18.jūlijā, uz Meinarda salas norisināsies divi koncerti

Senāk

Draudzes nams atklāts

Sestdien, 18.jūlijā, plkst.18 un plkst.21 par godu Ikšķiles 835.dzimšanas dienai pašā Daugavas vidū uz Meinarda salas norisināsies divi ekskluzīvi koncerti, kuros izcilā komponista Ulda Marhileviča skaistākās dziesmas izdziedās Aija Andrejeva un Ivo Fomins.


«Tas ir patiess pagodinājums – koncertēt tik romantiskā un vēsturiskā vietā! Lai kur šajos gados esmu koncertējis, uz Meinarda salas to darīšu pirmoreiz,» atzīst Uldis Marhilevičs, par koncerta repertuāru piebilstot, ka tas būs ļoti atbilstošs un piemērots šai vietai.


Uz koncertu plkst.18 varēs nokļūt ar plostu, kas uz salu no Ikšķiles pludmales Meinarda piestātnes dosies plkst.16.30 un 17.30; savukārt uz koncertu plkst.21 – ar plostu, kas no piestātnes uz salu dosies plkst.19.30 un 20.30. Maksa par braucienu turp un atpakaļ ir iekļauta koncerta biļetes cenā. Skatītāju skaits būs ierobežots; koncertu varēs baudīt sēdvietās.


Svētā Meinarda sala Ikšķilē uzskatāma par vietu, no kuras pirms vairāk nekā 800 gadiem sākusies kristietības izplatība Latvijā (tolaik gan tā vēl nebija sala). 1185. gadā pirmais baltu cilšu katoļu misionārs un bīskaps Meinards ar Gotlandes meistariem uzcēla pirmo mūra celtni Latvijā un Baltijā – Ikšķiles pili un baznīcu. Ikšķiles pils un baznīcas piektādaļa piederēja Meinardam, pārējas četras Ikšķiles kristītajiem lībiešiem.

Biļetes var iegādāties https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/20236

Vairāk

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu

Aktuāli