Parīzē dāmas staigā ar ikšķilietes Terēzes Supes veidotajām cepurēm

Cepuru meistares Terēzes Supes darbi.
Cepuru meistares Terēzes Supes darbi.

Drīz, pavisam drīz iestāsies aukstiem vējiem un apnicīgiem lietiem bagātais rudens, un roka pati sniegsies pēc cepures… Stop! Negribas likt galvā jau gadiem apnikušo bereti, kas ieņurcīta visu vasaru nostāvējuši skapī?

 Ir risinājums – varam piedāvāt iegūt savā īpašumā galvas rotu, uz kuras valkātāju uz ielas atskatīsies gan kungi, gan arī daiļā dzimuma pārstāves.

Jau rakstījām, ka Ogres mākslas skolā atvērta Pētera Aulmaņa vadītās mākslas studijas dalībnieku izstāde, kurā citu darbu starpā apskatāmas arī mākslinieces Terēzes Supes darinātās filca cepures.

Ja līdz 17.septembrim cepures vēl rotās Ogres mākslas skolas izstāžu zāli un priecēs skatītājus, tad ir ļoti ticams, ka pēc izstādes slēgšanas kādu no tām ieraudzīsim jau Ogrē vai citviet uz ielas, jo Terēze Supe gatava dalīties savās mākslinieciskajās fantāzijās arī ar citām dāmām. Proti, izstādes eksponātus varēs nopirkt.

“Es ļoti gribētu, lai manas cepures valkātu un lai sievietes uzdrošinātos būt skaistas un apburošas. Lielākais prieks ir par to, ka sieviete uzlaiko manis veidoto cepuri un jūtas kā dāma, viņai uzlabojas garastāvoklis,” atklāj māksliniece. Un piebilst: “Nu, uzvelkot tādu cepuri, nevar būt slikts garastāvoklis, jo īpaša ir gan cepure, gan tās valkātāja par tādu kļūst.”

Patiesi, cepures ir oriģinālas un neatkārtojamas – māksliniece tās izgatavo vienā eksemplārā. Autores darinājumi aizceļojuši ne tikai uz kaimiņvalstīm – Krieviju un Baltkrieviju, bet pat uz cepuru modes galvaspilsētu – Parīzi. Nu ir laiks arī Latvijā dzīvojošām dāmām atļauties kaut ko neparastāku.

Pēc izstādes Terēze Supe gatavojas cepures piedāvāt Rīgas veikaliem, taāu, ja vēlaties šos darinājumus iegādāties, var zvanīt arī māksliniecei pa tālr. 29161137. Cepuru cena svārstās no 35 līdz 45 latiem, atsevišķi – eksluzīvi – modeļi var maksāt līdz 55 latiem.

Cepures ir veidotas ar rokām, un to izgatavošanai izmantota Latvijā audzētu aitu vilna. Lai taptu tāda unikāla cepure, no idejas līdz tās īstenošanai dažkārt paiet vesels mēnesis. Toties rezultāts ir nepārspējams, ko novērtēs ikviens.

5 KOMENTĀRI

  1. Skaistas, ļoti skaistas cepures! Prieks par cilvēkiem, kas ar savu darbu sniedz prieku citiem. Lai māksliniecei vienmēr sprigana radošā uguntiņa, lai pietiek ideju un, lai netrūkst veselības un spēka šo ideju realizēšanai. Tā tik uz priekšu!

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu