Kādai tad jābūt citai politikai?

Aleksejs Loskutovs SCP valdes pārstāvis diskutē Ikšķilē.
Aleksejs Loskutovs SCP valdes pārstāvis diskutē Ikšķilē.

Atbildes uz jautājumu „Kādai jābūt citai politikai?

Tikšanās laikā klātesošie varēja ieraudzīt vaigā „Sabiedrības Citai Politikai” Ikšķiles kandidātus pašvaldību vēlēšanām, kā arī uzzināt Alekseja Loskutova redzējumu par to, kas ir „Sabiedrība Citai Politikai” (SCP ) un ar ko tā atšķiras citu partiju saimē. Atšķirībā no citām „latviskajām” partijām SCP ir vairāk „kreisi” domājoša partija, jo uzskata, ka ir jāatbalsta sociālā politika. „Atbalstām progresīvo nodokļu sistēmu, kas nozīmē, ka tie, kuri vairāk pelna, vairāk maksā nodokļus,” skaidroja A.Loskutovs. Savukārt, kā skaidroja A.Loskutovs, no nodokļiem tiek atbalstītas tās jomas un iedzīvotāji, kuri paši nevar nopelnīt – pensionāri, bērni, slimnieki utt.

Lai visas nebūšanas gan valsts, gan novada līmenī varētu apkarot un panākt taisnīgumu, ir jāmaina politika – tai ir jābūt Citai, tāpēc arī A.Loskutovs vairāk kārt uzsvēra, ka ne mazāk liela problēma par valsts līdzekļu izzagšanu, nemaksājot nodokļus, ir augstāko amatpersonu – gan valsts, gan pašvaldības – augstprātība.

Edvards Smiltēns klātesošajiem pastāstīja par SCP Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātiem Georgu Andrējevu un Mairu Dzelzkalēju. Georgs Andrejevs, darbodamies Eiropas Parlamentā, ir panācis reālus panākumus veselības nozares atbalstam visā Eiropas Savienībā, savukārt Maira Dzelzkalēja ir „zemnieku nemieru” vien no rīkotājām un labi pārzina lauksaimniecības jomu. Svarīgākais, ka SCP kandidātu mērķis nav „atsēdēt” laiku Eiropas Parlamentā, lai „nopelnītu” sev labāku pensiju, bet gan reāli panākt savas valsts iedzīvotāju interešu pārstāvniecību un aizstāvību Eiropā.

Laikā, kad lielākā daļa esam sapratuši, ka ir laiks Citai Politikai un jāsāk veidot labas pārmaiņas gan savā valstī, gan novadā, visām Ikšķilē kandidējošajām partijām jābūt vienotām un gatavām sadarboties!

21 KOMENTĀRI

 1. Man ir šāds viedoklis par tēmu – jau bagātie maksā vairāk nodokļus – nez kāpēc mūsu valstī politiķi domā, ka tie cilvēki, kuriem pieder privātmāja, ir bagāti!?? Respektīvi, mēs (30-gadnieki) jau tā raujamies melnās miesās, saņemam drusku lielāku algu, maksājam no tās lielākus nodokļus, uzturam savus bērnus, palīdzam saviem vecākiem, kuriem ir mazas pensijas un vēl esam par SAVU NAUDU uzbūvējuši vidēja līmeņa privātmājiņu, mums būs jāmaksā vēl vairāk!!! Lai uzturētu tos, kurus nespēj uzturēt valsts par iekasētajiem nodokļiem vai atbalstīt viņu radinieki! Sakiet, kādi būs kritēriji, nosakot, kurš tad ir bagāts? Varbūt ir daudzas ģimenes, kas uz kredīta (kad viņiem bija darbs) ir nopirkuši vai uzbūvējuši ģimenes mājiņu, tagad ir finansiālās grūtībās un valsts viņus iegrūdīs vēl dziļāk purvā ar kaut kādiem “gaisa” nodokļiem par gaisu, ko aizņem viņa māja, ko viņš par savu naudu ir uzbūvējsis uz savas zemes!!! Es parēķināju, ja man tiks aprēķināts īpašuma nodoklis par manu māju (2-3% gadā), tas mn izmaksās 2-3 tūkstoši latu gadā! Vai tas ir normāli? Un ir taāu cilvēki, kas šo īpašumus ir mantojuši no vecākiem un nebūt nav turīgi!

 2. aģent Wictors 26.05.2009 17:16<br />
  “Sabiedrība Edgar nesamierinās ar to kas notiek, un neviena netaisās ar sirdsapziņu nomanipulēt.” <br />
  Dārgā aģente Wictore , te nu atkal gadījās kļūdiņa . Diemžēl Edgaram ir 100 procentu taisnība . Nav tā , ka neviena vai neviens negrasītos ar kādu manipulēt . Šobrīd , pirms vēlēšanām to dara ļoti daudzu politisko partiju pārstāvji. Visvairāk ( jo ir vislielālākā pieredze un resursi un bailes par nodarīto un cerība nodarīt vēl un … ) ar cilvēku prātu jaukšanu nodarbojas tieši tie spēki , kuri patlaban ir pie varas . Kur mūsu valsti šie , šobrīd pie varas esošie ir noveduši , mēs visi zinam un visi jūtam ” uz savas ādas “. Diemžēl .

 3. Sabiedrība Edgar nesamierinās ar to kas notiek, un neviena netaisās ar sirdsapziņu nomanipulēt. Bet runa ir par ētiku. Man patīk ko dara ” Iedzīvotāji “, bet ja daži kā veca tante mētājās par partiju veidotiem pasākumiem, un gaida kad kāds kļūdīsies kādā “vārdiņā”, lai pēctam kā pusaudzis sēdētu intenetā un par to āatotu un aplietu ar mēsliem, būtu labāk rakstījis par labiem, saviem darbiem- tad tu tieci cienīts.Paldies dievam ka no ” Iedzīvotaja ” saraksta ir cilvēki ar ētiku, un prasme cienīt viens otru.

 4. <br />
  <br />
  Ikšķiles novada iedzīvotājus ar patstāvīgu spriestspēju un sirdsapziņu polittehnologi nevar nomanipulēt. Lai arī pie varas esošo partiju pārstāvji šobrīd neiznieko laiku, tēlodami, ka valda nevis viņi, bet „tauta

 5. Visas pārējās partijas Jums ir kaitnieciskas, šeit vairs nav runa par kādu konkrētu partiju,Jūs pats šobrīd veidojat Ikškiles novadā netīru politiku, aplejot ar mēsliem visas partijas.Kā man kā vēlētājam būtu Jums jāuzticas, tas nav iespējams, jo godīgs politikis var prezentēt savu programmu, neaplejot citus.

 6. Netīru politiku???<br />
  <br />
  Es biju vienkārši šokēts, ka SCP deputātu kandidāti paziņo, ka Latvijā nav vajadzīga vienkārša ražošana, ka mums vajadzīgas tikai inovācijas. Tad beidzot cilvēkiem jāsaprot, ka inovācija ir ražošanas procesu un produktu uzlabošana. Ja nav ražošanas, tad nevar būt inovāciju!!!! Un SCP nāk ar šādiem paziņojumiem, kad ekonomika jau tā ir novesta līdz “kliņķim”. Vai tad to nesauc par demagoģiju?? Īstenībā Jums taisnība, to drīzāk sauc par kaitniecību…. <br />
  <br />

 7. Demagoģija bija ne tikai SCP deputātu kandidātu runās… arī SCP Valdes loceklis, runājot par ekonomiskām tēmām, tā ne pa jokam “iebrauca auzās”…. ai kļūdījos … arī viņš ir deputātu kandidāts.. tikai Saulkrastos.

 8. nu nevarētu teikt ka pasākums tika tā vadīts lai kāds ne no SCP varētu šādi pieklājīgi un pareizi uzdot savu jautājumi, iznāk ka pareizie jautātāji un atbildētāji bijāt Jūs paši – nu tad jau citiem nemaz nebija ko nākt :)<br />
  un ir jau ari ir citi labi informēti par to kas notiek novadā un ne tikai! Par to demagoģiju – nu tur man pēc deputātu kandidātu sniegtajām atbildēm – arī man būtu ko teikt 🙂

 9. Tikšanās reizē neviens klausītāju jautājums netika adresēts Ikšķiles kandidātiem. Pareizāk sakot – tika no vietas izbļautas pārmetošas frāzes vai retoriski jautājumi ar uzmestu lūpu. Pieklājīgi cilvēki – pieceļas, pasaka savu vārdu un saka, kam grib uzdot jautājumu. Tas, no kura grib dzirdēt atbildi, arī atbild uz jautājumu.

 10. Nu gan Jūs bliežat ar demogoģijas lielgabalu cerībā, ka neviens neko nesaprot un nezin. Ikšķiles novadā netrūkst cilvēku, kuri domā arī ar savu galvu un zin kas ko ir darījis vai nedarījis.

 11. Par lielo partiju sanāksmēm – ir jau jauki ka līderi brauc uz Ikšķili, tikai bēdīgi, ka sapulcēs vietējie šo partiju līderi klusē – nu kau vai par to, ka ne jau nu KNAB ņēmās ap Ikšķiles kultūras kalna projektu, bet paši IEDZĪVOTĀJI, kuri pie tam cīnījās nevis par projekta apturēšanu, bet gan par labāko risinājumu – nu, un, ja dome un opozīcijas deputāti par to nelikās ne zinis un viņiem pat nebija viedokļa – tas gan ir skumji un bezcerīgi pirms vēlēšanām! Vajag Ikšķilē kultūras kalnu – un vajag varēt labāko par cenu, ko ir saprātīgi maksāt attiecībā pret piedāvāto risinājumu!

 12. Diemžēl es arī biju, runaja tikkai Loskutovs par par esošām problēmām Latvijā.Bet “Ikšķīlieti ” ir jādzīvo Ikšķilē, un pilnīgi saprotams ka viņam šis problēmas ir tālu. Un nevajaga tikkai melot, ka deputātu kandidati atbildēja kaut viens par esošo viņu programmu.Starcitu internetā daudzi cilveki uzdot jautajumus interneta SCP kandidatiem, bet atbildes netiek sniegtas.Lūdzu , mēs esam gatavi atnakt vēl uz vienu tikšanos, lai tas butu smuki, lai es vrētu parunāt par sasāpējuso ar pašie kandidatiem.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu