Laiks Kultūras centram

Estrāde kura jau mums ir, celsim arī Kultūras centru.
Estrāde kura jau mums ir, celsim arī Kultūras centru.

Ir laiks domāt un laiks darīt. Gadās, ka kādam šī secība sajūk. Tas nekas!

Nu aizmirsās šoreiz, ka, pieņemot lielus lēmumus, nepietiek „pakasīt vien savu pakausi”.

Laiks, kas pagājis, nav zudis. Ir gūta mācība, ka tauta nav zirgi ar auzu kulēm galvās.

Tagad ir laiks, lai apzinātu iespējas, apkopotu idejas, apspriestos un plānotu telpas, piemērotas konkrētām vajadzībām. Lai pasākumi netraucētu bibliotēkai un bērnu pulciņiem, būtu vieta muzejam un izstāžu zālei, iespējams, arī dome varētu būt šajā namā, lai tuvāk kultūrai, mākslai un tautai.

Ja ko uzzīmē, var nodzēst un pārzīmēt. Ja esošo projektu nevar pārstrādāt, tad lai par to atbild tie, kas, ignorējot novada ļaudis, pārkāpjot likumus, to bīdīja. Ne jau starptautiskas atzinības mēs alkstam. Ikšķile ir pelnījusi projektu, kurš ir skaidri saprotams un tautas atbalstīts.

Estrāde mums ir, vajag vien drosmi pārskatīt darīto, lai Ikšķiles novads un pilsēta iegūtu izsvērtu kultūras centru ar augstas kvalitātes plānojumu, kas ļautu šīs telpas izmantot racionāli. Un nebūtu jāsaka, ka tas vien tāds „lauku kultūras nams”. Ja jau stadionā pie skolas paredz rīkot lielus sporta pasākumus, tad kādēļ gan kultūras centrā grib būvēt lauku kultūras nama zāli? Vai mūsu bērni nav cienīgi dziedāt uz skatuves ar labām gaismām, dekorācijām, un mēs sēdēt zālē, kurā pasākuma laikā ir, ko elpot, jo ir kvalitatīva ventilācija, nedziest gaismas!

Ikšķiles novada domei vajadzētu izveidot darba grupu no speciālistiem, kuri spētu atrast vienošanās ceļu ar Kultūras biedrību, lai varētu celt kultūras centru vietā, kur tas harmoniski iederētos. Kā sadarbības modelis varētu būt publiskā un privātā partnerība, jo, domājams, viss, ko vēlas Kultūras biedrība, ir savas pastāvēšanas garantija.

Paldies tiem dažiem drosmīgajiem, kas nebaidās iebilst birokrātijai!