Tunelis Ikšķilē var kļūt par galeriju (video)

Apgleznota pietura Baldonē.
Apgleznota pietura Baldonē.

Ikšķiles novada pašvaldība saņēmusi biedrības „Iedzīvotāji

Projekts sevī ietvertu Daugavas prospektā esošā Ikšķiles gājēju tuneļa daļēju renovāciju, pārvēršot tā apakšzemes sienas Ikšķiles bērnu un jauniešu veidotu zīmējumu galerijā.

Tunelis atrodas Ikšķiles „klusajā” centrā, ir vienīgais ceļš kājāmgājējiem nozīmīgai pilsētas daļai. Tas jau vairākus gadus ir drausmīgā estētiskā stāvoklī. Kā vienu no iespējām tuneļa izskata uzlabošanai projekta iesniedzēji min tuneļa sienu apgleznošanu ar Ikšķiles bērnu un jauniešu darbiem.

Kā norāda Ikšķiles novada kultūras darba koordinatore Dzintra Čudare, tuvojoties Ikšķiles pilsētas ievērojamajai gadadienai – 825. gadiem – šādu projekta iesniegumu kļūs aizvien vairāk, tāpēc konkursu nolikumos jānosaka konkrēti nosacījumi, kas Ikšķiles iedzīvotājiem ļaus vieglāk iesaistīties dažādos pašvaldības projektos.

2 KOMENTĀRI

 1. Laba ideja.<br />
  Tikai kārtējo reizi nevajag visu tik atbaidoši sarežģīt – projekts, droši vien jau iepriekš ne tikai bērnu izdomāti, bet “kultūras komitejas” iepriekš izcenzēti un dziļi izanalizēti zīmējumi. “Tas ar rozā flamingo un Meinardu būs labs, bet tas mazliet neparastais neies cauri”.<br />
  Varbūt vajag piesaistīt arī tos, kuri tuneļos radījuši līdzšinējos zīmējumus, lai arī viņi izsaka savas domas. Varbūt, ja visi kopā būs zīmējuši, tad pēc tam vairs negribēs “ķēpāties”. Un varbūt var ieviest kārtību, ka šos zīmējumus var reizi gadā pārveidot? Pat varbūt pat tikai atsevišķus zīmējumus vai to daļas, iepriekš piesakot, ka tas tā notiks. Tuneļi ir divi, tātad to var darīt vismaz 2x gadā.<br />
  Viens sīkums: Dome jau nav tik nabaga, ka nevarētu nopirkt kādas 20 krāsu bundžas.<br />
  Otrais sīkums: Tuneļos tākā vajadzētu beidzot salabot apgaismojumu. Ir izdomātas daudzas lampu konstrukcijas, kas praktiski nav iznīcināmas. Vajag tikai painteresēties. Un uzdot “Līviem” tādas izgatavot – vienkāršas un izturīgas. Citādi sanāk, ka tuneļos apgaismojums nedeg, jo Domes kungi un damas pa tuneļiem nestaigā. A tie, kas tur staigā, staigās tāpat ja gribēs tikt uz veikalu vai staciju.

 2. Ļoti laba ideja par tuneļa “apstrādi” 🙂 Pie tam vajadzētu apgleznot arī otru tuneli. Tas varbūt arī atturētu šīs sienas vienkārši ķēpāt.<br />
  Tāpat ceru, ka dome nevilcināsies ar svētku koncepciju, lai sabiedrība laicīgi varētu iesastīties. Neskatoties uz krīzi vēl jo projām pastāv fondi, kas ir gatavi finansēt projektus. Domāju, ka arī ikšķilieši tos varētu izmantot. Tikai to nevar darīt nedēļu pirms pasākuma realizācijas. Daži man zināmie iesniegšanas termiņi ir janvāra beigas februāra sākums. Projekts līdz tam ir arī kvalitatīvi jāuzraksta. Gribētos lai tēma iekļautos kopējā svētku rakstā.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu