Cūkošanos attaisno ar atkritumu konteinera trūkumu

Jānis Gunārs Rubenis (SCP), esošās Ikšķiles novada domes deputāts.
Jānis Gunārs Rubenis (SCP), esošās Ikšķiles novada domes deputāts.

«Ogres vēstīs» vērsās Jaunogres iedzīvotāja Jeļena, kura, dodoties ikdienas pastaigā ar suni gar Daugavu, ejot garām makšķernieku iecienītajai vietai uz Ikšķiles un Ogres novada robežas, spiesta vērot copmaņu atstāto nekārtību.

Taču tad, kad sievietes suns pret sasistās pudeles lausku savainoja ķepu, pacietības mērs bija pilns.

«Pērn es tajā pašā vietā pārdūru velosipēda riepu,» stāsta Jeļena. «Makšķernieki, gaidot lielo copi, kavē laiku, lietojot alkoholu, cepot šašlikus, un pamatīgi piedrazo apkārtni. Ik pa laikam cūcību kāds savāc, taāu atkritumu kārta sabiezē visai drīz. Reiz kādam vīrietim aizrādīju par zemē nomesto sulas paku, taāu saņēmu atbildi, ka to neesot kur likt – tuvākā atkritumu tvertne esot puskilometra attālumā. Vai tiešām divas lielas pašvaldības nevar «samesties» atkritumu konteineram un tā regulārai izvešanai? Citādi upes krasts netālu no glaunās un dārgās Ogres zīmes pārvēršas par atkritumu lauku…»

«Ar konteinera novietošanu vien nepietiek,» uzskata Ogres novada domes preses dienesta vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, piebilstot, ka minētā teritorija pieder Ikšķiles novadam. «Tas ir arī jāizved, un par to ir jāmaksā. Manuprāt, par Daugavmalas nepiesārņošanu vispirms būtu jāgādā pašiem makšķerniekiem – viņiem savi netīrumi nav jāatstāj, kur pagadās, lai pēc tam kādam viss atstātais būtu jāsavāc.»

Iksķiles novada pašvaldības aģentūras (PA) pārstāvji, apsekojot  teritoriju, secināja, ka tik traģiska situācija neesot. PA «Līvi» direktors Jānis Gunārs Rubenis informēja, ka PA darbinieki  regulāri veic sakopšanas darbus. «Situācija tiek kontrolēta, nepieciešamības gadījumā izvietos arī atkritumu tvertnes,» pauda J.G.Rubenis. «Turklāt foto redzamā teritorija ir privātīpašums, kurā pašvaldībai nav tiesību veikt dažādas darbības.»

Ikšķiles novada domes izpilddirektors Guntars Kurmis informēja, ka, sadarbojoties ar Ogres novada domi, uzsākts projekts, kas paredz riteņbraucēju celiņa izbūvi Daugavas krastā posmā Ikšķile – Ogre. Projekta ietvaros plānots izveidot atpūtas vietu, izvietojot arī atkritumu tvertnes.

Sarma Rudene