Ikšķiles bērnudārzs «Urdaviņa» iesaistīsies ekspermentālā projektā

PII Urdaviņa
PII Urdaviņa

Valsts izglītības satura centrs (VISC) ir izvēlējies 22 izglītības iestādes, kuras iesaistīsies pilotprojektā “Sešgadīgo izglītojamo mācību programmas ieviešanas aprobācija”, informēja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža.

Programmas izmēģināšanai jeb aprobācijai pieteicās 35 izglītības iestādes no visas Latvijas. Ņemot vērā lielo skolu atsaucību, VISC pieņēma lēmumu, ka pilotprojektā tiks iesaistītas visas skolas, kuras vēlas to darīt. Ir izveidotas divas skolu grupas – izmēģinājumskolas un līdzdalības skolas.

Aprobācijas darbu veiks 22 izmēģinājumskolas – 12 pirmsskolas izglītības iestādes un desmit skolas, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas. Tās ir izvēlētas tā, lai veidotu Latvijas modeli – izglītības iestādes gan laukos, gan pilsētās, mazākumtautību izglītības iestādes, izglītības iestādes, kurās tiek integrēti bērni ar speciālām vajadzībām, un skolā mācās bērni, kas līdz piecu gadu vecumam nav apmeklējuši bērnudārzu.

Izmēģinājumā piedalīsies 12 bērnudārzi – "Pasaka" Rēzeknē, "Sprīdītis" Jelgavā, "Urdaviņa" Ikšķilē, "Saulīte" Talsos, "Spārīte" Engurē, "Pasaciņa" Praulienā, "Zvaniņš" Dobelē, "Mežmaliņa" Priekuļos, "Rūķīši" Līvānos, "Avotiņš" Ķekavā, "Vāverīte" Apē un Rīgas 275.pirmsskolas izglītības iestāde "Austriņa".

Pilotprojektā iesaistīsies arī desmit skolas, kurās tiek īstenota pirmsskolas izglītības programma – Zirņu, Lādezera, Cēres, Vecsaules pamatskola, Jaunmārupes sākumskola, Krāslavas Varavīksnes vidusskola, privātā vidusskola "Patnis", Alūksnes, Grobiņas un Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskola.
Izmēģinājumskolu uzdevums būs veikt sešgadīgo bērnu visu mācību satura dokumentu projektu un mācību līdzekļu izmēģināšanu, lai iegūtu daudzveidīgus, ticamus un detalizētus datus, novērtētu minēto materiālu kvalitāti un izteiktu priekšlikumus to pilnveidei.

Pilotprojektā kā projekta līdzdalības skolas ir apstiprinātas 13 izglītības iestādes, kuru uzdevums būs izmēģināt praksē konkrētas mācību metodes, nodarbību paraugus, mācību līdzekļus.

Kā līdzdalības skolas pilotprojektā iesaistīsies Cēsu pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde, Saldus bērnudārzs "Sienāzītis", privātās pirmsskolas izglītības iestādes "Varavīksne" un "Mazulītis Rū", Ropažu bērnudārzs "Annele", Alojas bērnudārzs "Auseklītis", Jūrmalas bērnudārzs "Zvaniņš", Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestāde, Rūjienas pilsētas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde "Vārpiņa", Kalētu pamatskola, Rēzeknes Poļu vidusskola, Rīgas Ukraiņu vidusskola un Rīgas Ezerkrastu vidusskola.

Pilotprojekts izmēģinājumskolās un līdzdalības skolās notiks no 2010.gada 1.septembra līdz 2011.gada 31.maijam.
VISC interneta vietnē "www.visc.gov.lv" ir publicējis gan skolu sarakstu, gan arī integrētas mācību programmas sešgadīgiem bērniem projektu, ko savā darbā izmantos tās izglītības iestādes, kas piedalās pilotprojektā.

6 KOMENTĀRI

  1. Domē ir amatpersona- Ikšķiles novada izglītības darba speciāliste – Māra Niedra. Pieņemu, ka viņas kompetence varētu būt pārejas jautājumus saskaņot starp novada izglītības iestādēm.

  2. Zane, b/d vadītāja neko vairāk pateikt nespēja, jo tad, kad vecākiem bija jāparakstās par piekrišanu, mācību programma vēl nebija vispār pieejama. B/d vadītāja veiksmīgi novadīs aprobācijas procesu, b/d skolotāji pa punktiem to precīzi izpildīs, bet runa nav par to. B/d skolotājas, manuprāt, ir teicamā līmenī, bērniem arī nav ne vainas, bet nav skaidrības par tālāko mācību programmu. Kāds statuss būs šiem eksperimenta bērniem? Kurš veiks vērtējumu, vai bērns ir gatavs doties jau uz 2. klasi, vai viņam atkal jādodas 1. klasē? Ja bērns aizies uz 2. klasi un viņš nespēs pavilkt pateizējo 2. klases programmu, ko tad? Koķe jau runā par tālo nākotni, apzinoties, ka tad viņa vairs ministriu varbūt nemaz vairs nevadīs. Un pilnīgi iespējams, ka projekts izgāzīsies.

  3. Gunta, no kurienes cipars 25? kāpēc viedoklis par pusi kuri ir spējīgāki un puse, kuri tādi nebūs? Es personīgi gribētu vispirms izlasīt b/d vadītājs skaidrojumu/komentāru. Šis raksts neko nepaskaidro pēc būtības. Zinu, ka šobrīd ir neizpratnē ko darīt bērnam kurš grasās nākamgad sākt apmeklēt Ikšķiles skolu, bet šobrīd nav Ikšķiles b/d audzēknis. Pieņemu, ka kompetentās personas savu audzēkņu vecākiem visu smalki paskaidros un arī pārējiem neliegs informāciju par jaunās situācijas būtību un tālāko gaitu.

  4. Andri, Ikšķile bērnudārzs jau uz šo projektu ir parakstījies un bērnu vecāki ar, nezinot savu bērnu likteni pēc projekta noslēguma. Ikšķiles vidusskola jau nu nesasprings to 15-20 eksperimentālo bērnu dēļ.

  5. Mans bērns no Urdaviņas šogad 1. klasi beidza. Bērnudārzā viss bija lieliski, skolā arī iet labi. Protams, skola nav tas pats bērnudārzs, un diemžēl pēc pirmā gada bērns saka, ka labprāt atgrieztos bērnudārzā, ja tur nebūtu diendusas 🙂 <br />
    <br />
    Bet kas tad īsti ir šis projekts – izmēģinās nodarbības un dokumentu formēšanu bērnudārzā?! Ikšķiles bērnudārzam eksperimentus nevajag, tur cik man zināms viss ir soļus 5 priekšā ministrijas ģēnijiem. Protams, varbūt mans priekštats ir maldīgs, jo ļoti paveicās ar audzinātājām. Tad jau vēlreiz paldies viņām.<br />
    <br />
    Jautājums ir par to, ko darīs Ikšķiles skola ar kārtējo ministrijas eksperimentu, kas potenciāli velk uz 13 klašu izglītības sistēmu? Vai atbalstīs, protestēs? Vai atkal ar kalpu nostāju “mēs jau neko nevaram” pildīs kungu (ministrijas) norādījumus un audzinās it kā personības?<br />
    <br />
    Atcerēsimies sešgadnieku mutāciju uz 1. klasi 90-tos gados, kas beidzās ar 12 klašu izglītību un skolas absolventu vecuma pieaugumu no 18 uz 19 gadiem. Vai to pašu pieredzēsim vēlreiz? Vai kāds var pateikt, kāds no tā ir bijis labums?

  6. Cien. vecāki un pedagogi!<br />
    <br />
    Kas notiks ar šiem eksperimentālajiem bērniem 2011./2012. m.g.? Kurā klasē viņi ies, pēc kādas programmas mācīsies? Ja no 25 bērniem, kuri šo apmācību izies, piemēram, 10 bērni būs gatavi doties uz 2. klasi, bet pārējie ies pirmajā klasē….<br />
    Tie, kas ies pirmajā – daļai būs garlaicīgi mācīties jau zināmas lietas. Tie kas ies 2.klasē – jaunu klasi izveidot nevarēs, jo bērnu ir pārāk maz. Visus šos eksperimenta bērnus vienā klasē ielikt nevarēs,jo tik daudz brīvas vietas nebūs vienā klasē. Tātad – notiks sāskaldīšana pa āetrām otrajām klasēm!!! Kur paliks skolas pielāgošanās periods!!! Vecuma atšķirība būs krasi jūtama. Kā ar mācību programmu? – neko pagaidām neesmu dzirdējusi. Cerams, ka Izglītības ministrija šos jautājumus nebūs piemirsusi, citi šie eksperimentālie bērni būs daļēji ZAUDĒTĀJI abos gadījumos!<br />

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu