Ikšķilē plāno audzēt zivis, vairot tārpus un ražot elektrību

SIA
SIA "Aiguta" ģenerāldirektors Aigars Taukulis (no kreisās) un projekta tehniskais menedžeris Reinis Pētersons prezentē koģenerācijas stacijas būvniecības ieceri domes deputātiem.

SIA “Aiguta

Jaunās stacijas darbības princips ir viens ekoloģiskākajiem starp  šāda tipa stacijām, un tās jauda ir viens megavats elektrības un 4,4 megavati  siltuma.

 “Siltums ir nepieciešams, lai nodrošinātu tehnoloģisko procesu gan zivju dīķos, gan tārpu fermās,” skaidro projekta tehniskais menedžeris Reinis Pētersons. Tārpu fermas paredzēts iekārtot biohumusa ražošanai.

Savukārt saražotā elektrība tālāk tiks pārdota “Latvenergo”. R.Pētersons norāda, ka raidījumā “Nekā personīga” paustais apgalvojums, ka elektrība šobrīd valstī tiek ražota 3,4 santīmi par kW, bet Ekonomikas ministrija no koģenerācijas stacijām, tostarp no “Aigutas”, pirks par 12 santīmiem kW, ir nepatiess.

Augstāka iepirkuma maksa, kas ir nepilni 11 santīmi par kW, būs spēkā tikai tajā laikā, kamēr stacija sevi atpelnīs. Šis periods ilgs aptuveni piecus gadus. Kad stacija sevi būs atpelnījusi, tā vairs nesaņems obligāto iepirkumu, bet piedalīsies tirgus biržā un pārdos elektrību par tur esošajiem tarifiem.

“Pēc pieciem gadiem, ja koģenerācijas stacijas būvnieciecībai būs iespējams piesaistīt arī valsts atbalstu, tarifs varētu būt 5 – 6 santīmi par kilovatstundu,” lēš SIA “Aiguta” ģenerāldirektors Aigars Taukulis. A.Taukulis uzver, ka viņa vadītajai firmai ir pietiekami daudz līdzekļu, lai uzbūvētu koģenerācijas staciju, taāu arī no valsts palīdzības uzņēmums neatteiktos.

Ja 27.aprīļa domes sēdē Ikšķiles novada domes deputāti atbalstīs koģenerācijas stacijas “Aiguta” būvniecību, savs ieguvums būs arī pašvaldībai. Jaunās elektrostacijas vajadzībām izmantos arī organiskos atkritumus – lapas, koku zarus, papīru. “Pašvaldībai nebūs jātērē nauda, vedot atkritumus uz izgāztuvēm,” norāda Taukulis.

Uzņēmums varēs nodrošināt arī aptuveni 300 darba vietu – 100 cilvēku plānots nodarbināt koģenerācijas stacijā, bet vēl divsimt būs norīkoti citos darbos.

Koģenerācijas stacija “Aiguta” uzsāks darbu tuvāko gadu laikā. “Šoruden jāieliek  pamati, bet nākošgad jāuzbūvē. Plānojam palaist staciju 2012.gada septembrī,” informē A.Taukulis. Stacija ar pilnu jaudu sāks darboties trīs gadu laikā kopš tās palaišanas brīža, sola Taukulis.

Ogrenet.lv raksta beigas.

Ziņas no CVK :

"Par prezidentālu republiku" 2010.gada 2.oktobra 10.Saeimas vēlēšanas
Ziņas par deputāta kandidātu:

Reinis Pētersons
Dzimšanas gads: 1986
Ārvalstu pilsonība: nav
Dzīves vieta: Rīga
Izglītība: vidējā
Pabeigtas šādas mācību iestādes: Rīgas 6.vidusskola, 2005, vidējā izglītība
Darba vieta un amats: Zemessardzes studentu bataljons, ārrindas zemessargs
Valsts valodas prasmes pašnovērtējums: teicama
Tautība: latvietis
Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Piezīme: Ziņas publicētas deputāta kandidāta sniegtajā redakcijā kandidātu saraksta iesniegšanas dienā – 23.07.2010. Par ziņu patiesumu atbild deputāta kandidāts.

10 KOMENTĀRI

  1. Cik noprotams no Taukuļa kunga teiktā, uzņēmumam pietiek līdzekļu lai uzbūvētu par savu naudu, tas nozīmē kad uzņēmuma ir pieejami 15 miljoni eiro. Interesanti vai VID ir tādās pašās domās par uzņēmumam pieejamajiem līdzekļiem?

  2. Vai rozā sapnis ir projekts, vai šitie vispār zin, ka dažas nopumpētas bildītes nav projekts. Finālā būs saāakarēts vēl viens Kaparāmuru zemes gabals. Par dižo varēšanu stāsta izrakņātā apkārtne un puspabeigtā kūts.

  3. pietiek jau ar elektribas cenu 8-10 sant.Dabigi,ka sada stacija plesis 11-12 sant.Un,lai atpelnitu paies ne tikai 5 gadi,lai nu nemels.Gudreli uztaisa projektus,lai tiktu pie Eiropas naudas,bet pec tam….kur palika Skolas ielas pirtina ar dizo tvaika saunu,mebelem,televizoru(ari par Eiropas naudu)TU-TU!Gailis joprojam dzied!!!

  4. Max lietderības koeficients tādai stacijai 25 % un 30 % kondensācijas režīmā….nez vai tas pasākums viņam 5 gados atmaksāsies? Kur grūdīs tādu siltuma jaudu 4,4 MW…..vai tās stores tiks jau vārītas tajos dīķos? Un ko tur darīt 100 cilvēkiem tajā stacijā….ko viņi tur apkalpos? Nu jā, bet ja jau visu projektu kūrē tehniskais menedžeris ar vidusskolas izglītību, tad tā ir.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu