arī tā grupai bija pozitīva. «Ufo tagad ļoti seko līdzi, lai visur parādītos [Ikšķiles novada domes] logo.

Bija pat tā, ka izdevēji nosūtīja pirmo preses relīzi par albuma iznākšanu, kurā nebija pieminēts neviens no atbalstītājiem – to bijām gatavojušies darīt nākamajā [relīzē], un viņš sacēla traci, kā «MicRec» varējis neierakstīt atbalstītājos novada domi?! Ufo «cepās» un ārdījās pa visu Ikšķili, cik mēs esam slikti un bezkaunīgi! Sarunās ar citiem mūziķiem prātojām, ka viņam jau nu vajadzēja būt tieši tam, kurš saprot, cik patiesībā mūziķiem ir grūti dabūt naudu, jo izdošanas process ir sarežģīts.

Bet izrādījās, ka tas, kuram to vajadzētu saprast, to izprot vismazāk,» nedaudz sarūgtināta ir Ieva.