Lepoties vai kaunēties, – tāds ir jautājums

Ikšķiles estrade!
Ikšķiles estrade!

Līdz šim neesmu iesaistījusies kaislībās, kas virmo ap jaunā kultūras centra būvniecību. Taču mani nepatīkami pārsteidza N.Ikstenas raksts “Dienā”.

Arī es esmu ikšķiliete, un uzskatu, ka N.Ikstena izmanto  savus sakarus un iespēju publicēties “Dienā” pesonisko mērķu sasniegšanai. Visa tā jezga, kas sacelta ap jaunā kultūras centra būvniecību, izskatās pēc  priekšvēlēšanu kampaņas.
Gribu pateikt, ka es esmu par jaunā kultūras centra būvniecību, jo vēlos, lai Ikšķiles bērni varētu apmeklēt nodarbības un   kultūras pasākumi notiktu mūsdienīgās telpās. Mums varbūt ir dažādi uzskati par kultūras vērtībām, taču nesaskatu Ikšķiles estrādē citas vērtības, kā tikai pieminekli  padomju laika iespējām, kurš savu laiku nokalpojis. Varbūt šī vieta šobrīd ir piemērota Upaciera (Ufo) kunga “kultūras” aktivitātēm, taču nekam citam tā īsti nav piemērota.

Man ir kauns, ka pašā Ikšķiles centrā atrodas tas grausts, ko daži mēģina saukt par Ikšķiles kultūras centru un blakus tam estrāde padomju stilā. Man ir kauns, ka Ikšķilē nav vietas, kur rīkot pasākumus, bet vēl vairāk man ir kauns par to, ka dažu ambiciozu ļautiņu dēļ,  kuri savas patiesās vēlmes slēpj aiz skaļiem saukļiem par kultūras vērtību glābšanu, mēs varam palikt bez pilsētai ļoti vajadzīgā kultūras centra. Es neuzņemos vērtēt projektu, jo neesmu arhitektūras speciāliste, taču   savādi šķiet  apgalvojumi, ka projekts ir slikts, jo kādam tas nepatīk.

Un vēl, ja kādam ir ziņas par korupciju vai nelikumībām Ikšķiles domē, tad pilsoņa pienākums ir doties uz KNAB, pretējā gadījumā, šādi apgalvojumi izklausās pēc parastiem apmelojumiem. Un pie viena nebūtu slikti noskaidrot, cik pamatoti bijuši kritēriji, lai piešķirtu kultūras pieminekļa statusu estrādei (padomju laika betons, šķībie, slapjie soliņi …)…

Ar cieņu

I.Punte

Ikskile.com pievienotie materiāli:

Kultūras ministrijas rīkojums Nr.2.1-25-257

Atsauksme par Ikšķiles kultūras centru

83 KOMENTĀRI

 1. Jā, atkal lasot par to miljonu, ko Rudzīša kungs šogad “ieguldījis” ceļos, paliek tā dīvaini ap prātu un sirdi. Ne to redz uz kāda novada ceļa, ielas vai trotuāra, ne arī Domes oficiālajā mājas lapā kādi iepirkumu konkursi sludināti par šādu milzīgu ciparu. Vai cienītās Domes amatpersonas varētu bauriem izskaidrot, kur tas miljons ieguldīts?<br />
  “Rallistam” varu tekt, ka pats arī esmu vienreiz iestidzis dubļos Lejas ielas galā pirms krusta ar Īso ielu. Tur tāds dubļu ezeriņš/purviņš veidojas vienmēr, izņemot vasaras mēnešus. Vari būt kaut vai Dakāras āempions, bet, ja atverot Golfa durvis, dubļi līst salonā, tur nu nelīdz nekāda spolētprasme 🙂 Tajā vietā viens kaimiņš – Jānis Kempelis – pāris reizes gadā par saviem līdzekļiem labo šo PAŠVALDĪBAS ceļu (pa kuru dienā izbrauc vairāki desmiti auto!), mēs ar kaimiņiem savā pusē uzturam PAŠVALDĪBAS ceļu, uzberot šķembas un smilti, bet diez vai tā ir normāla pašvaldības ceļu uzturēšanas politika pilsētā ar 6,7 miljonu latu budžetu…

 2. Man bija zināms viens kadrs, kurš ilgus gadus brauca gan rallijā, gan uz ātrās palīdzības. Ja nebija jābrauc sacīkstēs vai glābt kādu no spožās gaismiņas tuneļa otrā galā, tad brauca ne ātrāk par 70 km/stundā. Un vienmēr teica, ka tam, ko salauž 10 sekundēs, vajag vismaz 1 stundu labošanas darbu.

 3. Klausies, Rallist Pēdiņās!<br />
  Tu jau vari te fleitēt visu ko. Nav jau nekāda māksla “raļļot” ar papiņa un mammiņas tev nopirktu klaberkasti, kurai pat nevar saprast, vai visas detaļas turas klāt vai ne. Tikko nopirksi sev par paša nopelnītu naudiņu, tā uzreiz sāksi skaitīt bedres un mainīsi savas domas par ceļiem un to stāvokli. Mācēt braukt jau nenozīmē sacelt pēc iespējas lielākus putekļus vai šļakatas. Daži jau te rallijo pa Ikšķiles lejas rajonu, gan ar autiņiem, gan mocīšiem. Gaidīt gaidu, kad kāds kaut kur trāpīs. Atkal varēs iet uz kapiņiem paklausīties labu ragu mūziku.

 4. Visā visumā un kopā ņemot pievienojos Agnesei.<br />
  Tikko sākās atkusnis, tad ielas kļuva ne tikai neizbrienamas, bet pat ar vieglo auto neizbraucamas. Traktors, kam maksā par ielu nošķūrēšanu, pavizinājās pa tām, turot šķūri apmēram 10…15 cm virs ceļa. Un pēc pāris tādām “šķūrēšanām”, par kurām domes izpilddirektoram J.Karpovam jau sen vajadzēja traktoristu atlaist, mazās ielas ir kļuvušas vienkārši nebaudāmas. Sniega putra iepriekšējās 2 dienas bija 15 cm dziļumā. Tur jau mātēm ar bērnu ratiņiem un vēl vienu atvasi pie rokas vairs nekādu trenažieri nevajag. Pat neanalizēšu par gadījumiem, kad šos pienākumus jāveic vevecākiem.<br />
  Šeit atkal var teikt – ir “apgūta” nauda, bet par tās tērēšanas lietderību domes gudrajiem nav nekādas daļas. Viņi taāu brauc džipos (it sevišķi – Jānis R., no kura mājas līdz domes mājai papriekšu nošķūrē, un pēc tam vēl nober ar sālīti, lai taāu džipiņam vieglāka ripošana). A ko un kā viņa dumjie vēlētāji – a vienalga. Ka tik pašam kājiņas sausas. Un ja reāli – tad kā mazliet tālāk no centra – tā brien, kā gribi, un peldi kā māki.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu