Ikšķiliešus augsti vērtē Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca

Ikšķiliešus augsti vērtē Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca
Ikšķiliešus augsti vērtē Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca

Šajās dienās Sv.Meinarda Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes locekļi Spodra Zirne un Ivars Kalviņš no arhibīskapa Jāņa Vanaga rokām saņēma augstu Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) apbalvojumu – zīmi Uzticības vairogs.

Uzticības vairogu piešķir par sevišķiem nopelniem draudzes un baznīcas darbā. Ikšķilieši Spodra Zirne un Ivars Kalviņš to saņem par vairāk kā desmit gadu laikā paveikto Ikšķiles Sv.Meinarda ev. lut. baznīcas atjaunošanā. Līdz pagājušā gada rudenim S.Zirne kalpoja par draudzes priekšnieci, tagad piekritusi būt par draudzes priekšnieka vietnieci. Savukārt I.Kalviņš visu šo laiku ir draudzes priekšnieka padomnieks.

Uzrunādams abus par Kristus darba turpinātājiem un Dieva darba biedriem, arhibīskaps Jānis Vanags pēc dievkalpojuma baznīcā pasniedza augsto LELB atzinības apliecinājumu. «Lai gan mūsu alga ir debesīs, jāpasaka paldies arī virs zemes,» viņš piebilda sarunā ar «OVV». Arhibīskaps izteica prieku par mūsdienīgi atjaunoto dievnamu, kurā garīgu spēku rod visas paaudzes un netrūkst bērnu āalu. J.Vanags atzina, ka arī viņam Ikšķiles dievnamā arvien gribas iegriezties un diez vai kādā citā baznīcā viņš tik bieži esot ciemojies.

«Kamēr mums pašiem nebija atjaunota baznīca, svētdienās braucu uz Ogri. Man nepietika ar kultūras namu, dievkalpojuma laikā alku pēc tās īpašās noskaņas, ko var sniegt tikai īsts dievnams,» atzīstas S.Zirne. 1999.gads atnesa liktenīgo satikšanos ar Kalviņu ģimeni, kura tikko bija pārcēlusies uz savu ilgi celto ģimenes māju Ikšķilē. «Mēs pielūdzām Dievu uz kultūras nama dēļiem – vietā, kur iedzer, līksmojas, sakaujas… Tad sadūšojāmies un atnācām un pa visiem atjaunojām savu dievnamu,» atceras I.Kalviņš. Vienā draudzes kodola kopā sanākšanā viņš paskatījies uz Spodru un pajautājis: «Kāpēc tu nevarētu būt draudzes priekšniece?» Spodra labu brīdi domājusi un atbildējusi: «Tikai tad, ja tu nāksi par padomnieku!» Tā tapa šis veiksmīgais draudzes priekšnieces un padomnieka tandēms, kuru arī mācītājs Dzintars Laugalis nosauc par savas draudzes atslēgas cilvēkiem. «Spodra ir mūsu rūķītis, kas uz sevi uzņēmusies ikdienas darbus un darbiņus,» atzinīgi vērtē I.Kalviņš. «Ja kāds pasaka, ko un kā darīt, tad ir viegli būt rūķītim,» atbild viņa pati. Bet abi ir vienisprātis, ka divatā vien neko neiespētu. «Ikšķilē ir ļoti atsaucīgi cilvēki. Es vienmēr esmu uzklausīta un atbalstīta gan domē, gan dažādās citās iestādēs un uzņēmumos, gan arī draudze un citi vietējie iedzīvotāji bijuši ļoti pretī nākoši.» Turpinot šo uzskaitījumu, padomnieks pārvērtības ap dievnamu un tajā nosauc par Dieva gribu un svētību, bez kuras nenotiktu nekas.

I.Kalviņš jau vairākkārt saņēmis dažādus valsts apbalvojumus un pagodinājumus. Jautāts, ar ko šis ir atšķirīgs un īpašs, viņš atbild: «Latvijas Valsts apbalvojumi man piešķirti par profesionālajiem nopelniem, šis – par kalpošanu. Salīdzinot ar laicīgām lietām, dievnams zem šīs saules dzīvo gadsimtiem, un ne katram ir dota iespēja piedalīties tā uzcelšanā vai atjaunošanā.» Mums visiem viņš novēl sekot atziņai: «Lūdz tā, it kā tu bez Dieva nekā nespētu! Strādā tā, it kā Dieva nemaz nebūtu, un tad viss notiek!»

Uzziņai:

Uzticības vairoga zīme ir sudraba vairogs ar zelta krustu un LELB emblēmu vidū. Piestiprināms ar piekariņu un ķēdīti (sievietēm) un kā piespraude (vīriešiem).

Apbalvojums Uzticības vairogs dibināts 2005.gadā. Līdz šim to saņēmuši 25 Dieva darba biedri – no Usmas, Vircavas, Liepājas, Bērzaunes, Vecsaules, Varakļānu, Vecumnieku, Rīgas Sv. Jāņa, Dobeles, Zaubes, Skrundas, Ķempju, Alūksnes un tagad arī Ikšķiles ev. lut. draudzēm.

Dzintras Mozules foto
Spodra Zirne (lielākais ziedu smagums aizkadrā tiek viņas meitai un mazmeitai) un Ivars Kalviņš gandarīti par nule saņemtajiem LELB arhibīskapa Jāņa Vanaga, Ikšķiles ev. lut. draudzes mācītāja Dzintara Laugaļa un draudzes suminājumiem.

Spodra Zirne radusi būt darītāja, tāpēc goda reize viņu samulsinājusi… Fonā – pašreizējais draudzes priekšnieks Jānis Rudzītis.

Mācītājs Dzintars Laugalis draudzes vārdā pateicas Ivaram Kalviņam.

Ogrenet.lv

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu