Radio balss un ministrijas ierēdne ir neaizvietojami darbinieki

Ikšķiles novada dome.
Ikšķiles novada dome.

Vakar, 17.martā, Ikšķiles novada apvienotajā Tautsaimniecības un Finanšu komiteju sēdē, pamatojoties uz partijas “APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI

jautājums par Ikšķiles novada pašvaldības pastāvīgo komiteju un sēžu norises laikiem.

Atsevišķu deputātu dēļ grib mainīt komiteju un domes sēžu laiku

Deputātu iesniegums saistīts ar to, ka gan Kaspars Upaciers, gan Ingūna Urtāne laikā, kad ieplānotas komiteju  un domes sēdes, darba specifikas dēļ spiesti tās kavēt, jo nav kas šos speciālistus aizvieto.

Plašsaziņas līdzekļos jau vairākkārt ziņots, ka K.Upacieris kopš pērnā gada nogales, kad domes sēdes pārceltas no pēcpusdienas uz  plkst. 9 no rīta, nav bijis ne uz vienu domes sēdi, jo šajā laikā pilda tiešos darba pienākumus.

Jāatgādina, K.Upaciers strādā par raidījumu vadītāju Radio SWH, bet Inguna Urtāne ir Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Teritorijas plānojumu departamenta direktore.

“Ja  jūs piekritāt kļūt par deputātiem, tad jums ar to bija jārēķinās,” norādīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Viņš arī atgādināja, ka “Likumā par pašvaldībām” skaidri definēts, ka darba devējam ir pienākums nodrošināt savam darbiniekam iespēju veikt deputāta pienākumus un piedalīties domes sēdēs.

“Rīdzinieki” vēlas panākt, lai ikšķilieši viņiem piekāpjas

I.Urtāne nāca klajā  priekšlikumu pārcelt Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdi no plkst 9. uz plkst 13, bet Tautsaimniecības un Finanšu komiteju apvienoto sēdi un domes sēdes sasaukt plkst. 15, lai abi minētie deputāti varētu tajās piedalīties. “Mēs domājam, ka visiem pārējiem deputātiem nav tik sarežgīti pavirzīt šo laiku,” savu viedokli pauda I.Urtāne. “Diemžēl Ikšķile nenodrošina ar darba vietām visus strādāt gribētājus,”viņa piebilda.

Deputātes viedokli neatbalstīja  Zigurds Zēns (Latvijas Zemnieku savienība), kurš arī strādā Rīgā: “Ja sēde sākas vienos, tad diena ir sabeigta no abām pusēm. No rīta pāris stundas var pastrādāt, tad skriet uz sēdi un pēc tam atkal atpakaļ uz darbu.”  Par sēžu laiku dienas vidū nebija sajūsmā arī I.UIrtānes partijas biedrs G.Baķis, arī “rīdzinieks”.

Partijas “APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI” deputāte Iveta Mežaraupe atbalstīja priekšlikumu, ka domes sēdes varētu sākties trijos pēcpudienā. “Tas būtu optimālākais laiks arī domes speciālistiem, kuri līdz šim iebilda par ieilgušo darba dienu laikā, kad sēdes sākās pēcpudienā,” uzskata deputāte.

Visiem deputātiem pieņemams laiks vēl tiks meklēts

Ilgus gadus Ikšķiles domē sēdes notika pēcpusdienās – plkst. 16, kad vairākumam deputātu darba diena jau tuvojas izskaņai. Kā jau minēts iepriekš, šis laiks nebija pieņemams domes speciālistiem, kuriem tādējādi darba diena ieilga līdz vēlam vakaram.

Kā izrādās, šis laiks neapmierināja arī pašus deputātus, jo arī viņu darbdiena ieilga. Īpaši gadījumos, kad sēžu darba kārtībā dažkārt  bija iekļauti ap simts jautājumiem.

Galīgais lēmums par komiteju un domes sēžu norises laikiem tiks pieņemts nākamajā domes sēdē.