Ikšķilē bijušie oponenti turpmāk strādās vienā komandā

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (no kreisās) un priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rudzītis.
Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (no kreisās) un priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rudzītis.

Var droši apgalvot, ka nupat notikušās pašvaldību vēlēšanas Ikšķiles novadā, sagādājušas ne vienu vien pārsteigumu.

Līdz šim nepazīstams politiskais spēks – partija “APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI” – ieguvusi domē piecas deputātu vietas, viņu līderis Kaspars Upacieris (UFO) kandidēja uz mēra amatu, bet iepriekš izteikti politiskie openenti – Indulis Trapiņš un Jānis Rudzītis – strādās kopā plecs pie pleca.

Ogrenet jau publicēja interviju ar mēra kandidātu Kasparu Upacieri, tagad kārta – Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam un viņa vietniekam Jānim Rudzītim.

Jau pirmajā  domes sēdē bija skaidrs, ka viegli nebūs. No partijas “APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI”  ievēlētie deputāti neļāva “vecajiem bukiem”  atslābt ne mirkli. Kā vērtējat iespēju sastrādāties ar jaunajiem kolēģiem?

I.Trapiņš: Divas trešdaļas no jaunā sasaukuma deputātiem esam jau bijuši savulaik ievēlēti un savstarpēji diskutējuši. Kā nu kuro reizi tika izraudzītas šīs diskusiju formas, bet vienmēr ar domu – par labu novadam. Jaunie deputāti arī iet uz šo pašu mērķi, bet viņiem trūkst pieredzes. Viņi grib visu sasniegt ātrāk, skaļāk un vienkāršāk. Viņi neapzinās, ka tas ir process, – kaut vai par to pašu budžetu, kādā veidā nodokļu maksātāju nauda tiek novirzīta konkrētiem mērķiem.  Mēs nesaskatām šos piecus deputātus kā opozīciju, mēs redzam viņus kā kolēģus, ar kuriem pēc kāda laika strādāsim kopā.

Trapiņa kungs, jūs kādreiz esat bijis Ikšķiles domes priekšsēdētāja vietnieks, bet Jāni Rudzīti  pazīstam kā ilggadēju novada pašvaldības vadītāju – kāpēc nolēmāt “samainīties vietām”?

J.Rudzītis: Es jau vairāk nekā pirms gada saviem partijas (“Centriskā partija Latvijas Zemnieku Savienība” – red..) biedriem biju paudis viedokli, ka nevēlos būt priekšsēdētājs. Tā kā no mūsu vidus nebija piemērota kandidāta, tad izšķīrāmies par labu Indulim Trapiņam, jo viņam tā sirds novada problēmām ir daudz tuvāk, atšķirībā no tiem, kam visa dzīve un darbība norit Rīgā, bet Ikšķiles novads ir tikai deklarētā dzīvesvieta.
I.Trapiņš: Tas tiesa, saknes ir dziļākas. Man nav sadarbības problēmu ar visām Ikšķiles novadā esošajām iestādēm, kur viss ir zināms un pazīstams. Kādreiz tēvam, kurš savulaik strādāja kolhozā “Juglas zieds” par priekšsēdētāju,  līdzi esmu visas pļavas un tīrumus izbraukājis. Un man nav vienalga, kas Ikšķilē notiek. Gan jau arī Kaspars Upaciers, ja viņu būtu ievēlējuši, ar laiku iejustos šajā darbā, bet tas ir ļoti smags un sarežģīts process. Arī pēc tam nav viegli. Es pats, piemēram, būdams deputāts,  Rudzīša kungam  esmu gadiem “bendējis nervus”.

Kādas būs izmaiņas darba organizācijā – domes priekšsēdētāja vietnieks vienmēr būs sasniedzams?

J.Rudzītis: Mans iepriekšējais vietnieks – Zigurds Zēns – apvienoja šos pienākumus ar pamatdarbu, tāpēc nevarēja strādāt ar pilnu atdevi, arī atvaļinājumā nevarēja mani palaist. Tagad būs daudz vieglāk organizēt pašvaldības darbu.  Ieteiktu arī tā saucamās opozīcijas deputātiem ar jautājumiem biežāk vērsties pie mums ar priekšsēdētāju, nevis traucēt domes darbiniekus. Ir gadījies, ka ar dažādiem iesniegumiem jaunie deputāti ierodas domē vairākas reizes dienā un aizkavē, piemēram, sekretāri āetrdesmit minūtes, kaut gan viņai tajā laikā ir veicami citi steidzami darbi.
I.Trapiņš: Liels ieguvums ir tas, ka Jānis Rudzītis ir staigājoša enciklopēdija! Viņš, 18 gadu būdams priekšsēdētāja amatā, labi pārzina pašvaldības darbu.  Jau pirmajās darba dienās attaisnojies tas, cik viņš ir nepieciešams šajā postenī. Jāsaka paldies Rudzīša kungam, ka, prasmīgi saimniekojot, sataupījis naudiņu – noguldīti  vien ir 900 000 latu.
J.Rudzītis: Kaspars Upacieris gan teica, ka vajadzējis visu iztērēt. Tad mēs būtu tādā pašā krīzē – dižķibelē – kā valdība.

Daudziem Ikšķiles iedzīvotājiem, kuri pārzina priekšvēsturi un ir informēti par jūsu savstarpējām pretrunām iepriekšējo sasaukumu laikā, bija diezgan negaidīts pārsteigums, ka esat nolēmuši strādāt kopā?

I.Trapiņš: Vai tad mēs neesam vīri, ka nevaram apsēsties, izrunāties un vienoties par kopīgiem mērķiem?  Esmu diezgan ilgu laiku “nosēdējis” opozīcijā, bet tagad kopā ar kolēģiem vēlamies reāli strādāt un ietekmēt procesus. Man jau sen bija mērķis šajās vēlēšanās iekļūt pozīcijā. Ja nebūsi pozīcijā, tu neko reāli nevari izdarīt! Partijai “Jaunais laiks” (I.Trapiņš vēlēšanās startēja no šī saraksta – red.) kopumā šī problēma agrāk bija ļoti raksturīga. Paldies Dievam, arī kolēģi Rīgā ir sapratuši, ka deputātiem savā starpā ir jārunā, jāvienojas un jāstrādā

27 KOMENTĀRI

 1. Bet varbūt mums nav jāmaksā arī nodokļi šo daboņu uzturēšanai!Varbūt mums nav jādara miljons lietu-ārstiem nav jādomā kā lai tagad palīdz saviem pacientiem,jo nav finansējuma utt.Tad jājautā-ko tad vispār pašvaldībai jādara,jo ik mīļu brīdi ir atrunas-tas un tas nav jādara pašvaldībai….Vai nu tā rūpējās par saviem iedzīvotajiem vai nē!Kāpēc mums jāredz pa TV kā citās pašvaldības palīdz maznodrošinātiem (nepateikšu kurā rajonā tas bija,bet doma tāda ka tiek apstrādāta pašvaldības zeme kur maznodrošinātie sēj un stāda,tādejādi zeme sakopta un tiem kas ar tehniku strādā,tiek maksāts,cik nopratu,no pašvaldības līdzekļiem) ,bet mums tik runā kur ko un kā it kā iznomāt kaut kam.<br />
  <br />
  Kā radīt jaunas darba vietas?Sezonālas,manuprāt,nav problēmu-cik mūsu pašvaldībā ir neapkoptas zemes?Kāpēc nevarētu laist bezdarbniekus lai tās izpļauj?Kā samaksāt-nu nevajag pirkt tik smalkas dienesta mašīnas(Ja negrib ņivu,ir jau vel škoda un citas lētākas mašīnas) un būtu nauda. <br />
  <br />
  Ja grib būt LABS saimnieks,tad pats cīnītos un domātu kā lai palīdz saviem iedzīvotājiem,nevis tik vien kā noteiktu-mums tas nav jādara!Joki būs ,ja vēl paaugstinās nekustamā īpašumu nodokli,lai viņu izpriecas var atmaksāt. <br />
  <br />

 2. nav jābūt jaunās domes aizstāvim, lai saprastu, ka pēc pusotra mēneša, kopš darba uzsākšanas uzdot domei jautājumu-kas ir izdarīts darbavietu radīšanā – tiešām nav korekti.

 3. Ir starpība – radīt darbavietas vai sekmēt darbavietu radīšanu. Pašvaldība tieši var radīt darbavietas tikai domē un pašvaldības iestādēs. Pašvaldības pienākums tik tiešām ir sakārtot infrastruktūru, lai tā būtu pievilcīga uzņēmējiem, kas var radīt darbavietas.

 4. Cirvi tu tak esi tikai neass āmurs, jo neko vairāk par vēkšķēšanu un nesakarīgu zilbju rakstīšanu tu nevari. Bet lai tev veicās nāks rudens un ja turpināsi tik nesakarīgi burbulēt, saimnieks tevi atstās zem malkas grēdas un Maxima nopirks jaunu Ķīnas cirvi.

 5. Likuma par pašvaldībām 15. pants. Pašvalībām ir šādas autonomās funkcijas: 10) sekmēt saimniecisko darbību attiecīgajā administratīvajā teritorijā, rūpēties par bezdarba samazināšanu.<br />

 6. Anonīmais Jāņa politikas aizstāvis ļoti konkrēti paskaidro, par ko nobalsojuši Jāņa vēlētāji. Laikam arī Induļa …<br />
  <br />
  Kā lai pievienojas tādai pozīcijai?

 7. pašvaldības pienākumos nav radīt darba vietas, bet gan nodrošināt mūsdienīgu infrastruktūru un likumā noteito pašvaldības pakalpojumu klāstu. Darbvietas lai rada uzņēmēji, arī lauku saimnieki.

 8. Tas ka nauda ietaupīta ,ir vareni,vienīgi žēl,ka Trapiņa kungs esot opozīcijā staigāja visiem stāstīdams par to ,ka dažs labs pašvaldības naudu liek bankā uz procentiem,tā nu arī šī naudiņa ietaupās,jo stāv bankā.Bet nauda sabiedriskā transporta dotēšanai un daudzām citām novadā un pilsētā svarīgām lietām nav. Esiet tik mīļi un beidziet spodrināt savu tēlu un attaisnot savu algu palielināšanu un mašīnu pirkšanu ar pseido labo strādāšanu un sāciet reāli kaut ko darīt.Visiem programmās bija jaunu darba vietu radīšana,tad varbūt beidzot būtu laiks tās radīt!

 9. Ko tas nozīmē un ko tad centusies pašvaldība? “pašvaldība ir centusies bet AI centušies pretī, un diemžēl AI izrādījās rafinētāki un tāpēc arī nav un laikam nebūs.”

 10. Ir informācijas atklātības likums un tik ilgi, kamēr ikskile.lv nebūs nopublicēta tā informācija, kurai tur pienāktos būt – komiteju priekšsēdētāju pieņemšanas laiki, komisiju nolikumi un sastāvs, pašvaldības iestāžu nolikumi utt utjpr., nāksies “traucēt sekretāri”. Ja vienīgais informācijas iegūšanas veids ir iesniegums – lai notiek!<br />
  Un vai tomēr iesniegumu pieņemšana nav sekretāres darba pienākumos?<br />
  Pat saistošo noteikumu p. Nr. 124. paredz:’Mutvārdos izteiktos iesniegumus, sūdzības vai priekšlikumus, ja uz tiem nav iespējams sniegt atbildi tūlīt, darbinieks, kas tos pieņem, noformē rakstveidā (norādot vārdu, uzvārdu, dzīves un uzturēšanās vietu) un ievēro tos pašus reģistrācijas un izskatīšanas noteikumus, kādi attiecas uz rakstveida iesniegumiem.

 11. Par to valsts kases Ls 1.000.000 kāds var pateikt? <br />
  <br />
  Anonīmie estrādes jaucēji, ja estrādi jau uz parāda jauktu, kur tad vēl kultūras kalnam 5 mil dabūtu?

 12. ka šajos apstākļos ir svarīgi dalīties pozīcijā un opozīcijā.Ir jāatmet visas ambīcijas, vecie aizvainojumi un katram savas kompetences robežās ir jāstrādā novada labā.Ja domniekiem trūkst zināšanu vai pieredzes kādā specifiskā jautājumā, nav jākautrējas un jātēlo visgudrie, jāaicina speciālisti talkā.Un arī AI nevajādzētu mēģināt par visu makti špagatā nostāties, vajag godprātīgi līdzdarboties praktisku jautājumu loģiskā risināšanā.

 13. Ko tad pašvaldība ir izdarījusi lai tie “dzērāj jaunieši” varētu sēdēt citur? Cik soliņi ir izveidoti pa Ikšķili?<br />
  <br />
  Tūlīt būs H.Ozola un S.Zapackas koncerts nākiet un parādiet, ka jums vajag koncertus nevis iemeslus lai muldētu.

 14. nē pa ārto, var dzērāju-kolhoznieku, stagnācijas laikā, mūrētam dolomīta mūrimim, ar kādiem ir pilna Latvija, kūltūras pieminekļa statusu piešķirt lai jauniešiem būtu mierīga vietiņa kur dzert, un estrādē nenotiktu nekādi pasākumi, lai Idzīvotājs Serafimoviās var mierīgi gulēt.

 15. Fuj !<br />
  Pretīgie glumie tārpi turpinās malt veco aparātu, jo redz neko jau nedrīkst mainīt-visu vajag lēni un procesuāli.<br />
  Trapiņ kammon.. . Kādi tīrumi ? Vēl varēji pastāstīt kā savu laik ar mopēdu drillēji.<br />
  Sež uz naudas, braukā pa bedrēm un kaut ko dzen.. . <br />
  Par uzkrājumu vajag noziņot premjeram lai vienkārši atņem to naudu un ieskaita valsts budžetā.<br />

 16. Rudzīša k-ga politisko pieredzi vēl neviens tā patiesi nav novērtējis. Šis raksts man atgādina Jūrmalgeitas klasisko teicienu – tad liksim lielāko k—–u. Par to liecina, kaut vai 2009. gada 17. jūlija sagatavotā Ikšķiles novada domes sēdes dienas kārtība – ko ir parakstījis domes priekšsēdētājs J. Rudzītis.<br />

 17. Jāsaka paldies Rudzīša kungam, ka, prasmīgi saimniekojot, sataupījis naudiņu – noguldīti vien ir 900 000 latu.<br />
  <br />
  JĀNI, VAI 1.000.000 LATU AIZŅĒMUMS VALSTS KASEI IR ATDOTS? Ja nav atdots, tad noguldīti ir -100.000 latu. Induli, “paldies” par aizņēmumu vai par interesanto depozītu?

 18. cik gan skaisti un glaimojoši Trapiņš izsakās par Rudzīti,pilnīgi asaras saskrēja acīs.<br />
  Es nobalsoju par Trapiņu kā goda vīru,bet viņš paņēma un nodeva mani.<br />
  Izrādās ne pisējs ne karognesējs. skumji.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu