Ceļu būvniecības darbi Ādamlaukā

Smagā traktortehnika gaida darba sākumu.
Smagā traktortehnika gaida darba sākumu.

Kādu laiciņu atpakaļ ikskile.com bija publicēta A. Doveika rakstu sērija “Pie manām mājām būvē ceļu”, nu ir pienākusi kārta ceļu remontiem pie manām mājām, t.i. Ādamlaukā.

Šoreiz iet runa par Ausekļa ielu posmā no Lupīnu ielas līdz Mārtiņa ielai. Ilgi skatījos uz notiekošo un domāju vai vajag informēt sabiedrību par kārtējām negatīvām lietām, diemžēl notiekošā būvniecība un darbu secības neloģiskums, kā arī darbu plānošanas trūkums mani tomēr pamudināja pievērst tam sabiedrības uzmanību. Izskatās, ka procesi noris atbilstoši veco laiku tradīcijām Ikšķilē, tiek vienu gadu tiek būvēts ceļš un nākamgad jau tas tiek uzlauzts.

Lai būtu skaidrs, kur ir neloģiskums un plānošanas trūkums minēšu pāris faktus laika skalā, kuri ir zināmi ceļa lietotājiem un, protams, arī pasūtītājiem, t.i. Ikšķiles pašvaldībai:

1) 2001. gadā tika uzsākts un 2007.gadā tika pabeigts darbs pie projekta “Ikšķiles ūdenssaimniecības attīstības I kārta” izstrādes.

2) atbilstoši projektam 2007.gadā Latvijas Republikas Vides ministrija veica iepirkumus, kuru rezultātā projekta “Ikšķiles ūdenssaimniecības attīstības I kārta” izpildei tika izvēlētas trīs firmas, ar kurām Ikšķiles novada pašvaldības aģentūra “Līvi” arī noslēdza līgumus;

3) 2008. gada vasarā Ausekļa ielas posmā no Lupīnu ielas līdz Mārtiņa ielai tika veikta ceļa pamatnes un notekgrāvju sistēmas izbūve un ceļa seguma izveide izmantojot frēzēta asfalta šķembas;

4) 2009. gada vasaras beigās tiek vilkta kanalizācija saskaņā ar projektu “Ikšķiles ūdenssaimniecības attīstības I kārta”. Kanalizācija (tikai kanalizācija) tiek vilkta nevis pa grāvi, bet gan pa gadu iepriekš izbūvētā ceļa vienu pusi.

5) 201….gadā tiks vilkts ūdensvads saskaņā ar projektu  “Ikšķiles ūdenssaimniecības attīstības II kārta” un tas tiks vilkts pa ceļa otru pusi atkal uzlaužot asfalta segumu.  

Lai gan 5. punkts darbu secībā ir manis izdomāts, bet vai arī Jums viņš nešķiet ļoti reāls?

Saprotams, ka šie nopelni nav piedēvējami jaunajam Domes priekšsēdētājam, lai gan šo darbu secības lēmēji joprojām pārstāv Domes “pozīciju”. Savukārt I.Trapiņam ir jāizdara secinājumi, ka plānošanas ieviešana ir viens no pirmajiem pasākumiem, kurš būtu jāievieš Domē, lai notiktu plānveidīga Ikšķiles novada attīstība.
Hermanis DJOMKINS