600 riteņbraucēju Ikšķiles MTB

Ikšķiles MTB velobrauciens 2020, Foto autors: Andris Mačāns
Ikšķiles MTB velobrauciens 2020, Foto autors: Andris Mačāns

11.jūlijā, Ikšķilē, dabas parka “Zilie kalni” teritorijā notikušajās tradicionālajās kalnu riteņbraukšanas sacensībās “Ikšķiles MTB velobrauciens”, kas visās distancēs kopā pulcēja 600 riteņbraucēju, 48km maratonā vīriešiem abu galveno favorītu ļoti spraigajā finiša duelī Kaspars Serģis (Patria Bottecchia) par pusmetru apsteidza Sandiju Kļaviņu (Ogre/Nesēdi mājās), bet sievietēm pārlecinošu uzvaru svinēja Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK). 32km pusmaratonā uzvaras laurus plūca Arnis Taukačs un Aiga Paegle, bet komandu ieskaitē savu pārākumu apliecināja ”VW Komerctransports-Veloprofs.lv” (48km maratonā) un „Ogre/Nesēdi mājās” (32km pusmaratonā).

Pagājušajā nedēļas nogalē devīto reizi tika aizvadītas iecienītās kalnu divriteņu sacensības „Ikšķiles MTB velobrauciens”. Lai arī jauni dalībnieku rekordi netika uzstādīti, tomēr startēt gribētāju skaits bija krietni lielāks nekā pēdējos gados, jo dabas parka „Zilie kalni” teritorijā visās četrās distancēs (maratona, pusmaratona, ģimenes un bērnu) kopā bija pulcējušies 600 dažāda vecuma un meistarības riteņbraucēju. Pretēji sākotnējām prognozēm laika apstākļi bija saulaini un silti, bet dalībniekiem pārlieku sakarst neļāva vējš.

48 km maratona distances (3×16 km) pirmajā aplī 116 dalībnieku vidū izveidojās līderu trio – Kaspars Serģis, Sandijs Kļaviņš un Jānis Priževoits (VW Komerctransports-Veloprofs.lv), kas tuvāko sekotāju grupiņu ar sešiem riteņbraucējiem apsteidza nedaudz vairāk nekā par pusminūti. Tādi pat situācija bija vērojama arī pēc nākamajiem 16km jeb otrā apļa beigās. Izšķirošie notikumi sāka risināties noslēdzošajā trešajā aplī, kad, ņemot vērā pirms nedēļas Talsos uzrādītos rezultātus, abi galvenie favorīti Serģis ar Kļaviņu kāpināja tempu un „nometa” Priževoitu, izveidojot līderu duetu un uzvarētāju noskaidrojot ļoti aizraujošā finiša spurtā. Aptuveni simts metrus līdz finišam viņi sprintoja vienas otram blakus, taču pēdējā līkumā pirms ļoti īsās finiša taisnes izdevīgāko iekšmalas pozīciju ieņēma cēsnieks Kaspars, nosargājot pirmo vietu (1:43:51), neskatoties uz Sandija spēcīgo rāvienu pašos pēdējos metros. Pēc nepilnas pusminūtes trešais beigās tomēr finišēja Prižievoits, kuram pavisam knapi izdevās nosargāt godalgoto vietu, jo tikai sekundi piekāpās komandas biedrs Mārcis Ābelīte no Mazsalacas, bet 2 un 3 sekundes vēlāk finišēja slēpotāji un „Stirna buka” skrējēji no Talsiem Kārlis Vanags un Gints Lūsis (abi DTG-MySport), kuriem attiecīgi 5. un 6.vieta. Pāris sekundes aiz sešinieka ierindojās labākais „ZZK” pārstāvis un medaļnieks Latvijas čempionātā MTB krosā cēsnieks Ivars Prokofjevs, bet turpat netālu bija arī iepriekšējo divu Ikšķiles MTB velobrauciena godalgoto vietu ieguvējs un pēdējos gados skriešanu iecienījušais rīdzinieks Gints Jakovels (VW Komerctransports-Veloprofs.lv), kuram šoreiz 8.vieta.

Neviens nešaubījās, ka sieviešu konkurencē pārliecinoši uzvarēs „ZZK” braucēja Katrīna Jaunslaviete-Kipure, ko viņa arī apliecināja, finišējot pēc 2:03:39 un tuvāko sekotāju Lauru Ramani (Bauskas velokomanda) apsteidzot par deviņām minūtē, bet vēl trīs ar pusi minūtes vēlāk finišēja trešās vietas ieguvēja cēsniece Aiga Strazdiņa (Virsotne/Marmot). Šī Jaunslavietei-Kipurei bija jau trešā uzvara Ikšķiles MTB sacensībās, jo „ZZK” pārstāve dominēja arī iepriekšējās divas reizes, kad viņa piedalījās – 2016. un 2017.gadā.

32 km pusmaratonā (2x16km), kur sacentās pāri par 264 riteņbraukšanas entuziastiem, no paša sākuma vadībā izvirzījās un ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru uzvaru svinēja ādažnieks Arnis Taukačs no „3M” (1:11:13), kuram tā bija debija šajā velobraucienā. Gandarīts par savu pirmo godalgoto vietu MTB sacensībās bija otrās vietas ieguvējs Māris Rozenšteins „KS Sporta klubs”, kuram 7 sekundes piekāpās trešo vietu ieņēmušais Aivars Skridulis (VW Komerctransports-Veloprofs.lv). Pagājušā gada trešās vietas ieguvēja maratonā tukumniece Aiga Paegle (Engures sportam) šogad izrādījās pārākā sieviešu konkurencē pusmaratonā, par pusotru minūti apsteidzot un otrajā vietā atstājot pagājušā gada pusmaratona uzvarētāju rīdziniece Lāsmu Vaivodi (Livelo/Zelta zeme). Vairākas minūtes aiz pirmajām divām trijnieku noslēdza rīdziniece Alise Milče (RRS Dzirciems). 12 km ģimeņu distancē (98 dalībnieki) sievietēm pārliecinoši pirmā bija rīdziniece Jolanta Ermane-Marčenko, bet vīriešiem abu jauno rīdzinieku līdzīgajā duelī virsroku pār Alvilu Pētersonu ņēma Helvijs Kancers.

Sacensības organizēja biedrība “Sporta klubs SportLat” sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību. Sacensības atbalstīja – veikals “ZZK”, “Ezerkauliņi”, “Labās balvas”, biedrība “Nesēdi mājās”, “OZK e-VELO NOMA”, “Milžu taka”, izklaides parks “Avārijas brigāde”, “Fantasy parks”, sporta uzturs “SIS”, “Ikšķiles Saldējums”, “Rotas Mēbeļu darbnīca”, “Digitālā pele”, “Ogrenet.lv” un “Fakti.lv”.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu