Ikšķiles novadu vada “Tautas partijas” bijušais biedrs

Indulis Trapiņš
Indulis Trapiņš

Tautā runā, ka nav tādu bijušo “Tautas partijas” biedru, jo no viņas nevar izstāties tāpat kā no Itāļu m…..

Tas kā rīkojās tādi vadītāji ir saucams par tādu šmugulēšanos, jo neko skaidri un saprotami viņš pasniegt laikam nemāk .  Šā brīža izvēlētais pasniegšanas veids ir nepareizs jebkurai idejai, pat tik vienkāršai kā Pūtēju orķestra dibināšana.
Lai slēptu savas šmugulēšanās, pat tiek melots uz visu klapi par neskaitāmām vēstulēm, pazīstamais pūtēju orķestra “Ciemupe” diriģents Gunārs Freidenfelds, vairākkārt vērsies ar priekšlikumu pašvaldībā par Ikšķiles novada pūtēju orķestra dibināšanu., cik noprotu šīs neskaitāmās vēstules ir reģistrētas.

Kādēļ gan šoreiz Trapiņa kungs negāja savu iemīļoto likumisko ceļu, un neinformēja savus kolēģus deputātus no  Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas (bet izsludina iepirkumu un tikai pēc izskanējušas informācijas virza lēmumu par finasējuma piešķiršanu)?

Lai ko arī nerakstītu vai nestāstītu par šīs idejas virzībām, izvēlētais ceļš ir bijis nepareizs un pirms instrumentu iegādes bija jābūt lēmuma par šāda kolektīva dibināšanu.

Raksts no Ogrenet.lv

Ikšķilē plāno dibināt savu pūtēju orķestri

Šodien Ikšķiles novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē deputāti konceptuāli atbalstīja pašvaldības piedalīšanos projektu konkursā, kā rezultātā Ikšķilē varētu tikt izveidots pašiem savs pūtēju orķestris.

Ikšķiles novada pašvaldība nolēmusi piedalīties publisko un privāto partnerattiecību “Zied zeme” izsludinātājā konkursā ar projektu “Pūtēju orķestra “Ikšķile” izveide”.

Jautājums par pūtēju orķestra izveidošanu Ikšķilē nav izskanējis pirmo reizi, un triju gadu laikā Ikšķiles novada iedzīvotājs, pazīstamais pūtēju orķestra “Ciemupe” diriģents Gunārs Freidenfelds, vairākkārt vērsies ar priekšlikumu pašvaldībā par Ikšķiles novada pūtēju orķestra dibināšanu.

Kā atklāja Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dzintra Čudare, ideja par pūtēju orķestra dibināšanu atlikta tāpēc, ka orķestra mēģinājumiem nepieciešamas atsevišķas telpas, kā arī jāiegādājas instrumenti, kas nebūt nemaksā lēti. Telpu problēma tuvākajā nākotnē atrisināsies, pašvaldības administrācijai pārceļoties uz telpām Peldu ielā 2, bet instrumentus varētu iegādāties, piedaloties projektu konkursā.

Par to, vai būs mūziķi, kas šajā kolektīvā iesaistīsies, problēmu nav. Jau šobrīd apzināti vismaz 15 dalībnieki, kas gribētu spēlēt pūtēju orķestrī. Arī Ikšķiles vidusskolā mācās audzēkņi, kas apgūst pūšamo instrumentu spēlētprasmi Ogres mūzikas skolā un labprāt spēlētu orķestrī, piebilst Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas vadītāja, Ikšķiles vidusskolas direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Inguna Bērziņa.

Perspektīvā Ikšķilē plānots izveidot mūzikas un mākslas skolu, kur varētu izveidot arī pūšamo instrumentu nodaļu, kuras audzēkņi iesaistos orķestrī, norāda Dz.Čudare.

Jaunizveidotais pūtēju orķestris varētu ne tikai kuplināt Ikšķiles novada pasākumus, bet arī pārstāvēt novadu Dziesmu un deju svētkos.

Projekta apstiprināšanas gadījumā pašvaldībai jānodrošina līdzfinansējums 25% apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām – Ls 2 462,89, kā arī papildus nodrošināt pašvaldības līdzfinansējumu projekta neattiecināmajām izmaksām (PVN) – Ls 2 068,83. Projekta kopējās izmaksas – Ls 11 920, 40.

Projekta ietvaros plānots iegādāties instrumentus pūtēju orķestra izveidei. Pūtēju orķestris varētu tikt izveidots nākamā gada sākumā.