Kultūras kalnam būs jāsāk runāt!

Reģionālās attīstības un pašvaldību ministrs Edgars Zalāns
Reģionālās attīstības un pašvaldību ministrs Edgars Zalāns

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns pieprasījis Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Jānim Rudzītim sniegt skaidrojumu par pašvaldības rīcību,

atbalstot projekta “Kultūras kalns” virzību pretēji sabiedrības interesēm un neievērojot Ikšķiles novada teritorijas plānojumā noteikto, informēja ministra pārstāve Dace Kārkliņa.

Reģionālās attīstības un pašvaldību ministrija (RAPLM), iepazīstoties ar informāciju par Ikšķiles novada domes darbībām jaunā kultūras centra projekta virzībā, konstatējusi, ka nav ievērota Būvniecības likumā un Vispārīgajos būvnoteikumos noteiktā būvniecības kārtība.
Piemēram, plānošanas un arhitektūras uzdevums kultūras nama būvniecībai izsniegts, neskatoties uz to, ka Ikšķiles novada teritorijas plānojumā noteikta prasība izstrādāt detālplānojumu. Savukārt būvniecības ieceres publiskā apspriešana notikusi pēc 2006.gada 16.augusta, kad tika apstiprināti metu konkursa, kurā viens no kritērijiem bija atbilstība plānošanas un arhitektūras uzdevumā izvirzītajiem nosacījumiem, rezultāti.

Kā norādīts iedzīvotāju un sabiedrisko organizāciju vēstulēs, informācija par jaunā kultūras centra publisko apspriešanu praktiski neesot bijusi pieejama, un vairums iedzīvotāju par to uzzinājuši tikai pēc tam, kad tā jau bija noslēgusies.

Atbalstot projekta “Kultūras kalns” virzību pretēji sabiedrības interesēm Ikšķiles novada dome ir rīkojusies pretrunā ar likumā “Par pašvaldībām” noteikto, ka vietējā pašvaldība pildot savas funkcijas, ievēro attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses. Vienlaikus nav ievērota likuma norma, kas nosaka, ka pašvaldības autonomā funkcija ir saskaņā ar attiecīgās pašvaldības teritorijas plānojumu noteikt zemes izmantošanas un apbūves kārtību.

Tāpat ministrija norāda uz pašvaldības rīcības neatbilstību Ministru kabineta Būvniecības publiskās apspriešanas noteikumiem, kas nosaka publiskās apspriešanas laikā izstādāmos dokumentus un iespēju ar tiem iepazīties, piemēram, ar pašvaldības budžeta pārskatu, jo būvniecība paredzēta no pašvaldības līdzekļiem, Ikšķiles novada apbūves noteikumiem, detālplānojumu u.c. Nenodrošinot pienācīgu dokumentu pieejamību, Ikšķiles novada dome nav ievērojusi likumā “Par pašvaldībām” noteikto, ka pašvaldības iedzīvotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem publiskās apspriešanas gaitā tiek garantēta ne vien apspriešanai nodotā dokumenta, bet arī visu ar šo dokumentu saistīto pašvaldības lēmumu pieejamība.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam paskaidrojumi par pašvaldības rīcību jāsniedz 20 dienu laikā, papildus informējot par plānoto rīcību pieļauto pārkāpumu novēršanai turpmākajā procesā.

18 KOMENTĀRI

 1. piķis to ikšķ.comim- ar ko var?? Ar ko tu parasti izdari ikšķiliešiem ko labu?? ..ja, vari atcerēties- lūdzu, kādu konkrētu piemēru. …kaut šaubos, ka tev ir kas konkrēts 🙂 …labās domas, dzerot aliņu, neskaitās 🙂

 2. Ikšķilieši! <br /> <br />Ikskile.com nav nekāda sakara ar stūra veikalu vai kādu citu Ikšķiles uzņēmumu, ja ir kas sakāms, droši rakstiet, fotogrāfējiet un sūtiet mums, mēs publicēsim. Mēs visu darām novada iedzīvotaju labā.

 3. Pirms Stūra veikals meklē nelikumības cita dārziņā,lai paosta šašlikus pirms garantijas zīmīšu pārlīmēšanas.Nopirkām miesnieka spainīti un bekonu vakumā,termiņš vēl trīs dienas bija,bet lietojami nebija,jo smirdēja.Tagad salidzinot kādas ir garantijas laika lapiņas,ar tiem ko nopirkām,redzams ka pārlīmētas.Bijām tālu ,atvest atpakaļ nebija iespējas,skumji…

 4. Man jau riebjas šitie leišu veikali, bet ēst tomēr gribās. Un ja jau latvieši māk tikai viens otru apriet, nevis padomāt kā sev un līdzcilvēkiem darīt labāku dzīvi, tad jau tomēr labāk, ka kaut vai lietuviešu bomžu veiks nekā nekas. Jā.. par tirgus laukumu žēl, ka nesanāk pārssimt latu domei, ko iekārtot lai varam nopirkt te pat audzēto skābenīti, tomātiņu, gurķīti…

 5. Parādās iebildes pret nelikumīgu Maximas būvniecību -dažam tūlīt skaidrs-vainīgs Stūra veikals.<br />
  Iebildes pret nelikumīgu centra plānošanu -skaidrs-vainīgas biedrības.<br />
  Kas būs nākošais vainīgais,ja atklāsies kārtējās nelikumības?<br />

 6. Kas liedz būvēt likumīgi? Kur skatās pašvaldība, ja privātais būtu pārkāpis, tam jau ādu būtu norāvuši. Stūra veikala īpašnieki arī šmaucās, kad pārbūvēja kiosku starp mājam, it kā renovācija, bet īstenībā apbūvēja jaunu apkārt un veco no iekšpuses nojauca!
  Dome atkal visu ignorēja.

 7. Ikšķilieši jau sen bija pelnījuši veikalu, kur var nopirkt preci par “normālām” cenām, ne tā kā Stūra veikalā, kur cenas ir “kosmiskas”, pārdevējām viss vienalga un vadībai tāpat veikala prestižs bija vienaldzīgs. Tikai tagad, kad nu sapratuši, ka būs reāli konkurenti ir sarosījušies un sāk ar uzbrukumiem par nelikumīgām būvniecībām. Būtu labāk veikala sortimentu un pārdevēju attieksmi pret klientiem uzlabojuši.<br />
  Ja vienīgais iemesls ir, ka “būvniecība veikta teritorijā, kur paredzēta mazstāvu dzīvojamā apbūve”, tad gribu teikt, ka dzīvojamai mājai šī vieta tāpat nav piemērota – jo būvēt ģimenes māju, kur nepātraukti nāk virsū izplūdes gāzes no šosejas – būtu neprāts.<br />
  Bet veikalam šī vieta ir gana piemērota.<br />
  Ceru, ka ļoti drīz izdosies atrisināt šo situāciju un veikals tiks atvērts!<br />

 8. Es vēlētos citu zīmolu tur redzēt labprātāk, kā nevienam netīkamo lietuviešu veikalu.<br />
  Bet- STŪRIS ar savām cenām jau bija jānoliek pie vietas.<br />
  Un tas bomžainais stāvlaukums, kas bij T-marketa vietā, jau pilsētu nekrāšņoja noteikti.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu