Ikšķiles domes priekšsēdētājs mēra amatam vairs nekandidēšot

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis.
Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis.

6.jūnijā Latvijā notiks kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Iedzīvotāji daudzviet ievēlēs sava novada domes,

 nevis vairs pagastu vai pilsētas pašvaldību deputātus, un politologi paredz, ka pēc šīm vēlēšanām ne vienā vietā vien Latvijā mainīsies ilgus gadus pie varas esošās amatpersonas.

Līdz vēlēšanām dosim iespēju Ogres rajona pašvaldības vadītājiem pastāstīt par saviem darbiem, nākotnes plāniem, situāciju pašvaldībā un noskaņojumu pirms vēlēšanām. Pirmais savās pārdomās dalījās Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis.

Ar J.Rudzīti tiekos īsi pirms sēdes, kurā tiks pieņemts Ikšķiles novada domes 2009. gada budžets. Priekšsēdētājs ir labā omā un ar lepnumu izrāda savu kabinetu, kur gar vienu no tā sienām sarindoti dažnedažādi sportistu kausi. Jā, Ikšķilē dzīvojot sportiski cilvēki, kuri regulāri iegūstot nozīmīgus panākumus dažāda mēroga pasākumos. Kā zinādams, ko jautāšu, J.Rudzītis vēl pirms intervijas sākuma paziņo, ka uz mēra amatu vairs nekandidēs.

Kāpēc šāds pēkšņs lēmums nekandidēt? Vai tas saistīts ar faktu, ka pēdējā laikā jums šeit Ikšķilē tik raibi gājis? Dažādas runas  izskanējušas un daudzas no tām ne jums par labu.

Šāds lēmums manī ir briedis jau diezgan sen. Arī gadu man ir pietiekami, jādod vieta jaunākiem cilvēkiem. Par tiem runātājiem  – tik ilgi strādājot, manuprāt, ir dabiski, ja kādam kaut kas nepatīk. Cilvēki jau reizēm nesaprot, ka es nevaru vienmēr palīdzēt un pa prātam izdarīt visiem. Kādam nākas arī atteikt un tad tik sākas…

Vai nebūs žēl pamest iesāktos darbus nepadarītus?

Jā, šajā gadījumā man kultūras nama būvniecības iecere tā arī ir palikusi nepabeigta…. Bet nebūs jau tā, ka iešu prom pavisam – kā deputāts jau startēšu un domājams, tepat vien būšu un darbošos. Uzskatu, ka pa šiem gadiem daudz ko esmu paveicis. Tāpat arī pašvaldību neesmu izputinājis. Gluži pretēji – nauda pašvaldības budžetā vēl ir uzkrāta. Domāju, ka reti kurā pašvaldībā vēl tā ir.

Tie pēdējie gadi jau jums šeit Ikšķilē nav bijuši īpaši viegli…

Es jau nemaz neuzskatu, ka ir bijis tik traki. Katrs jau var izteikties, kā vēlas, bet reizēm tomēr tiek pāršauts pār strīpu. Piemēram, tiek izplatītas baumas, ka bērzu birzīte pie vidusskolas jau sen ir privatizēta. Stadions esot pārdots un pat jaunais īpašnieks visiem esot labi zināms. Par šādām muļķībām gan reizēm sāp sirds, it sevišķi zinot, ka šādas nepatiesības apzināti tiek runātas…

Kāpēc tad, jūsuprāt, šādas runas tiek izplatītas?

Nu kamēr tie runātāji tam visam neies cauri, tikmēr jau viņi nesapratīs, kā tas ir. Daļēji es uzskatu, ka šīs runas un pašvaldības nomelnošana ir kādu citu cilvēku priekšvēlēšanu kampaņa. Man reizēm rodas sajūta, ka tam pašam Ufo un kompānijai (aut. piezīme – Ikšķilē nodibināta biedrība "Iedzīvotāji", kas plāno pārtapt vēlētāju apvienībā, lai kandidētu pašvaldību vēlēšanās. Biedrībā aktīvi iesaistījies arī mūziķis Kaspars Upacieris u.c.) patiesībā nav ne mazākās sajēgas par to, kāds realitātē ir darbs pašvaldībā. Tie lieli bļāvēji vienkārši ir uzsākuši visai demonstratīvu pirmsvēlēšanu kampaņu. Viņu metodes gan ir diezgan nežēlīgas. Atceros, tika estrādē rīkots diezgan vērienīgs pasākums, uz skatuves kāpa arī Upaciera kungs, kurš mikrofonā pajautāja, vai starp sanākušajiem ir arī kāds deputāts. Ja ir tad, tad nekavējoties tikšot izraidīts no pasākuma, jo dome tā rīkošanai neesot piešķīrusi nevienu santīmu. Tajā pašā laikā, kad viņi nāca pie mums un lūdza autobusu noorganizēt – mēs to izdarījām, tāpat arī speciālās tualetes šīm pasākumam sapirkām un visādi citādi atbalstījām. Bet dome tajā pašā laikā tiek publiski nomelnota. Tad sakiet, kāpēc man pēc šādiem gājieniem arī turpmāk būtu jāatbalsta viņu rīkotie pasākumi?

Ir zināms, ka biedrības "Iedzīvotāji" dalībnieki nopietni apsver ideju par kandidēšanu nākamajās pašvaldību vēlēšanās. Kā jūs kā Ikšķiles iedzīvotājs vērtējat viņu izredzes?

Man grūti spriest. Tad jau redzēs, kā būs. Vienkārši kā Ikšķiles iedzīvotājs es viņus vienkārši diez ko augstu kā cilvēkus nevērtēju. Bet, runājot par iespējamo vēlēšanu iznākumu – cilvēki jau mēdz visādi rīkoties. Atceraties, piemēram, pirms pagājušajām Saeimas vēlēšanām visi bļāva, cik slikta ir Tautas partija. Bet par ko beigās nobalsoja – par Tautas partiju… Tā kā iznākums var būt dažāds. Runājot par "Iedzīvotājiem"  – nu kas viņiem ir – viņiem ir visas iespējas reklamēties pēc pilnas programmas. Es, piemēram, vispār nekad neesmu reklamējies. Vienkārši nav bijusi tāda vajadzība. Bet nu viņiem tās reklamēšanās metodes… Man, piemēram, kolēģi smiedamies saka, ja viss būtu tā, kā tajā komā sarakstīts (domāts mājaslapā www.ikskile.com), tad man jau sen būtu aiz restēm jāsēž. Bet nu es to visu neņemu nopietni, tas drīzāk tādas bērnu spēlītes atgādina. Mana sirdsapziņa ir tīra, neko neesmu nozadzis. Algas arī te pašvaldībā nevienam nekādas augstās neesam saskrūvējuši. Man galvenajai grāmatvedei alga ir Ls 600 uz papīra, un tas nav daudz. Sociālajai darbiniecei alga bija Ls 480, bet viņa aizgāja strādāt uz Stopiņu pagastu, jo tur viņai maksā Ls 700. Stopiņi ir krietni mazāka pašvaldība par mums, bet redziet, algas augstākas…

Jā, redzēju, ka meklējat sociālo darbinieku. Droši vien daudz kandidātu tagad krīzes laikā piesakās?

Piesakās, protams, piesakās. Vienīgi žēl, ka ne no Ikšķiles. Man šajā amatā tomēr gribās redzēt kādu vietējo, kas arī pārzina mūsu novada situāciju. Bet vispār jau cilvēki labprāt nāk strādāt uz pašvaldībām, jo zina, ka te ir sociālās garantijas, prēmijas, atvaļinājuma naudas… Tagad gan nācās to visu "nogriezt".

No kā vēl Ikšķiles domei nācies krīzes rezultātā atteikties?

Tikai no tā, ko prasa likums. Ne no kā cita mēs neatteiksimies. Nav tādas vajadzības. Dažās sfērās budžets ir pat palielināts!

Kuras tās būtu, ja nav noslēpums?

Nu, piemāram, sporta budžets šogad būs nedaudz lielāks, jo ir daudz jaunu komandu izveidots. Arī bērnudārza budžets būs pienācīgs. Skolai, ņemot vērā, ka tik daudz naudas tika izlietots jau pagājušogad, ceļot piebūvi, šogad būs nedaudz mazāk, bet ar to tik un tā pietiks, lai vēl varētu šādus tādus sīkus remontiņus veikt.

Ir skaidrs, ka pie zināmas turības Ikšķiles pašvaldība tika, pateicoties straujajai būvniecības attīstībai novada teritorijā. Šajos apstākļos droši vien domei krietni mazāk tiek lūgts izsniegt būvatļaujas?

Ziniet, būvatļaujas tāpat izsniedzam diezgan daudz. Katru nedēļu nākas arī pieņemt ekspluatācijā pa kādai mājai. Tiesa gan, krietni vien ir samazinājies īpašumu pārdošanas skaits. Šajā sakarā esmu novērojis vēl kādu tendenci – tie cilvēki, kas māju būvēja savas ģimenes vajadzībām, to arī pabeidz, bet mājas, kas tika celtas pārdošanai, tā arī stāv tukšas un ļoti bieži arī nepabeigtas.

Sarunas noslēgumā Ikšķiles mērs pastāsta par savu jaunāko ieceri. Viņš esot ieplānojis kādreizējo Elkšņu skolu pārveidot par bērnudārzu, lai visiem pilsētas mazuļiem pietiktu vietas pirmsskolas izglītības iestādēs un nevienam nebūtu jāgaida rindā. Padomju laikā šajā ēkā jau esot bijis bērnudārzs, arī tagad ēku, kurā šobrīd gan izveidoti dzīvokļi, varētu rekonstruēt un būtu jauns bērnudārzs skaistā vietā. Cilvēkiem, kas tagad dzīvo šajā ēkā, varot piemērot citu līdzvērtīgu dzīvojamo platību un visiem būtu labi…

Par savām nākotnes iecerēm J.Rudzītis stāsta ar lielu aizrautību. Nav gan zināms, vai priekšsēdētājs tās plāno īstenot līdz vēlēšanās vai arī centīsies tās īstenot, būdams vairs tikai Ikšķiles novada domes deputāts…

55 KOMENTĀRI

 1. Nu kandide jau Rudzitis atkal!!!!<br />
  jautājums- vai ta jaunu speku partija joprojam nav?<br />
  Vai ari Zemnieki uzskata, ka viss iet baigi labi un tā tik uz priekšu?<br />
  Ak ja viss butu labi, Zemnieki butu vienigais saraksts 🙂

 2. Citās pašvaldībās notiekot vel lielākas šmuces? Nu tad aizvērsim actiņas, un kad pamodīsimies, būsim līdz kaklam lielajā šmucē.<br />
  Kārtīgs saimnieks vai saimniece šmuci saslauka uzreiz, nevis gaida, kad būs ar kaudzi! Vai varbūt Jūsu mājā krāj kaudzi?

 3. aj da labi, ikskilniekiem vienmeer viss ir slikti! regulaari suudzaas par domes darbu, par projektiem, par celtnieciibaam un budzetu. atslaabstiet, citaas pilseetaas notiek daudz lielaakas smuces! tad izsakiet piedaavaajumus jaunus un reaalus nevis regulaarus paarmetumus.

 4. Tur auga arī viens kokosrieksts. Varbūt vēl nav gājis bojā. Starp citu, būvēšot ielas kanalizācijas trasi, bet nevienas mājas pieslēgums neesot paredzēts. Tas nozīmē, ka cilvēkiem pašiem būs atzari jāprojektē un atkal jāuzrok iela, lai izveidotu pieslēgumu akas. Tipiski Ikšķiles stilā. Bet fotoaparāta man nav. Žēl.

 5. Bērnudārzus iespējami tālāk no pilsētas, pilsētas centra zemes attīstītāju biznesam, simtgadīgus kokus un birzis izcirts tāda ir savdabīgā Ikšķiles attīstības koncepcija. Patreiz pienākusi kārta Lejas ielas dižkoku izciršanai par labu jaunai maģistrālei. Uz kurieni tā vedīs gan nav skaidrs. Pat domes arhitekts brīnās kā no dzēruma pamodies.

 6. Man šķiet, ka pašvaldībai sen vajadzēja uztaisīt novada attīstības plānu, kurā arī paredzētu ciematu veidošanās principus un tajos izveidojamo infrastruktūru, t.sk. bērnudārzus. Savādāk sadeva tagad būvatļaujas kur pagadās… un rezultātā pilns novads ar viensētām un cilvēki sūdzas, ka nav kur bērnu likt….<br />
  Un tā kā nav tādas ilgtermiņa attīstības plānošanas rezultātā vienmēr būs daudz neapmierināto……

 7. Tas ka spiest uz LE varētu aktīvāk, un jautājumu par dambja kopšanu, apgaismošanu un labiekārtošanu, risināt cītīgāk ir nenoliedzami bet par to eroziju tik un tā nepiekrītu.

 8. Nu jau privātā Meidropa pludmale gadā pa pus metram zaudējot. Tas saistīts ar līmeņa svārstībām vairākas reizes dienā. Domāju, ka pieaugot augstāk pa straumi esošās pilsēstas pludmates izmantošanas intensitātei, arī tur kustība sāksies. Nav jau gluži Kurzemes stāvkrasts un nav pat niecīga daļa no Daugavas otra krasta kustības pretī Saulkalnei. Tomēr var Latvenergo (LE) piespiest pie sienas par šo un tikt skaidrībā par dambja uzturēšanu. <br />
  LE kaut kādai meliorācijas pārvaldei JAU MAKSĀ tieši par dambja uzturēšanu, t.sk. tīrīšanu, tikai laikam neviens neatbild par darbu kvalitāti. Te, lūk, mēs varētu LE palīdzēt ar priekšlikumiem par kvalitātes standartiem un to uzraudzību Ikšķiles novada teritorijā 🙂 Ņemot vērā pilsētas intereses, varētu vienoties arī par sadarbību un kopīgiem ieguldījumiem. <br />
  Tagad dome saka, ka nevar, bet LE reāli neko nevajag. Baigi ērti … dažiem sliņķiem.

 9. Krasta erozija dēļ hesa Ikšķilē? Vai nevari nedaudz precizēt? Man jau liekas ka dīķis par ko hes pārvērta Daugavu daudz mazāk ietekmē krastus nekā strauja upe, plūdi u.t.t. nerunājot nemaz par dambi kur erozija būt nevar.

 10. Šitādi saliekušies nīkuļotāji turpina atgremot latviešu-kalpu-bāreņu stereotipu. Daudzas lietas līdz pēdējam laikam arī Ikšķilē bija tikai domes ekskluzīvā kompetencē :)<br />
  <br />
  No tā Latvenergo ne tikai par dambja sakārtošanu jāprasa, bet arī lai katru gadu par apdraudējumu un krasta eroziju samaksā! Ja Rīgas likumi neļauj, tad varbūt Briselē jāpameklē …

 11. ikšķilietis kopš dzimšanas 17.03.2009 12:04<br />
  <br />
  pareizāk – Sūnu ciemietis pēc domāšanas veida tikpat ilgi! <br />
  <br />
  “Varbūt, kad beigsies pavasris un nebūs peļķes, ir vērts aizstagāt un apskatīties.”<br />
  <br />
  Pareizi teikts, jo aizbraukt šogad būs ļoti grūti. Privātmājas tur pagaidām tiešām nav – rindu māja, krogs, viesnīca … un krīzes nobramzēts būvlaukums. Tikai nebrauciet vasarā, kad kanalizācija pār nolaisto HESu valda.

 12. līdzko kko grib uzlabot tā klāt ir piedzīvotāji un ir PRET, tāpēc arī uzlabojumu nav.<br />
  kur pludmalē ir kaut viena privātmāja? Varbūt, kad beigsies pavasris un nebūs peļķes, ir vērts aizstagāt un apskatīties.<br />
  Ja nevar saprast kur budžeta nauda ir tērēta var aiziet uz bibiliotēku, paņemt Ikšķiles vēstu nummurus un saskaitīt, tur tak diezgan smalki viss aprakstīts.

 13. Parādiet kur ir tā lielā Ikšķiles budžeta nauda tērēta? Kur? Esot jauni ceļi būvēti un tml. lietas, tikai neredzu kur. Aizbraucu uz Cēsīm, Valmieru, kur katru gadu pilsētā tiek veikti reāli – redzami uzlabojumi. Žēl skatīties, bet pie mums tikai antiuzlabojumi.

 14. Rudzīša saimniekošanas laikā neesmu redzējusi nekādus reālus uzlabojumus pilsētā. Kādas mums ir tās dažas centrālās ielas? Drīz jau ar džipu tās bedres nevarēs izbraukāt, estrāde nolaista, pilsētas vizīkarte Maxima, vai tad nevarēja veikalam citu vietu pilsētā atrast? Ikšķiles publiskā pludmale atdota privātajam. Dambis arī uz brukšanas robežas. Neviena laba darba, tik sliktie.

 15. Mūsu opis. Visiem roku paspiež, visiem pasmaida, nu tik labs, nu nevar būt, ka viņš slikti saimnieko, pie tam viņš tak tos inteliģentus un penšus prot savaldīt. Dzirdēts, ka viņam aizmugurē arī stipra, gan zaļa, gan tautiska. Par opi!!! Urā!!!

 16. Nu tā jau vienmēr un visur var atrast mīnusus, jeb kurā sistēmā ir pozitīvais un negatīvais, tikai kapēc tērēt uzmanību, enerģiju un laiku, lai visu laiku strīdētos, cīnītos un nomelnotu? To enerģiju varētu izmantot kopīgā virzienā- attīstīt un uzlabot vidi! Pat mūsu “Opis” vel ir lietojams, vienīgi no citas pozīcijas! Nu nav nemaz viņš tik slikts cilvēks, tikai mazliet nepraša gan vairākās jomās! Pietiks kritizēt un kasīt nabu, ir laiks iesaistīties un skatīties vairāk mērķu vizienā, nevis meklēt melnos caurumus vēsturē.

 17. Es jau sapriecājos, ka būs miers no viņa, bet…nē, par deputātu tomēr iešot. Nu, nevar likties mierā. Redz taāu, ka cilvēki viņu neciena un negrib te. Tik ārprātīgi ambiciozs un varas kārs cilvēks, ārprāts.<br />
  “Mums domē jau nav nekādas lielās algas” – tāpēc jau zog.

 18. Šis nu ir populistisks sevis slavināšanas websaits. pilns ar neparbaudītiem faktiem un pat klajiem meliem. tam nav nekāda sakara ar taisnības stāstīšanu par notikumiem Ikšķilē. vēlēšanu platforma. kauns par Ikšķilniekiem!

 19. laikam jau sliktākais domes darbs ir bijusi augstpratiga attieksme pret saviem iedzivotājiem, par parejo protams var debatet nopietnak! Jo pilsoniska sabiedriba Ikšķilē tomēr pastāv (NU TĀDA IR REALITĀTE) Nu nav jau ko lepoties, piemeram, ar Būvvaldes darbu, un sliktakais, ka zinoši cilveki tajā nav aicinati un ja ir, nemaz stradāt negribētu!

 20. Vai kā negatīvisms tiek uztverts tas, ka tiek norādīts uz reāli esošām negatīvām lietām? Jeb varbūt tomēr to darīt ir pozitīvi – lai nekļūtu vēl negatīvāk? 😀

 21. Nekā īpaši negatīva šeit, portālā, neredzu.<br />
  Daudz informācijas,un prieks, ka cilvēki nav vienaldzīgi, to izvērtējot.<br />
  Negatīvi tas var likties vienīgi tiem, kuru daži scenāriji sākuši “buksēt”.<br />
  Milzīgs paldies portāla veidotājiem!

 22. Ak šis viedais vārds – NEGATĪVAIS, cik Ikšķiles novada ļaudis ir pastāstījuši kautko jauku ko publicēt?! Paldies D.Villerušai par materiāliem, kas stāsta par novada slavenajiem māksliniekiem, iespējams es pat nekad nezinātu to, ja nebūtu ieskatījies komā(ikskile.com).<br />
  <br />
  ps. Negatīvā informācija dažus pat iepriecina, jo tad savas problēmas izskatās mazākas.

 23. Es teiktu, ka visas iepriekš minētās negācijas laika gaitā veidojušās ne tikai no iedzīvotāju neapmierinātības, bet arī no komunikācijas trūkuma domei ar iedzīvotājiem. Okei, avīze ir, bet iznāk tikai reizi mēnesī, tur pat kārtīga atskaite par novadā notiekošo neiznāk. Mājaslapa arī – viss kā papīros paredzēts, tikai notikumi tur, … nu netiek visai plaši aprakstīti. Šajā ziņā daudz operatīvāka un iedzīvotājiem piemērotāka ir šī, tā sauktā K

 24. Skolas darba nopelnus nevajag piedēvēt domei. Novadā saskaņa un godīga saimnieciskā dzīve ir jāvada domei neatkarīgi no kādu nolaidīgu namsaimnieku nekoptām durvjupriekšām. Ja tādas ir, arī tā ir domes atbildība, jo domes pienākums ir rūpēties par sabiedriskās telpas kārtību un domes rīcībā ir kārtība uzturēšanai paredzētie līdzekļi.

 25. ..nu tātad…gribētu dalīties ļoti pozitīvos iespaidos par skolotāju un arī deputāti Zani Bēķi…Lielum liels PALDIES par Teātra Sporta kustību Ikšķiles vidusskolā..tas attīsta bērnos runas, domāšanas un tml.dotības…vai jūs esat apmeklējuši kādu no Teātra Sporta turnīriem Ikšķiles skolā?Bērni ir vienkārši vienreizēji..pasākums ir super!!!!!<br />
  …mani bērni arī apmeklēja Teātra Sporta pulciņu kamēr mācījās Ikšķiles skolā…žēl, ka arī citās skolās šī Teātra Sporta kustība nav attīstīta….<br />
  <br />
  nezinu,kā ar to deputātu būšanu, bet es saku – Paldies, skolotājai Zanei!<br />
  <br />

 26. Piekrītu ,tiešām daudz negāciju.Bet ja Jums ir kas labs ko teikt-lūdzu,uzrakstiet un pastāstiet arī mums.Ja nemaldos,augšpusē lapai ir sadaļa ,kurā ikviens no mums var sasāpējušo vai pretēji-iepriecinošo publicēt.Varbūt,tiešām,ir daudz labas lietas,tikai nespējam tās saskatīt.Pozitīvais šeit pietrūkst tikpat cik tas pietrūkst, patlaban,visapkārt.

 27. …piekrītu kvarcs…. nu nav jau tik slikti Ikšķilē dzīvot…un mīlīši, kam nepatīk..Latvijā ir daudz neapgūtu zemju,kur varēs justieskā kungs…es dzīvoju ilgi, nu ļoti ilgi Ikšķilē…nu nezinu..ir jau nebūšanas, bet lai katru vakaru lasītu tikai slikto….<br />
  mājas lapa Com…ir pat ļoti ok…patīk domu apmaiņa..patīk lasīt domas,spriedumus..bet nomāc negatīvisms…cilvēki mīļie..esiet labāki…nu tik tiešām izejiet savā pagalmā..vai tur viss ir ok? staigājoties ar suni brīvdienās gribās gan teikt, ka nauda nav vajadzīga, lai sakoptu savu mājas priekšu, (vai aizmuguri)….mēs ļoti labi mākām kliegt…manas nodokļu maksātāja tiesības ir tādas un tādas..bet es biju nejaušš liecinieks, kā kāda kundzīte nesa savus atkritumus un iemeta <i></i>Domes atkritumu konteinerā…domes darbinieks aizrādīja, ka tas nav forši, bet viņa ko? es maksāju Jums nodokļus, es varu savus atkritumus mest Domes konteinerā…??????????? Jums šķiet tas ir normāli?

 28. Zemās algas ir visefektīgākais un drošākais profesionālu un inteliģentu darbinieku atsijāšanas veids. Priekšsēdētājs cenšas personālu komplektēt no mazāk kvalificētiem, bet paklausīgiem cilvēkiem. Ar tiem viegli manipulēt. Tādēļ arī detālplānu un citus projektus izstrādāja iesācēji.

 29. Ko var gribēt no domes, ja priekšēdētājs lielās ka maksā mazas algas un ka tie kas grib strādāt aiziet uz pašvldībām kur vairāk maksā. Ir tāds teiciens- kā maksā tā strādā……

 30. prātā ienāca sen dzirdēta atziņa- budj po prošāe, i narod k tebe potjaņatsa.Taāu atcerēsimies, ka Ikšķiles novada iedzīvotātu un arī vēlētāju vairums vairs nav pensionēti kolhoznieki, negribu nevienu aizvainot,tikai pievērst uzmanību apstākļiem, ka Ikšķilē iedzīvotāju struktūra ir stipri mainījusies. Tagad te dzīvo ievērojams skaits cilvēku, kas kaut ko dzīvē ir sasnieguši un arī kaut ko ir redzējuši.Kā jau iepriekš komentēts, viņi vēlas kontrolēt SAVAS NODOKĻU naudas izlietojumu.

 31. Grants un smilšu adradņu izlaupīšanas lieta pēc kadas spalvainas rokas ieteikuma esot nolikta pašā dziļākajā prokurora atvilktnē. Diez kā roka tā ir?! Varbūt prokurori varētu tautai atklāt savus īstenos saimniekus.

 32. Rudzītis neesot reklamējies un nav bijusi vajadzība?<br />
  To ,ka pirms pēdējām vēlēšanām “Ogres Vēstis” viņu nominēja par “Gada<br />
  cilvēku 2004” var uzskatīt par visnekorektāko slēpto reklāmas kampaņu.<br />
  Rudzīti šim godam izvirzīja tikai 180 Ikšķiles luteriskās baznīcas <br />
  draudzes locekļi.Vai tad tas ir viss Ogres rajons?Ja reklāma nebūtu <br />
  vajadzīga viņam ,varēja atteikties,bet ne varonīgi smaidīt Ogres un <br />
  Ikšķiles vēstu 2005.gada janvāra numuros.Tas pārsit visas UFO iespējas.<br />
  Rudzītis neesot zadzis?<br />
  Izlaupījis tomēr ir.Jēga viena .<br />
  “Parakstot apšaubāmu līgumu par atpūtas bāzes izveidošanu Kaparāmuru <br />
  karjerā , Ikšķiles novada domes priekšēdētājs Jānis Rudzītis patiesībā<br />
  pieļāvis pašvaldībai piederošā grants un smilšu atradņu izlaupīšanu”<br />
  raksta ” Latvijas Avīze” 2007. gada 21.jūlija numurā.Kā zinām tas pats<br />
  notiek Kranciema karjerā.<br />
  Mode mainās arī Ikšķilē .<br />
  Sedziņa ,ko veiklais tamborētājs uzmeistarojis ar sešu zaļu kamolu palīdzību ,palikusi vecmodīga. Rudzītim to jāliek zem dibena , jāsēž <br />
  mājās un jādomā kā atlīdzināt , ar nodomu vai rupjas neuzmanības dēļ,<br />
  radušos zaudējumus.<br />
  Vaŗbūt mode atgriezīsies ne ātrāk kā ap 2029. gadu.Tad beigsies Lohmānova tiesības nomāt pašvaldības karjeru.Rudzītis cerams būs iekrājis prāvu nomas maksu , atlīdzinas zaudējumus un tad varēs kandidēt.

 33. Jā, būtu jauki manīt eksaktāku pieeju. Viens ir skaidrs: Ikšķilē mainās sociums, jaunie, ekonomiski aktīvie un šajā gadījumā ne bez iemesla dusmīgie vietējie&Rīgas migranti grib zināt un kontrolēt savu nodokļu naudiņu izlietojumu, un tas ir tikai normāli. Un viņus neapmierina, ka domē sēž tādi “opji” (kaut lāga), kuri n gados pinušies kā vistas pa pakulām, nespējot paveikt daudzas jo daudzas vitāli svarīgas lietas. Bet te daudz vairāk vajadzīgi bezkaislīgi skaitļi, ne emocijas. Daudzi cipari un fakti jau minēti, bet ļoti prasītos kāda domes pēdējo gadu darbību apkopojoša neatkarīga audita.

 34. daudzi esam ļoti negatīvi noskaņoti,bet ļoti lūgšu,nevajag lietot rupjibas un personīskos apvainojumus,tādu kā daunisms…..<br />
  <br />
  Bet pēc šī raksta sapratu Rudzīša kunga ,tā saukto,fenomenu.Tā kā viņš nav augstās skolās mācījies,viņš runā ļoti vienkāršā valodā, bez tādiem izteicieni kā voluntāri utt.šī vienkāršība,kā saka,paņem un ,ja nezin neko par nekārtībām viņa saimniecībā,gribas teikt-nu ko Jūs to lagā Opi tramdat!Viņs taāu cenšas cik var!<br />
  <br />
  Es tik te tā domāju-ja viņam aiz muguras nebūtu tik stipra partija,vai tad viņš būtu tik drošs par to”ietupināsnu aiz restēm”?Stipri šaubos…

 35. Nu kas tad tik labs ir izdarīts? Vai nejēdzīgajam projektam iztērētie 300 000,00ls ir tas labais darbs, vai ielu un ceļu remontu izpilde tikai 25% apjomā ir tas labais dars. Varbūt vairāk kā tūkstošs iedzīvotāju protestu neuzklausīšana ir labs darbs? Kaut kāds daunisms domāšanā – Marek.

 36. Nu neko tā nebūtu taisnība, izdarījuši viņi ir daudz, problēma ir tajā ka rezultats ir negatīvs. Daudz darbi iespējams ir ļoti labi, bet tie kas ir nejēdzīgi, ļoti sabojā pozitīvo darbu bilanci.

 37. Rudzītis sevi redz Dieva izredzētā lomā. Viņaprāt pilsoņu vēlme izmantot savas pilsoņu tiesības ir nosodāma lieta. Ir jāsaprot, ka cieņu un uzticību ir jāiegūst ar darbu un godprātīgu attieksmi. Rudzītis un viņa līdzdalībnieki neko no tā nav spējuši, tādēļ jānāk ir citiem cilvēkiem un nesaistītiem ar Rudzīškompāniju un visādām TP, ZZS un pārējām partmafijām.

 38. Un Rudzītis vēl cer uz deputāta krēslu?! Realizēs bērnudārzu Elkšņos, lai bērni būtu jāved iespējami tālāk no mājām, bet centra zemes iztirgos. Dievs« pasargi Ikšķili no Rudzīša, Bokmeldera un pārējiem izsaimniekošanas “dižgariem”!

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu