Lepoties vai kaunēties, – tāds ir jautājums

Ikšķiles estrade!
Ikšķiles estrade!

Līdz šim neesmu iesaistījusies kaislībās, kas virmo ap jaunā kultūras centra būvniecību. Taču mani nepatīkami pārsteidza N.Ikstenas raksts “Dienā”.

Arī es esmu ikšķiliete, un uzskatu, ka N.Ikstena izmanto  savus sakarus un iespēju publicēties “Dienā” pesonisko mērķu sasniegšanai. Visa tā jezga, kas sacelta ap jaunā kultūras centra būvniecību, izskatās pēc  priekšvēlēšanu kampaņas.
Gribu pateikt, ka es esmu par jaunā kultūras centra būvniecību, jo vēlos, lai Ikšķiles bērni varētu apmeklēt nodarbības un   kultūras pasākumi notiktu mūsdienīgās telpās. Mums varbūt ir dažādi uzskati par kultūras vērtībām, taču nesaskatu Ikšķiles estrādē citas vērtības, kā tikai pieminekli  padomju laika iespējām, kurš savu laiku nokalpojis. Varbūt šī vieta šobrīd ir piemērota Upaciera (Ufo) kunga “kultūras” aktivitātēm, taču nekam citam tā īsti nav piemērota.

Man ir kauns, ka pašā Ikšķiles centrā atrodas tas grausts, ko daži mēģina saukt par Ikšķiles kultūras centru un blakus tam estrāde padomju stilā. Man ir kauns, ka Ikšķilē nav vietas, kur rīkot pasākumus, bet vēl vairāk man ir kauns par to, ka dažu ambiciozu ļautiņu dēļ,  kuri savas patiesās vēlmes slēpj aiz skaļiem saukļiem par kultūras vērtību glābšanu, mēs varam palikt bez pilsētai ļoti vajadzīgā kultūras centra. Es neuzņemos vērtēt projektu, jo neesmu arhitektūras speciāliste, taču   savādi šķiet  apgalvojumi, ka projekts ir slikts, jo kādam tas nepatīk.

Un vēl, ja kādam ir ziņas par korupciju vai nelikumībām Ikšķiles domē, tad pilsoņa pienākums ir doties uz KNAB, pretējā gadījumā, šādi apgalvojumi izklausās pēc parastiem apmelojumiem. Un pie viena nebūtu slikti noskaidrot, cik pamatoti bijuši kritēriji, lai piešķirtu kultūras pieminekļa statusu estrādei (padomju laika betons, šķībie, slapjie soliņi …)…

Ar cieņu

I.Punte

Ikskile.com pievienotie materiāli:

Kultūras ministrijas rīkojums Nr.2.1-25-257

Atsauksme par Ikšķiles kultūras centru