Satversmes tiesā viens no pirmajiem vēršas ikšķilietis

Ikšķilietis Ivars Mauriņš.
Ikšķilietis Ivars Mauriņš.

Ar 1.jūliju spēkā stājās grozījumi pabalstu izmaksas likumā, kas nosaka pensijas samazināšanu strādājošajiem un nestrādājošajiem pensionāriem.

Šajā pašā dienā ikškilietis Ivars Mauriņš bija viens no pirmajiem, kas iesniedza sūdzību Satversmes tiesā, ar prasību likumu atzīt par nelikumīgu kopš tā stāšanāssstpēkā un atgriezt pensionāriem neizmaksātos līdzekļus.

Paradoksālākais ir fakts, ka līdzīgus likumumprojektus valdība mēģinājusi pieņemt arī iepriekš – 2002. un 2005.gadā Satversmes tiesa noraidījusi pensionārus diskriminējošus likumprojektus, kas paredzēja vai nu algas vai pensijas samazināšanu. Šobrīd notiek tieši tas pats, apgalvo I.Mauriņš, valdība pieņem likumu apzinādamās, ka tas ir pretlikumīgs.

I.Mauriņš uzskata, ka pensijas ieturēšanas patiesais mērķis ir nevis samazināt pensijas ilgtermiņā, bet gan mazliet sašaurināt budžeta deficīta caurumu jau šobrīd, lai saņemtu SVF aizdevumu, no kura visticamāk nāksies atmaksāt pensionāriem šo ieturēto naudas summu. 

Jāpiebilst, ka SVF Latvijas valdībai norādījis, ka nepieciešamie pasākumi budžeta deficīta samazināšanai nekaitētu galvenokārt nabadzīgākajiem iedzīvotājiem.

Mauriņš ir pārliecināts, ka Satversmes tiesa lems par labu sūdzības iesniedzējam un pēc tiesvedības procesa beigām valstij nāksies atmaksāt pensionāriem ieturēto pensijas apmēru, līdzekļi visticamāk tiks ņemti no SVF aizdevuma.

Dace Tribocka, Zanda Tereško, Ogres TV

 

2 KOMENTĀRI

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu