Ikšķiles kultūras namu uzdāvina pašvaldībai

Lībiešu iela 2, Kultūras biedrības nams Foto: Ikskile.tv
Lībiešu iela 2, Kultūras biedrības nams Foto: Ikskile.tv

Šodien Ikšķiles domē tiek parakstīts līgums, ar kuru lkšķiles Kultūras biedrība savu īpašumu – zemi un biedrības namu – nodod pašvaldībai.

Kaut arī Ikšķiles dome bija piedāvājusi ēku atpirkt, biedrības lēmums bijis vienbalsīgs – kultūras mantojumu pārdot nedrīkst, to var tikai dāvināt tiem, kuri nodrošinās, lai ēka turpmāk kalpotu tādiem pašiem mērķiem kā līdz šim – uzturētu un koptu latviskās tradīcijas, nacionālo identitāti un saglabātu novada kultūras mantojumu. Tas vienlaikus ir gan labas gribas žests, gan uzticības apliecinājums jaunajai novada domei.

Biedrības valdes priekšsēdētāja Elga Zēģele pastāstīja, ka jautājums par ēkas pārdošanu Kultūras biedrībā vispār nav ticis apspriests, neraugoties uz to, ka kultūras nams atrodas pašā pilsētas centrā un tā tirgus vērtība pašlaik varētu būt ap 200 000 – 300 000 latu. “Ir pienācis laiks veco biedrības namu atjaunot, nodrošinot ikšķiliešiem mūsdienu prasībām atbilstīgas laikmetīgas kultūras, izglītības un atpūtas iespējas.”

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš sola, ka pēc biedrības nama pārņemšanas nekavējoties tiks sākta tā renovācija. I. Trapiņš: “Šī ir vienīgā kultūras iestāde mūsu pilsētā, un mēs visi vēlamies, lai mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi tajā atkal varētu darboties.”

Ikšķiles pašvaldība, parakstot šo līgumu, apņemas 1934. gadā ekspluatācijā nodoto, par Ikšķiles iedzīvotāju un dažādu sabiedrisko organizāciju saziedotajiem līdzekļiem un pašu rokām būvēto biedrības namu renovēt un nemainīt tā funkcionālo uzstādījumu – tam jāpaliek kā kultūras iestādei. Kultūras biedrība saglabā iespējas renovētajā namā rīkot pasākumus un ļaut tur darboties pašdarbības kolektīviem.

“Pēc daudzu gadu nesaskaņām starp Ikšķiles novada domi un Ikšķiles Kultūras biedrību, kas bremzēja Ikšķiles kultūras nama un estrādes atjaunošanu, ir sperts pirmais solis, lai kultūras dzīve pilsētā atjaunotos,” uzskata Ikšķiles iedzīvotāja, rakstniece Nora Ikstena.

“Pēdējo gadu laikā medijos Ikšķiles vārds ne reizi vien izskanējis, vēstot par Ikšķiles novada iedzīvotāju protestiem pret ambiciozā, daudzus miljonus vērtā “Kultūras kalna” projektu,” atzina E. Zēģele. “Novada sabiedrībai aktīvi iesaistoties, nepārdomātais projekts tika apstādināts. Tika saglabāta estrāde un ainava ap to, bet novads tika izglābts no parādu nastas, kas šajos ekonomiskajos apstākļos būtu divtik smags. Ikšķilieši panāca, ka estrādei tika piešķirts kultūras pieminekļa statuss. Viens no šīs cīņas mērķiem bija vienota kultūras centra – estrādes un atjaunota biedrības nama – izveide, kas tagad īstenosies.”

ANITA JAUNBELZERE

2 KOMENTĀRI

  1. Pareizi konstatēti fakti …<br />
    <br />
    I. Trapiņš: “Šī ir vienīgā (!!!) kultūras iestāde mūsu pilsētā …”<br />
    E. Zēģele. “Novada sabiedrībai aktīvi iesaistoties, nepārdomātais projekts tika apstādināts … “<br />
    <br />
    … tomēr Trapiņš ar savu darbību legalizē iepriekšējās Domes “sasniegumus” kultūras jomā un Zēģele visu nodod faktiski tai pašai Domes pozīcijai, kas Kultūras kalnu bīdīja un biedrības namu “izmantoja un pameta”.<br />
    <br />
    Jau 15 gadus latvieši brauc prom no dzimtenes tādēļ, ka viņus katru jauku dienu šādi pieāakarē. Vai tiešām valdošie domā, ka tukšajā vietā atbraukušie ķīnieši vai somālieši par viņu bērniem balsos?

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu