Halloween…

1652

Negrasos grimt bezjēdzīgās pārdomās par to, vai mums šie svētki ir vajadzīgi, pieņemot tos kā multikulturālisma (vai varbūt akulturālisma) laikmeta īpatnību un bez liekulības atzīstot, ka arī paša bērni grebj ķirbju viepļus un pārģērbušies par mošķiem dodas saldumu sirojumos pa rajonu.

Visā tajā ir kaut kāds radošs moments, īpaši, ja maskas un tērpi nenāk no lielveikala, bet tiek radītas un gatavotas pašu spēkiem, kā arī, ja bez pamatsaukļa – “saldumus vai izjokosim”, bērni patiešām spēj izstāstīt kādu sakarīgu joku, vai parādīt triku, ne tikai gaidīt, ka nu pat viņu kulītēs iebirs konfektes par brīvu.

Stāsts ir par ko citu, par saspārdītām pastkastītēm, nosmērētām sētām, nolauztiem zvaniņiem un ar jēlām olām nomētātām māju sienām. Tas tad, ja bonbongu vietā kāds piedāvā ābolus, jeb durvju atvērējs par Helovīnu vispār neko nav dzirdējis un nav savlaicīgi iepircis kilogramu ledeņu, gatavojoties mazo “diedelnieku” uzbrukumam.

Vēršos pie bērnu vecākiem, – pirms laižat viņus vakara saldumu vākšanas apgaitā, lūdzu izskaidrojiet, ka ne visiem šie svētki šķiet nozīmīgi, veciem cilvēkiem var būt fiziski grūti izskraidīt pie vārtiņiem/durvīm 20 x vakara gaitā, kādam varbūt vienkārši nav lieka lata saldumu nopirkšanai un citam varbūt vienkārši nestrādā vārtu zvaniņš, jeb tas tiek izslēgts, jo mājā ir zīdainis, kurš plkst. 21:00 jau guļ… Nesabojāsim šo vakaru neiecietīgi izturoties pret tiem, kas domā savādāk, nebojāsim citu cilvēku mantu un atcerēsimies, ka privātīpašuma bojāšana ir sodāma rīcība un var beigties ne vien ar sāpīgu izskaidrošanos ar mājas īpašnieku, bet pat ar likumsargu iesaistīšanos.

P.S.
Man nav konkrētu pretenziju pret attēlā redzamo jaunekli (jo toreiz es olu metējus nenoķēru), taču šogad kādam var arī nepaveikties:) Bilde no Ikskile.tv

http://ikskile.tv/halloween-ikskile/halloween-ikskile-7315.jpg.html

Lai visiem jauks vakars – gan bērniem, gan pieaugušajiem!

Māris.

Kopīgot