Slēpotājiem sniega nav par daudz

Ikšķiles slēpotāji
Ikšķiles slēpotāji

Pagājušās nedēļas nogale bija bagāta ne tikai ar svaigi saputināto sniegu, bet arī ar virkni augsta līmeņa slēpojumiem, sākot no Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiādes un beidzot ar Latvijas Sporta Veterānu Savienības sporta spēlēm.

Ogres un Ikšķiles aktīvākie slēpotāji šoreiz galveno uzmanību pievērsa tautas slēpojumam Ērgļos, kas pulcēja praktiski visus labākos Latvijas slēpotājus, protams, izņemot tos (arī biatlonistus), kuri pašlaik atrodas Vankūverā, vai piedalījās „veterānu maāos”. Sakarā ar to, ka abi pasākumi notika gandrīz vai vienlaicīgi, mūsējiem atkal nācās sadalīties divās grupās, bet, neraugoties ne uz ko, panākumi neizpalika.

Ērgļu slēpojumā, kas vienlaicīgi bija arī „Sportlat” balvas izcīņas kārtējais posms, lieliski nostartēja jaunizveidotā komanda „ izturība.lv” uzrādot augstus rezultātus kopumā un tiekot arī pie godalgām. Uz goda pjedestāla savās vecuma grupās kāpa: Inga Mauliņa (Ikšķile) 2. vieta, Rita Žuravļova (Ogre) 2. vieta, Andris Pivars (Ogre) 3. vieta (visi izturiba.lv). Vēl no mūsējiem pie godalgām tika Jānis Kaimiņš (G4S), kurš šoreiz pārmaiņas pēc 2. vietā un Kitija Stesele (Ogres Slēpotāju klubs) – 3. vieta. Komandas „izturība.lv” kapteinis Alvis Krilovskis, kurš, starp citu, savā vecuma grupā ļoti spēcīgā konkurencē pamanījās iekļūt olimpiskajā sešiniekā, vēlas pateikties Ikšķiles pašvaldībai par palīdzību ar transportu braucienam uz sacensībām.

LSVS sporta spēļu slēpošanas sacensības notika Madonā, labi sagatavotajā Smecersila slēpošanas bāzes trasē. Ogres novadu pārstāvēja Ogres Slēpotāju kluba aktīvistu saorganizētā komanda, kas kopumā, ņemot vērā esošos resursus, cīnījās visai atzīstami un arī tika pie vairākām godalgām. Pirmās vietas savās vecuma grupās izcīnīja Jānis Slišāns un Andris Januševskis, pie bronzas medaļām tika Māris Pivors un Andris Kosmaāovs. 4 x 2 km stafetē Ogres novada komandai 7. vieta, arī kopvērtējumā mūsējiem tika samērā augstā septītā vieta.

Runājot par sacensību organizāciju, gan bija vērojams diezgan liels kontrasts. Ja Ērgļos viss notika labā līmenī, ar skaistiem numuriem, elektronisko laika kontroli, tēju startā, distancē un finišā, kā arī garšīgām pusdienām visiem sacensību dalībniekiem, tad Madonā no tā visa nebija nekā, pie tam kārtējo reizi ar rezultātu uzskaiti gāja ne visai gludi, bet dalības maksas abos pasākumos bija praktiski vienādas. Veterānu maāu organizētājiem te būtu par ko nopietni padomāt, lai nesanāk tāpat kā Alaukstā, kad, spriežot pēc atsauksmēm, sacensību organizatoru nemākulības dēļ neapmierināto bija vairāk kā apmierināto. Mūsdienās, kad ir tik plašas iespējas izvēlēties, jo katru nedēļas nogali notiek pat vairāki slēpojumi, slēpotāji noteikti dosies tur, kur organizatori viņus gaida kā viesus, nevis kā apgrūtinājumu.

Ogres Vēstis Visiem