Ikšķilē skolotāji un vecāki satuvinās caur dziesmu, deju un sportu

Ikšķiles vidusskola 2009 gada ziema
Ikšķiles vidusskola 2009 gada ziema

Rīt, 26.martā, plkst. 20 Ikšķiles vidusskolā tiek rīkota Skolotāju – vecāku balle “Dziedi, dejo, sporto… kā zvaigzne”,

 kurā kopīgai atpūtai ļausies pedagogi un vecāki, kuri arī ikdienā dara vienu un to pašu darbu – audzina bērnus.

Kā Ogrenet pastāstīja Ikšķiles vidusskolas vecāku komitejas pārstāve Evija Vizbule, šādas kopīgas vecāku un skolotāju balles notiek jau trešo gadu. Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem reizēm, vecāki un skolotāji nedaudz samainījušies lomām.

Ja citkārt rūpes par pasākuma sekmīgu norisi uzņēmušies pedagogi, tad šoreiz galvenie pasākuma idejas autori un realizētāji ir tieši vecāki. piepalīdzot skolotājiem.

Pasākuma scenārijs veidots, pamatojoties uz aktulitātēm sabiedrībā. Ņemot vērā, ka šis ir Olimpisko spēļu un Skolēnu dziesmu un deju svētku gads, balles dalībnieki sportošot, kā arī dziedāšot un dejošot. Kā atklāj E.Vizbule, uz vietas tikšot izspēlēti elementi no dažādiem Latvijā populāriem šoviem ar dalībnieku atlasi un arī balvām.

Organizatori esot parūpējušies, lai balles dalībniekiem būtu iespējas gan novērtēt citu veidotos priekšnesumus, gan arī aktīvi iesaistīties pašiem pasākuma norisēs. Ballē piedalīsies arī skolēni, bet viņiem vien atvēlēta vieta uz skatuves. Vecākus un skolotājus ar saviem sasniegumiem teātra mākslā priecēs Zanes Bēķes vadītie Teātra sporta pulciņa dalībnieki.

Vecāki iecerējuši balles laikā radīt gleznu, kura taps kopīgiem spēkiem un ko pēc tam dāvinās skolai.

E.Vizbule uzsver pasākuma lielo nozīmi ne tikai vecāku un pedagogu satuvināšanās procesā – tā ir iespēja iepazīties arī ar citu klašu skolēnu vecākiem. “Bērns mums visiem ir svarīgs,” viņa atzīst. E.Vizbule ir trīs bērnu māmiņa, un visi bērni ir Ikšķiles vidusskolas audzēkņi – vecākais dēls Rūdolfs mācās 9.klasē, meita Nikola – 4.klasē, bet pastarītis Eduards ir 2.klases skolnieks.

12 KOMENTĀRI

 1. Ne tikai ģimenē… arī sabiedrības un skolas “termometrs” :)<br />
  <br />
  Ir dzirdēti daudzi storiji, kad bērns vecākiem izsaka pretenzijas pret izklāstīto patiesību, jo skolotājs skolā ir mācijis savādāk… un ir pat tēmas, kad vecākiem ir pat precīzāks skats uz problēmu.<br />
  <br />
  Es gan uzskatu, ka skolēna audzināšanā jāpiedalās gan vecākiem, gan skolotājiem, gan arī sabiedrībai savstarpējā mijiedarbībā. Un ja kāds mēģina vainot viens otru, tad sekas tam ir tādas, ka tiek sanaidotas savā starpā divas sabiedrības grupas un skolēns attīstās pašplūsmā un apgūst sabiedrības grupu sanaidošanas taktiku.

 2. Balle tiešām bija laba!Paldies!<br />
  Bet es atbalstu skolotājus, jo šajā laikā strādāt skolā ir varoņdarbs un diez vai neizturīgie un negudrie vēl tur atrodas. Esmu bijusi vecāku sapulcēs un man ir bijis kauns, kā vecāki uzvedās. Cieņa,nav jāieslēdz un jāizslēdz, tai vienkārši ir jābūt,pret cilvēku, lai kas viņš būtu un ko darītu, bez cieņas mēs jau esam vergi paši sev.

 3. Balle noteikti bija laba! <br />
  <br />
  Cieņa, tā ir tāda smalka lieta ko nevar vienkārši ieslēgt vai arī pieņemt viņu es cienīšu, bet viņu nē. Cieņa ir jāiemanto! <br />
  <br />
  Protams bērni jau nav miera dūjas. <br />
  <br />
  Būt par labu un cienījamu skolotāju ir ļoti grūti, jo tas prasa lielu izturību un dzīves gudrību.<br />
  <br />
  Cienīt kādu tikai dēļ viņa amata vai pakāpes ir vairāk kā muļķigi, jo tā mēs audzinām vergus.

 4. Kad vecāki iemācīsies,kas ir cieņa pret skolotāju un iemācīs to saviem bērniem, tad varbūt sadarbība veidosies labāka un visi varēs kopā priecāties no sirds.

 5. Skolotāji gan tikai pienākuma pēc apmeklēja šo pasākumu. Bērziņa tikai sākumā pagrozijas, maz skolotājas bija pie sava galdiņa un tie paši ātri mēroja ceļu prom no zāles

 6. Pasākuma organizēšanā piedalījās arī Anita Špoģe un Zane Āboltiņa. Liels paldies arī viņām par darbu un ieguldīto laiku. Paldies arī skolai – skolotājām Ingūnai Bērziņai un Zanei Bēķei, kā arī skolas direktorei Laimai Kalniņai. Paldies 9.klases puišiem, kas palīdzēja sakārtot zāli pasākumam. Un liels, liels paldies visiem vecākiem un skolotājām, kas ieradās uz šo pasākumu un aktīvi piedalījās, līdzdarbojās mūsu sagatavotajās atrakcijās. Man prieks, ka jums šis pasākums patika, ka atpūtāties no ikdienas steigas. Skolotāju vecāku balles, manuprāt, ir vajadzīgi un jauki pasākumi, kas veicina mūsu savstarpējo komunikāciju. Tiksimies atkal nākamgad!

 7. Paldies Evijai, viņas palīgiem un skolai , balle tiešām bija ļoti skaista un jauka- padomāts bija par visu, no sirds atūtāmies un izballējāmies. Gaidīsim arī turpmāk šādus pasākumus!

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu