Ikšķilē skolotāji un vecāki satuvinās caur dziesmu, deju un sportu

Ikšķiles vidusskola 2009 gada ziema
Ikšķiles vidusskola 2009 gada ziema

Rīt, 26.martā, plkst. 20 Ikšķiles vidusskolā tiek rīkota Skolotāju – vecāku balle “Dziedi, dejo, sporto… kā zvaigzne”,

 kurā kopīgai atpūtai ļausies pedagogi un vecāki, kuri arī ikdienā dara vienu un to pašu darbu – audzina bērnus.

Kā Ogrenet pastāstīja Ikšķiles vidusskolas vecāku komitejas pārstāve Evija Vizbule, šādas kopīgas vecāku un skolotāju balles notiek jau trešo gadu. Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem reizēm, vecāki un skolotāji nedaudz samainījušies lomām.

Ja citkārt rūpes par pasākuma sekmīgu norisi uzņēmušies pedagogi, tad šoreiz galvenie pasākuma idejas autori un realizētāji ir tieši vecāki. piepalīdzot skolotājiem.

Pasākuma scenārijs veidots, pamatojoties uz aktulitātēm sabiedrībā. Ņemot vērā, ka šis ir Olimpisko spēļu un Skolēnu dziesmu un deju svētku gads, balles dalībnieki sportošot, kā arī dziedāšot un dejošot. Kā atklāj E.Vizbule, uz vietas tikšot izspēlēti elementi no dažādiem Latvijā populāriem šoviem ar dalībnieku atlasi un arī balvām.

Organizatori esot parūpējušies, lai balles dalībniekiem būtu iespējas gan novērtēt citu veidotos priekšnesumus, gan arī aktīvi iesaistīties pašiem pasākuma norisēs. Ballē piedalīsies arī skolēni, bet viņiem vien atvēlēta vieta uz skatuves. Vecākus un skolotājus ar saviem sasniegumiem teātra mākslā priecēs Zanes Bēķes vadītie Teātra sporta pulciņa dalībnieki.

Vecāki iecerējuši balles laikā radīt gleznu, kura taps kopīgiem spēkiem un ko pēc tam dāvinās skolai.

E.Vizbule uzsver pasākuma lielo nozīmi ne tikai vecāku un pedagogu satuvināšanās procesā – tā ir iespēja iepazīties arī ar citu klašu skolēnu vecākiem. “Bērns mums visiem ir svarīgs,” viņa atzīst. E.Vizbule ir trīs bērnu māmiņa, un visi bērni ir Ikšķiles vidusskolas audzēkņi – vecākais dēls Rūdolfs mācās 9.klasē, meita Nikola – 4.klasē, bet pastarītis Eduards ir 2.klases skolnieks.