«Juglas zieds» netiek galā ar kultūrvides komisiju

Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs.
Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs.

Ikšķiles pašvaldības vadītājs Indulis Trapiņš piedāvā slēgt Kultūrvides komisiju.

Iespējams, tieši nākotnes redzējuma trūkums liedz I.Trapiņam efektīvi sadarboties ar radošās inteliģences pārstāvjiem, kuri darbojas Kultūrvides komisijā, kā Nora Ikstena, Liāna Langa, Juris Kļaviņš, Dace Grīnberga, Helēna Andersone un  Ivars Zukulis.

Ogrenet raksta:

Šodien notikušajā Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti pēc ilgām diskusijām nolēma virzīt uz domes sēdi lēmumprojektu par Ikšķiles novada pašvaldības kultūrvides komisijas darbības izbeigšanu.

Komisijas darbību nolemts izbeigt divu iemeslu dēļ, skaidro Ikšķiles novada  domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Pēc Kultūras un sporta pārvaldes izveidošanas, kas koordinē visas novadā esošās kultūras un sporta aktivitātes un sadarbojas ar sabiedriskajām organizācijām, daudzas funkcijas dublējas un komisijas kā atsevišķas organizācijas turpmāka pastāvēšana vairs nav lietderīga. Bez tam ar kultūras jautājumu risināšanu dažādos aspektos nodarbojas vēl vairākas komisijas.

Ne mazāk svarīgs ir arī finansiālais aspekts. Nupat pašvaldībā izveidotas divas citas komisijas, kas nodarbosies ar pašvaldības nekustamā īpašuma un kustamās mantas novērtēšanu un izsoļu organizēšanu un Eiropas fondu līdzekļu piesaisti daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai. I.Trapiņš norāda, ka minētās komisijas pašvaldības funkciju nodrošināšanā pašreizējā situācijā ir prioritāras, tāpēc arī radies šāds priekšlikums.

Ideju par komisijas darbības izbeigšanu atbalsta arī paši komisijas locekļi, kuri daudz labprātāk novada kultūras dzīvē darbotos sabiedriskā kārtā kā padomdevēji un atbalstītāji, atklāj Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Inguna Bērziņa. “Darbs turpināsies, mainīsies tikai tā forma,” norāda I.Bērziņa.

Galīgais lēmums vēl jāpieņem domes sēdē, kas notiks nākamnedēļ.

* “Juglas zieds” 
Indulis Trapiņš. Dzimis 1961. gadā. Partijas “Jaunais laiks” biedrs. Līdz ievēlēšanai bijis kokapstrādes un dārza mēbeļu izgatavošanas uzņēmuma “AKNO” rīkotājdirektors, 2004. – 2005. gadā – Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks, pirms tam – Ogres pilsētas izpilddirektors, zemnieku saimniecības īpašnieks, kooperatīva “Tīnuži” valdes priekšsēdētājs, kolhoza “Juglas zieds” ražošanas iecirkņa priekšnieks. 1984. gadā beidzis Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju (agronoms).

Gandarīts, ka visu mūžu pēc vislabākās sirdsapziņas intensīvi strādājis. “Rudenī nomira tēvs, cilvēku cienīts, bijušais kolhoza “Juglas zieds” priekšsēdētājs – centīšos pārņemt dzimtas tradīcijas.” Viens no pirmajiem darbiem: jāsagatavo jauns teritoriālās attīstības plāns (iepriekšējā derīgums beidzas 2010. gadā). Galvenā vērtība: ģimene.

Dzīvo mājā Ikšķilē. Sieva Daiga ir mājsaimniece. Meita Renāte (22), dēls Jānis (19). Vaļasprieki: kalnu slēpošana, autotūrisms, medības.

Alga: Ls 996.

(publicēts Latvijas Avize)

27 KOMENTĀRI

 1. “nerūpēties par sabiedriskās vides sakoptību atbilstoši laikmetīgām prasībām” – tas nozīmētu dažu personāžu emocionālā un estētiskā komforta nodrošināšanu, neskatoties ne uz kādiem citiem apstākļiem???? Nu kāmon, tā nenotiek. Ikšķile bija un ir vidēji normāla mazpilsētiņa, nekas īpašs, tik vien ir kā reljefs. Nebija nekādas dramatiskas nekoptības, kāda nu pašiem tā tīrības izpratne un gaume ir, tāda nu ir.

 2. ”Juglas zieda” laikos ”Trapiņš”rakstīja ar lielo burtu un arī darbi bija tādi paši, šobrīd šis uzvārds rakstāms ar pašu mazāko burtu un to jāuztic darīt bērnudārza audzēkņiem. Ar to es domāju ka dēla darbiem līdz tēva darbiem kā līdz Saulei.

 3. Man grūti teikt vai ir daudz cilvēku, kas priecājās par sliktu laiku, bet visiem patīk saulains laiks. Kādēļ man jāpriecājās par līdējiem bez mugurkaula, kas raud uz tēva kapa pēc “ievēlēšanas”, bet nedara kā tēvs teica. <br /> <br />Šeit Jums Bušvica varu piekrist I.T***** man atspoguļo “neizglītotību, amorālas rīcības spēju, viltību un alkatību” kurš nonāk totālās pretrunās ar vēlēšanu laikā solīto. Es pat nevarētu iedomaties ko sliktāku, kā nodot savus uzskatus par 180gr. <br /> <br /> <br /> <br />Pasakiet, par ko man cienīt vai slavēt šo veco/jauno varu? <br /> <br />Rudzītis ieekonomēja pat ļoti muļķīgi, jo viss tika nolaizts līdz drausmīgam stāvoklim pie kura izdevīgāk ir nojaukt nevis remontēt. <br /> <br /> <br /> <br />Tas būtu tas pats, kā ieekonomēt uz sava bērna izglītības un vēlāk domāt ko darīt, jau ir 18 gadi bet neko nemāk, taāu kontā ir ieekonomēta nauda, tikai vērtība tai nekāda. <br /> <br /> <br /> <br />Buševica jūs maļat pilnīgi tukšu, un kamēr daudzi domās, ka klusēšana viņiem ko dos, tikmēr nekā nebūs, un pāris “viedie” veidos savas shēmas kas nenes labumu kopumā.

 4. Protams, ja cieņu iraisa neizglītotība, amorālas rīcības spēja, viltība un alkatība, tad var Jums piekrist. Tam pietiek ar stiprām iekšām un klasiķa Šlesera vārdiem runājot, skaistums/kroplums arī nāk no iekšām. Tikai jautājums vai Jūs vēlaties būt atkarīga no stipro iekšu cilvēkiem, vai labāk tomēr dzīvot izglītotā, morālā un civilizētā sabiedrībā.

 5. “Ko nozīmē “nolaist līdz kliņķim”? Pašvaldība nebija spējīga veikt savas funkcijas??”<br />
  <br />
  Katrā komentāra pateikt, ka viss ir kārtība un par nejēdzībām nekas nav zināms. Metode. Ļoti ērti. Tiem, kas domā savādāk, sava taisnība japierāda gan rakstā, gan katrā komentārā no jauna. Turklāt vēl anonīmie “labvēļi” pasaka, ka tēmas, kuras tiek paceltas un neviens nepierāda pretējo, patiesībā esot sīkumi un vajagot rakt citur. Provokācijas – jaunības dienu partijas skolās apgūtas, vai ne :)<br />
  <br />
  <br />
  “Rudzītis gribot negribot sāk izraisīt cieņu – ir jābūt iekšām, lai gadu gadiem to visu izturētu.” <br />
  <br />
  Nav šaubu, ka noteikta veida iekšām jābūt, lai tā strādātu. Gan ārstam, gan slepkavam ir iekšas.<br />
  <br />

 6. Ko nozīmē “nolaist līdz kliņķim”? Pašvaldība nebija spējīga veikt savas funkcijas?? Stipri no malas skatoties, šķiet, ka tie, kas sevi dēvē par opozīciju,ne uz ko citu kā emocionālu, nekonkrētu un nesakarīgu kritiku spējīgi nav…Un kas par brīnumu, ja tie, kam jādara ikdienas darbs, ar tādiem runāt negrib. Laika nav. Rudzītis gribot negribot sāk izraisīt cieņu – ir jābūt iekšām, lai gadu gadiem to visu izturētu.<br />
  … “nekrietniem paņēmieniem gatavo augsni savtīgiem pasākumiem”- konkrētību, biedri, konkrētību….

 7. Pelšana pelšanas pēc, slavināšana lētticīgu ļaužu iemidzināšanai. Tukša salmu kulšana, jo pēc būtība, racionāli un jēdzīga mērķa labad nerīkojas ne vieni ne otri. Andrim un tamlīdzīgiem kritiķiem nepietiek godaprāta un racionalas domāšanas, lai noskaidrotu faktus pirms lej samazgas, pozitīvisma kampaņu meistari nekrietniem paņēmieniem gatavo augsni savtīgiem pasākumiem.

 8. Piekrītu Valdim, ka noteiktā skatījumā var redzēt divas grupas – pēlējus un slavinātājus. Papildināšu, ka skaitliski lielāka gan ir trešā grupa, kas, teiksim tā, nodarbojas ar pavisam citām lietām.

 9. Cilvēki ir dažādi – viens vairāk ievēro labos darbus, citam – racionālistam-pedantam – garastāvokli bojā slikti padarītie darbi un bezdarbība. Taāu vajadzīgi abi tipi – gan tādi, kas daudzina labo, gan arī tādi, kas peļ slikto. Svarīgi, lai rastos labs kopsaucējs. Pašvaldības vadība varētu būt īpaši laimīga, ka novadā ir aktīvi, dažādi domājoši ļaudis, jo tad ir ideju izvēles iespējas. Ikšķiles domē gan ir iegājies izteiciens: “Vienam patīk, otram – nē”, bet tas, diemžēl, tiek galvenokārt lietots kā attaisnojums īpaši apšaubāmu ideju realizēšanai. <br />
  <br />
  Andris pieder pie sliktu lietu pēlējiem. Lai viņš darbojas! Labums no tā var tikt mums visiem. AI kaunu tas nedara, tieši pretēji. Un ko pelt ir pietiekoši. Pie reizes atgādināšu, manuprāt, vienu no būtiskajiem mūsu novada pašreizējo neveiksmju cēloņiem. Bijušais priekšsēdētājs, kā zināms, Ikšķili nolaida līdz kliņķim. Indulis Trapiņš un daži viņa domubiedri savulaik to traki kritizēja. Jānis Gunārs Rubenis 2009. gadā priekšvēlēšanu intervijā teica: „Strādājot domes iepriekšējā sasaukuma opozīcijā, varu atzīmēt domes zemo vadības kultūru, absolūtu necieņu un pazemojošu attieksmi pret opozīcijas deputātiem. Novada saimnieciskā vadība ir haotiska un nepārdomāta.

 10. ….”Varbūt reizēm problēmas, kas tiek paceltas ir maznozīmīgas, bet tas ir tikai dēļ tā, ka kāds ļoti rūpīgi slēpj informāciju par lielākām nejēdzībām.” Šīs lielās nejēdzības – tās vispār IR???? Reizēm man šķiet, ka ir tāpat kā ar skaisto ainavu meklēšanu – kā tās var nebūt, nu jābut tak. Bet nav. <br />
  Kā var nebūt lielas nejēdzības, ja visur tādas ir…Paranoja.

 11. Jāatzīst, ka Jūsu komentārā ir atspoguļots sabiedrības skatījums uz apkārt notiekošo. Sabiedrībai nepatīk, ka runā par negatīvām lietām, bet tai pat laikā tā nav gatava ari klausīties pozitīvās. Sabiedrība būtībā ir ieinteresēta dzirdēt, ka viss ir kārtībā, bet to neinteresē kas ir tas “viss”, kas ir kārtībā. Un šobrīd dome ļoti labi izmanto šo sabiedrības uztveri un producē ar OgresTV starpniecību pozitīvos sižetus. Vai pati atceraties par ko bija pēdējais pozitīvais domes darbības atspoguļojums?<br />
  Protams, ka sabiedrībā ir arī cilvēki, kas neiemieg šajā pozitīvismā un viņi saglabā asu redzi un redz apkārt notiekošās nejēdzības. Pats svarīgākais ir tas, ka viņiem apziņā ir sabiedrības ideālais pārvaldes modelis un caur šo modeli skatoties viņi arī saskata šīs nejēdzības. Bez tam, ja viņi vēl ir pietiekam aktīvi, tad ar šo redzējumu mēģina dalīties ar pārējo sabiedrību. Principā šo sabiedrības daļu pārstāv Andris un arī AI. Varbūt reizēm problēmas, kas tiek paceltas ir maznozīmīgas, bet tas ir tikai dēļ tā, ka kāds ļoti rūpīgi slēpj informāciju par lielākām nejēdzībām. Visiem mums jāsāk ieguldīt savu daļu darba kopīgam labumam.<br />
  Personīgi es esmu kontaktējies ar visu Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem un viņi ir neizpratnē par to, kas notiek LV…. un viņi tieši nesaprot LV iedzīvotāju neaktīvo rīcību. Protams viņi ir informēti tikai par valsts mēroga notikumiem, bet tas arī ir rādītājs, kas notiek visos līmeņos t.sk. pašvaldības.

 12. AI ir par atklātību un sakārtotību. Ja kāds par darbu saņem algu, tad darbs ir jāpadara labi un sabiedrībai ir tiesības zināt, kas un kādēļ tiek darīts. Sabiedrībai un katram iedzīvotājam arī jāuzņemas zināma atbildība, t.sk. katram pašam jāuzņemas kāda daļa no tā sauktā “negatīvisma” – prasīt no valdošajiem to, kas viņiem par savu algu jādara. <br />
  <br />
  Kad vajadzēs, AI par manu darbību lems. Tā nav problēma.<br />
  <br />
  Problēma ir tā, ka man tagad prasa atbildēt par kultkom, ar kuru man nav bijis nekāda sakara, arī AI kā partijai ar šo pasākumu nav saistības. Ne Trapiņam, ne bijušajai kultūras nodaļai vai it kā jaunajai šodienas pārvaldei, pat ne klusiņām demisionējušajam Šmitam (viedokļa publikāciju neesmu redzējis), bet gan AI un Andrim jāatbild! Kuriem no nosauktajiem ir maksāts, ļoti viegli noskaidrot pašvaldības grāmatvedībā…<br />

 13. Paldies par atkārtotu darba uzdevumu, bet pašlaik atsakos pētīt kultkoma darbību un likvidāciju. Labāk vēlāk, nekā par vēlu – tas tāpat bija jāpārņem štata darbinieku algu saņemošajiem. Lai ir skaidrs, kurš par ko atbild, un par ko atlaižams no darba.<br />
  <br />
  Demisionējušie personāži savus iesniegumus ar pamatojumu var elementāri atsūtīt uz Ikskile.com, arī atskaiti par darbību. Galu galā, ja ir pārliecība, ka kaut vai simboliskā alga par darbu ir saņemta pamatoti, tad nebūs grūti atskaitīties darba devējiem – novada iedzīvotājiem.<br />
  <br />
  Par tirgu Skolas ielas būvniecības laika arī nevēlos atsevišķi rakstīt. Lūdzu, uzdodiet jautājumus Trapiņam, izpilddirektoram Kurmim, projekta atbildīgajām personām Līvos, pirmkārt, tautas ievēlētajam Rubenim. Visi pozicionāri solīja sakārtot, tika ievēlēti un… Viņi par to saņem pilna darba laika algu no sabiedrības maka.<br />

 14. Nu ko lai saka, Objektīvais Jūs jau esat trešo daļu izdarījis un kurš gan cits, kā cilvēks kurš visu tik precīzi zin var izdarīt labāk. <br />
  <br />
  Objektīvais esi vecis un izdari ko pats, mēs atbalstīm. Cik redzu COM var iesūtīt ziņu. Būsi padarījis labu darbu un par vienu soli labām pārmaiņām tuvāk.

 15. bet informācija par Kult. vides att. komisijas darbu un tās biedru viedokļiem ir viegli saņemama. Atskaites par darbu ir saņēmuši arī AI deputāti, aizgājušo demisijas iesniegumu un aizgājušo viedokli arī var pajautāt. Com. var saņemt objektīvu informāciju, ja vien vēlētos. Starp citu, tirdziņa pārdevēju un pircēju spīdzināšana notiek AI valdes locekļa Andra acu priekšā. Objektivitātes labad paskaidrošu, ka pieticīgo un necivilizēto tirdzniecības vietu ļoti brutāli, piebraucot auto līdz pat letēm, okupē auto novietošanai. Pašvaldība akcentē milzu atbalstu uzņēmējiem, redzams tikai avantūristu miljonu projektiem, bet zemnieciņi un tirgus tantuki tiek brutāli izskausti. To veic cienījamā kolhoza priekšsēdētāja cieņu alkstošais pēctecis cienījamā taisnīguma cīnītāja Andra acu priekšā. Kur te ojektivitāte un kāda problēma AI aizstāvēt patiesi pazemotus cilvēkus?

 16. Neesmu .com, varu teikt tikai par sevi. Es zinu, cik daudz laika no tām stundām, kas paliek pēc darba Rīgā, prasa piemājas cauruļu rakumu aprakstīšana un citas vienkārši uz ielas redzamās nebūšanas. Cilvēkiem, kas nestrādā Ikšķilē (pašvaldībā!), ir ļoti ierobežotas iespējas smalki un objektīvi izpētīt visu par visu.<br />
  <br />
  Varbūt OBJEKTĪVAIS, zinot par dažādām nebūšanām acīmredzot vairāk nekā šeit uzrakstījis, varētu informēt arī pārējo sabiedrību? Tā puzle tikai kopējiem spēkiem kopā salasāma…

 17. neko neizsakošs vēstījums. Pirmkārt, komisijas priekšsēdētājs L. Šmits un L. Langa darbu komisijā jau februārī ir pārtraukuši, jo nepiekrita domes vadības darba stilam un voluntārajiem lēmumiem. Otrkārt, ne visi komisijas locekļi ir radošās inteliģences pārstāvji un piederība radošai inteliģencei nav ne šķērslis, ne privilēģija dalībai kultūrvides veidošanā. Ja com. pretendē uz “tautas balss” paudēja lomu, tam jābūt objektīvam un būtisku notikumu izgaismotājam, piemēram, dabas postījumi Urgas upes baseinā, tirdziņa nožēlojamais stāvoklis, ielu remonta atlikšanas iemesli utt.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu