Juceklis Ikšķiles ceļu būvniecībā II. Potenciāli nāvējošs eksperiments

No Ikšķiles - gājēji pa melno segumu, velosipēdi pa bruģi.
No Ikšķiles - gājēji pa melno segumu, velosipēdi pa bruģi.

Lamanšs. Tunelis. Francijas puse. Vilciens iebrauc pa labās puses sliedēm. Lielbritānijas puse. Vilciens iebrauc pa kreisās puses sliedēm. Pa kreisās puses sliedēm no Lielbritānijas puses skatoties.

Nav grūti iedomāties sekas tādam eksperimentam. Tomēr zinātnieku izzinošie prāti nevēlas apstāties pie it kā acīmredzamā, jo zinātnes vēsture ir pierādījusi, ka acīmredzamais izrādās tikai māns. Piemēram, mēs redzam, ka Saule it kā riņķo ap Zemi, bet tomēr izrādās, ka pati Zeme griežas …

Ikšķile. Līvciema ielas rekonstruētais posms. Virziens uz Saulkalni. Gājējiem jāiet pa labo celiņa pusi – melnais segums, velosipēdistiem jāpārvietojas pa kreiso – bruģis. Virziens uz Ikšķiles centru. Gājējiem jāiet atkal pa labo celiņa pusi, velosipēdistiem pa kreiso. It kā viss loģiski, bet … No šīs puses skatoties labā puse ir bruģis, bet kreisā melnais segums. Vienkāršoju pierakstu – gājēji no Ikšķiles pa melno, uz Ikšķili pa bruģi, velosipēdisti no Ikšķiles pa bruģi, uz Ikšķili pa melno. Sapratāt? Tā kā pa vidu nekādas joslu maiņas zīmes nav redzamas, tad jādomā, ka agrāk vai vēlāk šis eksperiments tiks atkārtots Lamanša tunelī, jo it kā neiespējamais ir kļuvis iespējams.

Es vēlos būt atvērts progresam, tādēļ vismaz varbūtības izteiksmē jāpieļauj, ka šeit ir kāda saistība ar zinātnieku darbinātiem nezināmiem laukiem, jo neesmu dzirdējis par velosipēdistu vai gājēju avārijām šajā posmā. Par to noteikti liecina arī dīvainā elektrības staba pozīcija un gājēju pāreja uz nekurieni. Vai atcerieties Tarkovska filmu “Stalkers”?

Ir jau, protams, arī variants, ka kāds idiots uzlicis nepareizās zīmes, varbūt kāds arī ieprojektējis, bet noteikti kāds parakstījis pieņemšanas aktu. Varbūt pat šī nejēdzība pie nodošanas tika pamanīta un pieņemts izpildītāja solījums to novērst. Varbūt. Varbūt izpildītājs jau sāka laboties, bet zinātnieki (bez sirdsapziņas) viņu kā traucēkli pārvietoja uz citu laiktelpas vietu … Tas taču nevar būt, ka tik vienkārši atrisināma problēma pastāv tikai kādu amatpersonu nolaidības dēļ.

Pievērsiet uzmanību ceļa zīmēm

8 KOMENTĀRI

 1. “Mums trotuāru projektus izstrādā inženieri.'<br />
  Tikai inženieriem vai nu nav diploma, vai arī cita specialīzācija, piemēram, mehāniskajā slaukšanas tehnikā vai mākslīgajā apsēklošanā – zooinženieris.

 2. Tāda vienkārša atbilde ir tāda, ka augstāka prioritāte ir ceļiem, kuriem ir lielāka noslodze (vairāk iedzīvotāju var izmantot ieguldījumu). Tie ceļi Ikšķilē ir centrā, tāda nu tā pilsēta ir. Pēc tam pilsētas maģistrālās ielas perifērijā, pēc tam mazākās, sākot ar tām, kuras var lieto lielāks skaits iedzīvotāju. Vismazāk noslogotajās var lietot lētākus kvalitatīvus risinājumus.<br />
  <br />
  Līvciema iela pieslēdzas salīdzinoši labā stāvoklī esošai maģistrālai ielai un teorētiski pati tāda var būt, ja ceļu aizvelk līdz Saulkanei. Bet vai tas ir Ikšķiles uzdevums – būvēt dublieri lielajai šosejai? Turklāt Saulkalnes krustojums ar šoseju ir bīstams un es nevienu Ikšķiles iedzīvotāju negribu tur pazaudēt.<br />
  <br />
  Šajā rakstā minētā problēma ir nespēja uzstādīt ceļazīmes. Lai pamanītu uzstādīto absurdu, nevajag speciālas zināšanas, pat ne Satiksmes noteikumu zināšanas. Lasītājam ir iespēja padomāt, par ko tas liecina … Jā, par to ilgu laiku ir klusēts, bet tagad laikam mērs ir pilns.

 3. Es, MZGD, domāju ka ielas remontēt vajadzētu pēc prioritātes principa no galvenajām maģistrālēm`, virzienos kas vairāk noslogoti.<br />
  <br />
  Šobrīd sagaidot rudeni sākt ielu izbūvi uz dubļiem ir nejēdzīgi. Pagājušajā Domes sēdē tika minēts ka netiks apgūti 25% no ceļiem paredzētās summas, un tās ir reālas nolaidības sekas sagaidīt rudeni un tad sākt būvēt ceļus.

 4. Ceļu būves speciālist , A.Doveika ! Kuras ielas Ikšķilē Jūsuprāt ir atremontētas vajadzīgi un kuras nevajadzīgi ? Šī analīze būtu Jūsu liels ieguldījums savam novadam.

 5. Atbildīgie! Kad brauksiet likt un mainīt zīmes, uzlieciet arī pie tās pārejas. Kā gan lai no tās “nekurienes” iznākušais vai izbraukušais zina, pa kuru pusi viņam tagad ceļš jāturpina?

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu