Projekts – Ikšķiles Sporta un Atpūtas Parks

Ikšķilē iecerēts jauns sporta un atpūtas parks.
Ikšķilē iecerēts jauns sporta un atpūtas parks.

Ikšķilē iecerēts jauns sporta un atpūtas parks, kas sniegs iespēju Ikšķiles novada un apkārtējo rajonu iedzīvotājiem nodarboties ar populāriem un iecienītiem sporta veidiem.

Iecere paredz vietu vairākām bērnu un jaunatnes sporta skolām, paredz ierīkot modernu futbola laukumu sacensībām un apgaismotu futbola laukumu ikdienas treniņu nodarbībām. Tiks uzbūvēta jauna universālā sporta halle – basketbola, volejbola, rokas bumbas, florbola un citu sporta veidu treniņa nodarbību organizēšanai un sacensību rīkošanai. Sporta un atpūtas parkā tiek plānots ierīkot vismaz āetrus atklātos tenisa kortus un trīs slēgtos tenisa kortus. Tenisa hallē būs paredzēta vieta tenisa, badmintona, galda tenisa un skvoša nodarbībām. Aktīvās atpūtas parkā ir paredzēts ierīkot labiekārtotu BMX trasi, skeitparku un  bērnu rotaļlaukumu. Meža teritoriju, kas robežojas ar Daugavpils šoseju, ir paredzēts sakopt un labiekārtot, izbūvējot celiņus pastaigām un riteņbraukšanai, ierīkojot apgaismojumu, soliņus un citus nepieciešamos parka infrastruktūras objektus.

Projekta koncepcija ir vērsta uz to, lai sporta centrs kļūst kā bāzes vieta bērnu un jauniešu sporta skolām. Atbilstošas infrastruktūras izveide ļaus netraucēti pastāvēt un attīstīties vairāku sporta veidu skolām, piesaistot lielu bērnu un jauniešu skaitu, kā arī profesionālus trenerus.

Ir paredzēts, ka sadarbībā ar Ikšķiles novada domi un Ikšķiles vidusskolu bērni un jaunieši sporta nodarbību un sacensību vajadzībām Sporta un atpūtas parku varēs izmantot bez maksas. Darbadienu vakari būs plašāk pieejami pieaugušo sporta aktivitātēm un pieaugušo komandām. Brīvdienās tiks organizētas dažāda veida pilsētas, rajona un republikas sporta un sporta klubu sacensības. Jāpiebilst, ka parks pastaigām, skriešanai un riteņbraukšanai, BMX trase un skeitparks būs publiska un brīvi pieejama vieta aktīvai atpūtai bez maksas.

Ikšķiles sporta un atpūtas parks top pateicoties *Ikšķiles novada domes atbalstam, Latvijas tenisa savienības un Latvijas futbola federācijas atbalstam, kā arī pateicoties investoru un sponsoru labvēlībai. Turpmāko projekta attīstību noteikti sekmēs Ikšķiles iedzīvotāju, Latvijas sporta organizāciju un biedrību, valsts un pašvaldības iestāžu atbalsts un pretimnākšana.

Aicinājums interesentus uz prezentācijas pasākumu Ikšķiles vidusskolā 2009.gada 26.februārī plkst. 18.00, kur būs iespēja tikties ar iecerētā projekta koordinatoriem, sporta biedrības pārstāvjiem, sporta skolu vadītājiem un apbūves ieceres skices projekta autoru – arhitektu Gunti Kārkliņu (Sertifikāta Nr. 0790).

Aicinām visus interesentus sagatavot un sūtīt jautājumus iecerētā Ikšķiles sporta un atpūtas parka sakarā uz e pastu sportaparks@gmail.com. Gaidīsim arī priekšlikumus.

Ikšķiles sporta un atpūtas parka

Projekta vadītājs

Edgars Jaunsīlis

Projekta skice jaunākajā versijā

Projekta skice ko piedāvāja Ikšķiles novada domes sēdē 2009.gada 28.janvārī

*Ikskile.com piebilde: Minēto organizāciju atbalsts nav oficiāli apstiprinats, tas ir tikai autora apgalvojums.