Ikšķiles tirgus vasarā

Ikšķiles tirgus.
Ikšķiles tirgus.

Nesenajās vēlēšanās bieži tika pieminēts Ikšķiles tirgus. Gan kā zaļais, gan kā vietējais, gan kā lielveikala alternatīva.

Vienlaicīgi tika konstatēts, ka tirgus ir mikrorajona iekšpagalmu ceļu krustojumā – nedrošs pircējiem, neērts tirgotājiem un braucējiem. Vēl laiks rādīs, kuras no vēlēšanu laikā izteiktajām idejām dzīvos – labiekārtot, pārvietot, aizliegt vai neaiztikt. Tomēr pašlaik mums ir iespēja apmeklēt tirgu tādu, kāds tas ir, kāds nebūs vairs nākošnedēļ un noteikti pēc gada. Vienā upē divreiz neiekāpt.

Īsta tirgus atmosfēra Ikšķilē piedzīvojama sestdienās ap pulksten 10. Tad ļaužu ir biezs kā Rīgas centrāltirgū pašā sastrēguma stundā. Tad jānāk ar kaimiņiem un tālāk dzīvojošiem sveicināties, jaunākās ziņas klausīties, par preāu kvalitāti citus pircējus aptaujāt un briesmīgās cenas zemē dzīt. Ja gribās mierīgāk, var nākt ap pulksten 12 (foto). Viss vēl būs nopērkams, arī piedāvājums vieglāk pārskatāms. Varēs ar pārdevējām pārrunāt ne tikai pirkumu, bet arī pasaules godību un postu. Lauku piens atbrauks pulksten 14. Un nevajag no lielām cenām baidīties – tirgus somā jau tikai paša izvēlētie labumi nonāks.

Pa ceļam uz vai ejot no tirgus šo svētdien, 26.jūlijā, līdz Tautas namam var aiziet. Paskatīties savām acīm, kas ir tas MAINU, ATDODU, PĒRKU, PĀRDODU.

Jautru nedēļas nogali visiem!