Ikšķilē darbosies radošā darbnīca „Ikšķiles mākslas telpa

J.Kugas glezna.
J.Kugas glezna.

Ikšķiles mākslinieki un kultūras darbinieki iecerējuši veidot mūsdienīgu mākslas darbu kolekciju, apvienojoties radošā darbnīcā „Ikšķiles mākslas telpa.

Darbnīcas iniciators ir Ikšķiles Kultūras biedrība un mūziķe Ieva Zēģele. Radošās darbnīcas laikā tiks radītas paliekošas vērtības par pēdējo desmitgadi pilsētas vēsturē un atsākta kultūras dzīves augšupeja Ikšķiles novadā. 

„Diemžēl kultūras dzīve Ikšķilē ir vairāk nekā desmit gadus apsīkusi, tādēļ Ikšķiles Kultūras biedrība uzrunājusi un aicinājusi Ikšķiles novada dažādu radošo jomu pārstāvjus piedalīties radošā akcijā „Ikšķiles mākslas telpa,” piedāvājot savu dažādos žanros izpildītu, laikmetīgu redzējumu par to, kas ir mūsu novads šodien un ko mums tas nozīmē. Darbnīcas dalībnieki – rakstnieki, mākslinieki, mūziķi, režisori, izpildītājmākslinieki, tēlnieki, kino jomas pārstāvji un citi – aicināti radīt interesantus un paliekošus darbus,” stāsta Ikšķiles Kultūras biedrības vadītāja Elga Zēģele.  

Piedalīties darbnīcā pirmie piekrituši: rakstniece Nora Ikstena, dzejniece Liāna Langa, fotomāksliniece Anitra Eglīte, tēlnieks Gatis Poikāns, gleznotājs Ernests Kļaviņš un citi. Mākslinieki savu dalību var reģistrēt līdz 15. janvārim.

Darbnīcas nolikums : 

Ikšķiles mākslas telpa (.pdf)      Ikšķiles mākslas telpa (.doc)

Radošā darbnīca noslēgsies 2009.gada 15.martā. Mākslas darbi tiks apkopoti mākslas izdevumā – grāmatā – un saglabāti DVD ierakstā. Tiks rīkoti koncerti un izstādes. Grāmatas tiks dāvinātas Latvijas bibliotēkām, lai arī citu novadu iedzīvotāji iepazītos ar Ikšķiles mākslinieku devumu savas pilsētas un Latvijas kultūrai.  

„Ikšķile ir bagāta, jo šeit dzīvo un strādā daudz talantīgu mākslinieku,” uzskata akcijas organizatore un mūziķe Ieva Zēģele. „Mēs ceram, ka šī akcija iezīmēs jaunu pagrieziena punktu Ikšķiles kultūras dzīvē. Ikšķilieši jau sen ir pelnījuši profesionālu kultūras dzīves vadību. Mēs vēlamies lepoties ar savu pilsētu un tās iedzīvotājiem." 

Papildu informācija: Ieva Zēģele, tālr. 26409474, e-pasts: ieva.zegele@inbox.lv