VISI UZ LIELO TALKU!

Lielā talka Ikšķiles novadā.
Lielā talka Ikšķiles novadā.

Biedrība „Iedzīvotāji

18. aprīlī projekts „Pēdas” aicina visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties lielajā Latvijas sakopšanas talkā, kuras patrons ir Latvijas Valsts prezidents. Šogad arī mūsu kaimiņvalstis šajā dienā sakops savu zemi. 

Lai nodrošinātu veiksmīgu Lielās Talkas norisi visā Latvijas teritorijā, pasākuma rīkotāji aicina atsaukties pašvaldības, nozīmējot Lielās Talkas koordinatorus, kas apzinās sakopjamās pašvaldības teritorijas un centralizēti organizēs savākto atkritumu izvešanu. Ar Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas atbalstu Lielās Talkas laikā savāktos atkritumus poligoni šogad pieņems bez maksas. 

Šajā talkā īpašu uzmanību pievērsīsim mūsu kultūrvēsturisko objektu – Ikšķiles brīvdabas estrādes un vecā Ozoliņu parka – apkārtnes sakopšanai. Novadā talciniekus gaidīs Tīnūžu centrs. 

Kā zināms, Ikšķilē talku kustībai ir senas tradīcijas, vēl aizvien atmiņā saglabājušās Atmodas laika lielās sabiedriskās talkas.

Vēlamies, lai arī tagad aktivitātes neaprobežotos tikai ar vienu talku, tāpēc esam iecerējuši izstrādāt projektu pilsētas un novada parku un zaļās zonas uzturēšanai un attīstībai, piesaistot ainavu arhitektus un dendrologus, arboristus un citus ainavu speciālistus.

Jau 18. aprīlī esam iecerējuši ne tikai atbrīvot apkārtni no pašu samestajiem atkritumiem, bet attīrīt arī ainavu – kur nepieciešams, izcirst krūmus, iespēju robežās likvidēt nokaltušos kokus un zarus, kas aizēno novada daiļo vaigu.

Lūdzam ņemt līdzi cimdus, maisus un darbarīkus. 
 

TALKAS NORISE 

10.30 – pulcēšanās pie Ikšķiles estrādes un Tīnūžu centrā, darbu sadale.

11.00 -14.00 – darbs objektos.

14.30 – pulcēšanās pie ugunskura Ikšķiles estrādē un Tīnūžos.

15.00 – 15.40 – Ar attēliem ilustrēts stāstījums par sakopto objektu vēsturi un šodienu Tautas namā. Pēc tam – turpinājums pēcpusdienai pie ugunskura ar groziņiem un sarunām.