MAXIMA – Jau strādājam!

Maxima jau strādā.
Maxima jau strādā.

2008.gada 12.novembrī Ikšķilē darbu uzsāk lielveikalu ķēdes MAXIMA mazveikals ar vienu X. Tas tomēr ir pēc platības lielākais pārtikas veikals pilsētā. Iespējams, ka tā platība ir lielāka nekā visiem pārējiem pilsētas veikaliem kopā!

PIC_575;left;4;“Laipni lūgti!” rakstīts uz veikala durvīm piestiprinātajā lapiņā. Diemžēl pirmie vārdi, kurus no liela auguma vīra dzirdēja uz atvēršanu sanākušie, bija krievu valodā. Rinda uz to reaģēja nekavējoties, un runātājs sāka taisnoties. Jāsaka, ka arī es jutos aizskarts. Iespējams, ka kungs bija no Lietuvas – īpašnieku pārstāvis. Neļausim Ikšķilē ievazāt Rīgas netikumus, veikala darbiniekam pie jebkura apmeklētāja jāvēršas valsts valodā un jāspēj arī šo sarunu normāli turpināt. Rūpēsimies, lai Ikšķiles novadā gan vietējie, gan ciemiņi sabiedriskajā telpā runātu latviešu valodā! 

Veikala būvniecība iezīmējās ar nebūšanām procedūrās, dokumentu noformēšanā un atsevišķu darbu veikšanā, par ko jau rakstīja www.ikskile.com. Tomēr tās šoreiz aiziet otrajā plānā. 

Ikšķiles iedzīvotāji jau sen gaidīja plašāku preāu piedāvājumu par saprātīgām cenām. Lielākā daļa līdz šim savus galvenos pārtikas iepirkumus veica Rīgā, Salaspilī un Ogrē. Pat daudzi tie, kas darba darīšanās no Ikšķiles prom nebrauca, ieplānoja vienu braucienu nedēļā uz veikalu ārpus Ikšķiles. Diemžēl esošais Ikšķiles veikalu piedāvājums lokālpatriotismam lika atkāpties, visu izšķir maciņš. 

Vienlaicīgi izsaku cerību, ka esošie veikali saglabāsies un atradīs savas nišas. Mazai pilsētai vajadzīgi mazi veikali, kur tikai tev vienam atvesto īpašo preci nopirkt un ar pārdevēju pusstundu aprunāties. Piena pakas dēļ jau arī rīta agrumā kilometru neskriesi. 

Pircēju Ikšķilē tērētās naudas maciņa pārdale par labu MAXIMA būs tikai daļēja. MAXIMA paņems lielu daļu no tās naudas, kas līdz šim paliek Rīgā un Ogrē. Ir informācija, ka arī tirdzniecības tīklam IKI ir plāni pie mums strādāt. Mums, pircējiem, tirgotāju konkurence ļoti patīk! Tai pašā laikā atgādinu, ka mums, iedzīvotājiem, nav vajadzīgs vēl viens veikals par katru cenu. Mēs vēlamies arī pārdomātu vides risinājumu un likumīgu procedūru. 

Jāatzīmē, ka jaunākā paaudze šī veikala atklāšanu gaidīja ar īpašu nepacietību. Vecāki ir racionāli – nauda un ērtības. Vai tā ir jauno tieksme pēc visa jaunā? Vai Stūra veikals nav vērtība Baltijas mēroga tīkla priekšā? Mana versija ir tāda, ka viņi ir vislielākie Ikšķiles patrioti, jo šāda lielveikala klātbūtne apliecina, ka esam tikpat lieli kā Ogre, gandrīz vai Rīga! Par ko tad bērni sarunājas? “Mums ir tas, bet  tas mums ir daudz lielāks un labāks!” 

Veiksmīgus un ērtus pirkumus visos Ikšķiles veikalos! Lai dzīvo veselīga konkurence!