Lielās Talkas 2010 jaunums Kultūrslānis

Lielā Talka Ikšķiles novadā.
Lielā Talka Ikšķiles novadā.

Kultūrslānis Nr. 1 Sakopsim un labiekārtosim pagalmus!

Apkārtējās vides uzlabošanas ilgtermiņa projekts. Iespēja pašu spēkiem radīt pagalmu, kurā prieks atpūsties lieliem un maziem. Ar apziņu par savu valsti kā kopējām mājām, kas sākas katrā sētā un pagalmā.

      Mērķis sakopt, labiekārtot un mākslinieciski dažādot daudzdzīvokļu māju pagalmus, kas šobrīd daudzviet Latvijā, un it īpaši Rīgā, ir nolaisti, izdemolēti un liecina par vides degradējošo ietekmi uz cilvēku vairākās paaudzēs.

      Lai to pēc iespējas ātrāk apturētu un novērstu, Lielās Talkas organizatori vēlas pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas akciju sākt pēc iespējas ātrāk. Tas ir – jau šogad. Vispirms Rīgā un tālāk jau vairāku gadu garumā izvēršot to visā Latvijā. Lai līdz Latvijas Republikas simtgadei mūsu valsts kļūtu ne tikai par sakoptāko un tīrāko zemi visā Eiropā, bet jau 2014.gadā, kad Rīga kļūs par Eiropas Kultūras galvaspilsētu, mēs varētu lepoties ar uzlabotu vides kultūru, kas rada prieku ikvienam Latvijas iedzīvotājam un viesim.

      Tāpēc aicinām pašvaldības, uzņēmējus, arhitektus, māksliniekus, mākslas augstskolu studentus un pasniedzējus, skolēnus, viņu vecākus un skolotājus, namsaimiekus, sētniekus un namu pārvalžu darbiniekus, dārzniekus un galdniekus, un, protams, ikvienu iedzīvotāju, kuram rūp savas mājas pagalms, un, kurš vēlas padarīt savu vidi skaistāku, brīvprātīgi iesaistīties pagalmu apzināšanā, sakopšanā un labiekārtošanā!

      Lai nākotnē katrs pagalms iegūtu atšķirīgu māksliniecisko veidolu, kas uzlabotu apkārtējās vides kultūru un katra iedzīvotāja līdzatbildību par vietu, kurā viņš dzīvo, kopīgiem spēkiem meklēsim un atradīsim veidu, kā Lielās Talkas ietvaros pārveidot sabiedrisko atpūtas telpu. Lai daudzdzīvokļu māju pagalmi vairs neatgādina gruvešu kaudzi vai pamesto zonu, kur rēgojas vien salauzti soliņi un izdemolēti spēļlaukumi, bet lai tuvākā vide kļūst par harmonisku atpūtas un satikšanās vietu visām paaudzēm.

      Mēs esam par jauniem un ērtiem soliņiem, tīrām smilšukastēm, drošām šūpolēm un spēļlaukumiem, krāšņām puķu dobēm un apstādījumiem. Un jūs?

      Aicinām atsaukties ikvienu, kurš būtu ar mieru iesaistīties pagalmu labiekārtošanā ar idejām un padomiem, kurš spētu ziedot kokmateriālus, krāsas u.c. būvmateriālus spēļlaukumu labiekārtošanai, puķu, augu un kociņu stādus, darbarīkus, palīdzēt ar transportu vai savu personīgo prasmi, aicinām sētniekus, namsaimniekus un iedzīvotājus būt vienotiem un kopīgi apzināt un noformulēt vēlmi, kādu es vēlos redzēt savu pagalmu. 

      Ar cieņu – Lielās Talkas Kultūras slāņa darba grupas vārdā 

      šī projekta koordinatore

      Anete Lesīte  (Latvijas Televīzija, [email protected], 29123464)  

      Lielās Talkas Kultūras slāņa darba grupas vadītāja

      Aiva Rozenberga (Eiropas Kultūras galvaspilsētas direkcija,

       [email protected], 29462451) 

www.talkas.lv

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu