Ikšķile viesos uzvar Jūrmalu

Florbola spēle Ikšķile-Jūrmala

Otrdien Ikšķiles florbolisti aizvadīja spēli, ciemojoties pie Jūrmalas florbolistiem Bulduru Dārzniecības vidusskolā. Spēle sākās vēlāk nekā bija paredzēts – 20:45. Jau pirms spēles bija radies pārpratums, jo spēles tiesnešiem netika iedalīta ģērbtuve. Uz šo laipnību viens no tiesnešiem atbildēja ar pārģērbšanos laukuma vidū.

Spēle iesākās ar Ikšķiles pārsvaru, un jau piektajā minūtē tas noveda pie pirmā vārtu guvuma, kad M. Jaāmenkina metienu mazliet pielaboja I. Škapars (0:1). Turpinās metieni pa vieniem un otriem vārtiem. T. Dāle saņem 2 minūšu noraidījumu. Taāu atkal Ikšķile nodemonstrē, ka dažreiz mazākumā ir bīstamāki nekā spēlējot vairākumā. Pēc labas aizsarga piespēles N. Solovjovs izskrien ātrajā pretuzbrukumā, piespēlē brīvi esošajam A. Dālem, kurš raida bumbiņu vārtos (0:2). Jūrmala uzvar iemetienu, un iespiež Ikšķiles 2. maiņu viņu zonā. Tad pēkšņi M. Zelās met pa vārtiem. Vārtsargs, neredzēdams cauri drūzmai, ielaiž vārtus (1:2). Perioda turpinājumā komandas apmainās ar pāris bīstamiem metieniem. Rezultāts pēc 1. perioda 1:2 Ikšķiles labā.
2. perioda sākumā K. Vasaraudzis ( Jūrmala ) saņem 2 minūšu noraidījumu. Ikšķile izspēlē to līdz brīvi esošajam A. Dālem, kurš nespēj trāpīt tukšajos vārtos, uzreiz pēc tam Jūrmala , atrodoties jau pilnā sastāvā, izveido pretuzbrukumu, un R. Kreicmanis izlīdzina rezultātu (2:2). Taāu jau pēc 45 sekundēm lielisku individuālo meistarību nodemonstrē M. Jaāmenkins, kurš uzņemas 2 pretinieku apspēli un gūst vārtus (2:3). Perioda turpinājums Ikšķiles uzbrucējiem gaužām neveiksmīgs. Gan A. Dāle, gan N. Solovjovs, gan I. Škapars nespēj gūt vārtus no neliela attāluma, jāpiebilst, ka šādu iespēju bija daudz. 37. minūtē turpinās M. Jaāmenkina veiksmīgās spēles apliecinājums. Viņš pārspēj A. Konteru ar metienu no distances (2:4). Ikšķile palielina spiedienu, un perioda beigās ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī atzīmējas K. Tauriņš (2:5). Rezultāts pēc 2. perioda 2:5 Ikšķiles labā.
Pārtraukumā N. Solovjovs patrenējās metienu izdarīšanā, kas deva augļus 3. perioda 1. minūtē, kad viņš pielaboja A. Dāles piespēli, un ar nūju pavadīja bumbiņu līdz pat vārtu līnijai (2:6). Jūrmala palielināja spiedienu, un vienā no momentiem Ikšķiles aizsargs nenospēlēja precīzi ar augumu, kas deva J. Naumovam iespēju ar vieglu metienu pārspēt vārtsargu (3:6). Turpinājumā sekoja uzbrukumi, te uz vieniem, te uz otriem vārtiem. Tas noveda pie tā, ka Ikšķiles 1. maiņa tika iespiesta savā zonā, un aizsargiem K. Tauriņam un J. Tauriņam nācās 7 reizes uzņemt bumbiņu uz sevis, līdz bija iespēja to izraidīt ārpus savas zonas. Perioda pēdejajā minūtē pēc bumbiņas atlekšanas no borta, tā pēc J. Bula sitiena, atsitās pret vārtsargu, un iekrita vārtos (4:6). Pēdējās sekundēs Ikšķilei vēl bija viens moments, taāu to neizdevās realizēt. Spēles beigu rezultāts 4:6 par labu Ikšķilei .

Šajā spēlē tika izpildīts galvenais uzdevums – uzvarēt. Tas lielā mērā izdevās tādēļ, ka aizsargi spēja neitralizēt pretinieku komandas rezultatīvāko spēlētāju Andri Regžu.