VISI UZ LIELO TALKU!

Lielā talka Ikšķiles novadā.
Lielā talka Ikšķiles novadā.

Biedrība „Iedzīvotāji

18. aprīlī projekts „Pēdas” aicina visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties lielajā Latvijas sakopšanas talkā, kuras patrons ir Latvijas Valsts prezidents. Šogad arī mūsu kaimiņvalstis šajā dienā sakops savu zemi. 

Lai nodrošinātu veiksmīgu Lielās Talkas norisi visā Latvijas teritorijā, pasākuma rīkotāji aicina atsaukties pašvaldības, nozīmējot Lielās Talkas koordinatorus, kas apzinās sakopjamās pašvaldības teritorijas un centralizēti organizēs savākto atkritumu izvešanu. Ar Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas atbalstu Lielās Talkas laikā savāktos atkritumus poligoni šogad pieņems bez maksas. 

Šajā talkā īpašu uzmanību pievērsīsim mūsu kultūrvēsturisko objektu – Ikšķiles brīvdabas estrādes un vecā Ozoliņu parka – apkārtnes sakopšanai. Novadā talciniekus gaidīs Tīnūžu centrs. 

Kā zināms, Ikšķilē talku kustībai ir senas tradīcijas, vēl aizvien atmiņā saglabājušās Atmodas laika lielās sabiedriskās talkas.

Vēlamies, lai arī tagad aktivitātes neaprobežotos tikai ar vienu talku, tāpēc esam iecerējuši izstrādāt projektu pilsētas un novada parku un zaļās zonas uzturēšanai un attīstībai, piesaistot ainavu arhitektus un dendrologus, arboristus un citus ainavu speciālistus.

Jau 18. aprīlī esam iecerējuši ne tikai atbrīvot apkārtni no pašu samestajiem atkritumiem, bet attīrīt arī ainavu – kur nepieciešams, izcirst krūmus, iespēju robežās likvidēt nokaltušos kokus un zarus, kas aizēno novada daiļo vaigu.

Lūdzam ņemt līdzi cimdus, maisus un darbarīkus. 
 

TALKAS NORISE 

10.30 – pulcēšanās pie Ikšķiles estrādes un Tīnūžu centrā, darbu sadale.

11.00 -14.00 – darbs objektos.

14.30 – pulcēšanās pie ugunskura Ikšķiles estrādē un Tīnūžos.

15.00 – 15.40 – Ar attēliem ilustrēts stāstījums par sakopto objektu vēsturi un šodienu Tautas namā. Pēc tam – turpinājums pēcpusdienai pie ugunskura ar groziņiem un sarunām.

23 KOMENTĀRI

 1. Cimdus un maisus varēs saņemt arī uz vietas, cerams, ka visiem pietiks.<br />
  Jaunākā informācija <a href=”http://www.iedzivotaji.lv/apvieniba.” target=_blank>www.iedzivotaji.lv/apvieniba.</a>

 2. Lai nebūtu jādzīvo netīrībā, ir jāatbalsta šāda akcija. Tkai tā gaužām atgādina padomjlaiku “ļeņinisko subotņiku”, sanākam kopā sakojam pašu piecūkāto apkārtni un nākošā dienā atkal sākam piecūkot. Jautājums, kādēļ parku un estrādes apkārtni neuzkopj regulāri? Estrādei pat ir štata sētnieks ar lilāku attalgojumu kā citām teritorijām.

 3. Par lielajiem konteineriem.<br />
  Jūrmalas pilsētā ir tāda pieredze – ļauj,iesaka pavasara talciniekiem noteiktā laika posmā,vairākās(daudzās)pilsētas vietās kraut kaudzēs savākto (krāmus,netīrumus..)Un pēc tam tas viss tika savākts.Pilsētas iedzīvotājiem bija iespējas atbrīvoties arī no kāda vecāka plaukta,ledusskapja u.c. jau viņiem nenoderīgām mantām. Nevis piesliet tās sava pagalma stūrī un turpināt krāt gadiem.<br />
  Varbūt arī pie mums būtu noderīgs kāds lielais konteiners vēl kādā pilsētas daļā ne tikai pie jaunajām mājām.Es protams domāju talku dienās,ne visu laiku.

 4. Par talkas vietu.<br />
  <br />
  Pagājušajā gadā es ar ģimeni pastrādāju pie Dubkalnu karjera. Tur būtu ir plaša darba fronte un svaigs gaiss. Manuprāt, tā arī ir teritorija, kura ikdienā NAV JĀTĪRA kādam komunālajam dienestam (Līvi) vai teritorijas īpašniekam (RD meži), tādēļ atbilst talkas idejai sakopt vidi, nevis darīt citu nepadarīto.<br />
  <br />
  Dubkalnu karjers ir patiesi laba vieta talkošanai un vēlākai desiņu cepšanai! Un vasarā pašiem patīkamāka pastaiga un peldēšanās :)<br />
  <br />
  Problēma. Atkritumus ar savu transportu vedu uz Ikšķiles centru …

 5. Normāli būtu, ja varētu sakarīgi izspriest kurās vietās tieši kas vairāk darāms. Kur ir “Ikšķiles Zaļie”, kuri kādu brīdi atpakaļ aicināja uz talku, bet tā arī nekādu ziņu nedeva par savām koordinātēm un plānotajiem darbiem?

 6. A pats maz esi Ikšķiles iedzīvotājs, vai tikai tā raksti?! Īsts Ikšķiles patriots tā nerunātu un mierīgi ietu talkā palīdzēt pārējiem…<br />
  <br />
  Jautājums – vai notiks tikai estrādes un Ozoliņu parka sakopšana? Uzskatu, ka arī citviet Ikšķilē ir pa kādai mēslu kaudzei un arī tās vajadzētu apmeklēt. Tas būtu ļoti jauki, ja cilvēki ne tikai dotos uz talkas objektiem, bet arī netālu no savām mājām mežiņā vai kur citur redzot netīrumus, tos savāktu.

 7. “Ikšķilieti”, nu ko tu tā mocies ar citu apķengāšanu? No tava rakstītā nākas vien secināt, ka tu pildi kādu uzdevumu. Taāu kādēļ tik primitīvi? Nu neej talkot kopā ar Upacieri, ej ar Karpovu vai kādu citu, bet EJ talkas dienā un kaut ko sakop!

 8. Te ir tēma par Ikšķiles sakopšanu!!<br />
  Vai tiešām dzīve ir tik neizdevusies, ka nevar atturēties no tās žults liešanas.<br />
  <br />
  Pēdējo 5 gadu laikā Ikšķile ir pārvērtusies tieši netīrības un nekārtības ziņā.<br />
  Pirms 7 gadiem pa dambīti braukājot, nevarēja ne krāma pamanīt. Tagad ik uz soļa mēslu kaudze.<br />
  <br />
  Vienalga, kas uz to aicina sabiedrību, bet ir jāsatīra, vismaz 1 x gadā!

 9. Ātrāk, augstāk, tālāk! Uz priekšu ‘glābēju’ organizācija. Upacierim tik jāuzņem zemais starts un jāaiziet uz kādu sporta zālīti, tad būs pavisam jautri.

 10. Vai talkā piedalīsies arī tie IEDZĪVOTĀJI, kas nav Ikšķiles iedzīvotāji, bet ir Ikšķiles ‘glābšanas’ politiskajā apvienībā? Vispār jau smieklīgi mētāties ar populistiskiem saukļiem pret vietējo varu, ja paši nav novada iedzīvotāji. Un vēl tā jezga ar bērnu izmantošanu. Šmita kungam galīgi nav kauna vairs. Cik zemiski!

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu