Jauni ceļi – vecās problēmas

Staigā droši - ierobežotā teritorijā!
Staigā droši - ierobežotā teritorijā!

Lai gan Ikšķiles pilsētā traktori rok un ārda, Ikšķiles novadā jaunu ceļu būvniecība notiek. Tā nu gadījās, ka svētdienas vakarā braucu cauri Tīnūžiem un pārsteigts no priekiem gandrīz no mašīnas izlecu – sarežģītā (pārredzamības dēļ) krustojuma vietā Rīgas – Ogres un Tīnūžu – Ikšķiles maģistrāles saplūst aplī.

Pareizi gan laikam jāsaka – krustojumā ar lokveida kustību. Patīkamās priekšnojautās aizbraucu līdz pagriezienam uz Kokneses ceļu (Maskavas šoseju). Arī tur ar zīmēm aprīkots un raiti izbraucams aplis. Apsveicu ar šo ieguvumu Ogres iedzīvotājus.

Protams, gribas pateikt paldies arī Ikšķiles novada un it īpaši Tīnūžu iedzīvotāju vārdā  … Lai iemūžinātu priecējošo ainavu, kāpu ārā no mašīnas ar fotoaparātu, un pēkšņi viss izmainījās. Es kļuvu par gājēju! Par gājēju, kuram jānokļūst pieturā, kuram vienkārši jāaiziet pie kaimiņa. Par cilvēku, kurš vēlas savam bērnam paskaidrot, kur un kā droši šķērsot šo satiksmes plūsmu. Mēs taāu zinām, ka bērnam labāk iemācīt pareizi šķērsot ielu, nevis aizliegt kaut kur staigāt.

Tātad, projektējot apli Tīnūžu ciema teritorijā ir pilnīgi ignorētas gājēju un velobraucēju intereses, it kā to šeit nebūtu vispār.  Tikai uz viena no apļa 4 atzariem ir gājēju pāreja.  Tiem, kuriem tomēr izdosies veiksmīgi šķērsot brauktuvi projektētāju neieplānotā vietā, nekavējoties būs jālec grāvī, jo ceļa nomale apļa tuvumā ir pārāk šaura. Šeit noteikti varētu uzstādīt zīmi, kas ierobežotu vecu cilvēku un cilvēku ar bērnu ratiņiem pārvietošanos. Par ratiņkrēsliem labāk nejautājiet.

Kā cilvēkam, kas brauc no Ikšķiles, Ogres, Rīgas, Ropažiem, arī Tīnūžiem ar auto, viss šeit ir lieliski. Kā Tīnūžu iedzīvotājs es nevarētu patiesi izbaudīt Tīnūžu ciema teritorijā esošo satiksmes mezglu, jo tas ir būvēts tikai tranzīta satiksmes interesēs.

Skaidrs, ka šim objektam nav nekāda sakara ar jaunā Domes sastāva darbību. Šim objektam ir sakars ar Domes iepriekšējā (!) sastāva un vadības bezdarbību. Es aicinu jaunos (arī vecos) deputātus un vadītājus – biežāk izkāpiet no mašīnām, biežāk staigājiet ar kājām un brauciet ar velosipēdu. Tas palīdz daudz ko ieraudzīt un sajust. Arī veselībai par labu nāks, ja pārāk neriskēsiet pirms vājāko satiksmes dalībnieku izdzīvošanas instinktu apgūšanas.