«Juglas zieds» netiek galā ar kultūrvides komisiju

Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs.
Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs.

Ikšķiles pašvaldības vadītājs Indulis Trapiņš piedāvā slēgt Kultūrvides komisiju.

Iespējams, tieši nākotnes redzējuma trūkums liedz I.Trapiņam efektīvi sadarboties ar radošās inteliģences pārstāvjiem, kuri darbojas Kultūrvides komisijā, kā Nora Ikstena, Liāna Langa, Juris Kļaviņš, Dace Grīnberga, Helēna Andersone un  Ivars Zukulis.

Ogrenet raksta:

Šodien notikušajā Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti pēc ilgām diskusijām nolēma virzīt uz domes sēdi lēmumprojektu par Ikšķiles novada pašvaldības kultūrvides komisijas darbības izbeigšanu.

Komisijas darbību nolemts izbeigt divu iemeslu dēļ, skaidro Ikšķiles novada  domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Pēc Kultūras un sporta pārvaldes izveidošanas, kas koordinē visas novadā esošās kultūras un sporta aktivitātes un sadarbojas ar sabiedriskajām organizācijām, daudzas funkcijas dublējas un komisijas kā atsevišķas organizācijas turpmāka pastāvēšana vairs nav lietderīga. Bez tam ar kultūras jautājumu risināšanu dažādos aspektos nodarbojas vēl vairākas komisijas.

Ne mazāk svarīgs ir arī finansiālais aspekts. Nupat pašvaldībā izveidotas divas citas komisijas, kas nodarbosies ar pašvaldības nekustamā īpašuma un kustamās mantas novērtēšanu un izsoļu organizēšanu un Eiropas fondu līdzekļu piesaisti daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai. I.Trapiņš norāda, ka minētās komisijas pašvaldības funkciju nodrošināšanā pašreizējā situācijā ir prioritāras, tāpēc arī radies šāds priekšlikums.

Ideju par komisijas darbības izbeigšanu atbalsta arī paši komisijas locekļi, kuri daudz labprātāk novada kultūras dzīvē darbotos sabiedriskā kārtā kā padomdevēji un atbalstītāji, atklāj Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Inguna Bērziņa. “Darbs turpināsies, mainīsies tikai tā forma,” norāda I.Bērziņa.

Galīgais lēmums vēl jāpieņem domes sēdē, kas notiks nākamnedēļ.

* “Juglas zieds” 
Indulis Trapiņš. Dzimis 1961. gadā. Partijas “Jaunais laiks” biedrs. Līdz ievēlēšanai bijis kokapstrādes un dārza mēbeļu izgatavošanas uzņēmuma “AKNO” rīkotājdirektors, 2004. – 2005. gadā – Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks, pirms tam – Ogres pilsētas izpilddirektors, zemnieku saimniecības īpašnieks, kooperatīva “Tīnuži” valdes priekšsēdētājs, kolhoza “Juglas zieds” ražošanas iecirkņa priekšnieks. 1984. gadā beidzis Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju (agronoms).

Gandarīts, ka visu mūžu pēc vislabākās sirdsapziņas intensīvi strādājis. “Rudenī nomira tēvs, cilvēku cienīts, bijušais kolhoza “Juglas zieds” priekšsēdētājs – centīšos pārņemt dzimtas tradīcijas.” Viens no pirmajiem darbiem: jāsagatavo jauns teritoriālās attīstības plāns (iepriekšējā derīgums beidzas 2010. gadā). Galvenā vērtība: ģimene.

Dzīvo mājā Ikšķilē. Sieva Daiga ir mājsaimniece. Meita Renāte (22), dēls Jānis (19). Vaļasprieki: kalnu slēpošana, autotūrisms, medības.

Alga: Ls 996.

(publicēts Latvijas Avize)