Ir iemesls lepoties ar Ikšķili

Ikšķiles vidusskolnieku prezentācija.
Ikšķiles vidusskolnieku prezentācija.

Ikšķiles vidusskolas skolēni pilnveido zināšanas un izpratni par pašvaldību darbu, apmeklējot pašvaldību un veidojot prezentācijas.

 

"Ir iemesls lepoties ar Ikšķili!"- tā savā prezentācijā par Ikšķiles novada pašvaldības funkcijām un to izpildi atzina Ikšķiles vidusskolas 12.a klases skolēni Mārtiņš Bērziņš un Ralfs Grahoļskis.

Lai vidusskolēni pilnveidotu zināšanas un izpratni par  mācību priekšmeta politika un tiesības vielu "Pašvaldības  un to funkcijas", skolotāja Alda Bigaāa kopā ar Ikšķiles vidusskolas divpadsmitajām klasēm 15. un 18.janvārī viesojās Ikšķiles novada pašvaldībā.

Kā atklāja skolotāja, daudziem skolēniem ir tikai aptuvens priekšstats, kas ir dome un pašvaldība, jo  "visu darot tikai deputāti". Tikšanās reizē novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un  priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rudzītis deva ieskatu par pašvaldības pārvaldes struktūru un funkcijām, kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem, piemēram, par brīvpusdienām skolā un pašvaldības policijas darbu. Pēc sarunas ar vadību, vidusskolēni devās ekskursijā pa pašvaldības ēku, gūstot priekšstatu par pašvaldības darbinieku darba funkcijām.

Savukārt 22.janvārī domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš ieradās atbildes vizītē Ikšķiles vidusskolā, lai piedalītos mācību stundā, kurā  12.a klases skolēni prezentēja savus darbus.  Prezentācijās skolēni sniedza ieskatu par pašvaldības funkcijām, kā arī piedāvāja dažādus ierosinājumus. Skolēni grib redzēt Ikšķilē renovētu kultūras namu un  sakārtotu estrādi, bet nākotnē- arī sporta centru. Tāpat izskanēja ierosinājumi jautājumā par gājēju pārejām.

"Ikšķiles novada pašvaldība pie daudzām šīm aktuālajām problēmām jau strādā- liels darbs ieguldīts Ikšķiles kultūras nama sakārtošanā, izveidots Skolas ielas rekonstrukcijas projekts, kas paredz sakārtot gājēju zonu un labiekārtojumu, uzlabojot brauktuves stāvokli un satiksmes organizāciju, plānoti arī citi nozīmīgi ielu infrastruktūras sakārtošanas darbi,"  skolēnu teikto komentēja domes priekšsēdētājs.

Kopumā vērtējot skolēnu prezentācijas, Indulis Trapiņš atzina, ka bija patīkami pārsteigts par skolēnu veikto darbu un lielo ieinteresētību Ikšķiles novada attīstībā.

 

2 KOMENTĀRI

  1. Lai veicas! <br />
    Priekšlikums skolēniem – izpētiet vēl kādas pašvaldības darbu. Kritērijs – tāda pašvaldība, kurai ir attīstības un/vai projektu struktūrvienība un arī rezultāti. Cik zinu, ir dažas tepat pie Daugavas, dažu vilciena pieturu attālumā.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu