Pašvaldības vadības nespēja

Pašvaldības policija Ikšķiles novadā noteikti ir!
Pašvaldības policija Ikšķiles novadā noteikti ir!

To, ka pats vainīgs, ka Ikšķilē ir tāda pašvaldības policija, kura pašus neapmierina, atzina arī izpilddirektors Guntars Kurmis, kura pakļautībā bija arī Pašvaldības policija

Viss sākās ar domes priekšsēdētāja iniciatīvu likvidēt 2 amata vienības, kā rezultātā novadā palika 4 pašvaldības policisti, no kuriem vienam ilgāku laiku bija slimības lapa. Te nu bija vietā pārmetumi par nespēju nodrošināt novadā kārtību. Un es piekrītu, ka ne 3, ne 4 policisti nevar nodrošināt patrulēšanu 24/7/365, ja tāda ir nepieciešama. Par nepieciešamību nav izvērtējuma.

Slavas dziesma Reģionālajai pašvaldības policijai (Ķekavas) ir izskanējusi dažādos medijos, tajā skaitā Ogres televīzijā, kurai Ikšķiles novada dome maksā 24000 LVL gadā, arī Ogres vēstīs, Ikšķiles vēstīs un citur , tikai žēl, ka situācija atspoguļota, tikai pa pusei pastāstot puspatiesības:

1. Apgalvojums – lai taupītu līdzekļus.
Atbilde – tērēs vēl vairāk, jo budžetā paredzēti 68000 LVL gadā, kamēr deleģēšanas līgumā 95000 LVL, pie tam, pašvaldība par saviem līdzekļiem nodrošinās bijušās policija telpas, sedzot visus komunālo
pakalpojumu izdevumus, tajā skaitā interneta un telekomunikāciju paplašinot tās, kā arī nodrošinās ar Ikšķiles policijas rīcībā šobrīd nodoto automašīnu Honda HRV un par savu naudu turpinās uzstādīt videonovērošanas iekārtas sabiedriskās vietās, turpinās segt pasta, telekomunikāciju un citu sakaru apmaksu, remonta un uzturēšanas izmaksas, transportlīdzekļu uzturēšanu un remontu, iekļaujot tajā daļu no degvielas, ko izlietos braucot ar Ikšķiles Novada Domes automašīnu Honda HRV. Šobrīd šis viss iekļaujas 68000 LVL.
Likums „Par policiju” nosaka, ka „Pašvaldības policija tiek finansēta, un tās materiāltehniskā apgāde tiek veikta no attiecīgās pašvaldības līdzekļiem”
Pielikumā „APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI” deputātu iesniegums VARAM ministram un
Iekšlietu ministram.

2. Apgalvojums – novada mieru sargās apmācīti un bruņoti policisti.
Atbilde – viņi nav ekskluzīvi vienīgie, tādi var būt arī Ikšķiles novada pašvaldības policijas darbinieki.
Vai Reģionālās pašvaldības policijas darbinieki ārpus Ķekavas novada administratīvās teritorijas vispār var izmantot likuma „Par policiju” 12. – 14. pantā noteiktās tiesības, ja 15. pants nosaka: „Valsts policija un Drošības policija katra savas kompetences ietvaros izpilda savus pienākumus visā Latvijas Republikas teritorijā, pašvaldības policija — attiecīgajā administratīvajā teritorijā, bet ostas policija — normatīvajos aktos noteiktajās ostas robežās”.

3. Par bruņojumu – ar šādu funkciju deleģēšanas līgumu, darbība notiek pretrunā arī Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma 50. Panta 3. daļai: „pašvaldības policijas ieroču, munīcijas un speciālo līdzekļu apriti (nosaka) — attiecīgā pašvaldība”.

Cik likumus ir gatava pārkāpt pašvaldības vadība un arī daļa deputātu, kura par šādiem lēmumiem balso, esot par to informēti?

Iveta Mežaraupe

P.S. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uz tikšanos iesaistītās puses
29. jūnijā plkst. 9.30 Lāāplēša ielā 27, Rīgā, 2. stāvā 202. kabinetā. Uzaicināta ir Baldones,
Ikšķiles, Ināukalna, Ķekavas dome, Iekšlietu ministrija. Lūdzu skatīt pielikumu.

Uzziņai – dome Ikšķilē ir visi 15 deputāti.

18 KOMENTĀRI

 1. Tu savu tekstu kaut pēc uzrakstīšanas izlasi. Ja Tev par to maksā, tad rēķinies, ka esi viegli aizstājams. Zema kvalifikācija un vēl zemāki morālie standarti…

 2. Nu kā tad nebija šumēšanās – attīstības programma un stratēģija bez opozīcijas deputātu iejaukšanās, komunikācijas ar izstrādātājiem un debatēm Domes sēdēs būtu pieņemta saturiski ļoti vāja un, pie tam, ar lērumu latviešu valodas drukas kļūdu, nerunāsim par to, ka pozīcijas deputāti šos dokumentus vispār apstiprināja bez lasīšanas, manuprāt viņi vispār neiedziļinās par ko balso, jo viss kas tiek likts uz sēdi, tiek nobalsots. Savādi, bet fakts!

 3. Nu, negribējā jau ma šaja diskusijā iesaistīties 🙂 <br />
  <br />
  “Saukt par “ķēdes sūņiem” tos 30% balsotāju, kuri nobalsoja par, sava stulbuma dēļ, opozīcijā palikušajiem gan nav saprātīgi.” <br />
  <br />
  Ja raksti tik ģeniālu tekstu pēc cita cilvēka izteikta viedokļa par POZĪCIJAS darbību vispār kaut kur un arī Ikšķilē, tad neesi mīkstais, nosauc sevi kaut kā! Nav jau problēma, ka tev ir viedoklis, problēma ir tā, ka tu marksistiski profesionāli oponenta teikto centies apgriezt otrādi. Valdošo kritiku tu pārvērt par opozīcijas kritiku. Domā, ka te visi idioti? Vai pi….. esi?

 4. daceks<br />
  2009-05-26 12:17:37<br />
  Nu zini :)), diezgan bezjēdzīgi sēdēt tajās sēdēs, ja zini, ka tava balss tāpat neizšķir neko, ka viss jau ir iepriekš sarunāts un izlemts. Es, protams, neatbalstu, ka nav jāiet vispār. Ir jāiet un ir jāoponē. Iespējams, ka noderīgāk bija darboties sabiedriskā kārtā, vēršot sabiedrības uzmanību uz likumpārkāpumiem… Reizēm katram cilvēkam nolaižas rokas, kad sastopamies ar galvas sišanu pret sienu, kurai nav iespējams izsisties cauri

 5. Vienmēr pastāv divas iespējas, klusējot pieņemt, vai aizrādīt un nepieļaut nepareizu rīcību. Zagt vienmēr ir vieglāk nekā nopelnīt ar darbu, svētki beigsies, būs jāvērtē nevis notikušā fakts, bet kvalitāte un ilgtermiņa ieguvumi.

 6. Saukt par “ķēdes sūņiem” tos 30% balsotāju, kuri nobalsoja par, sava stulbuma dēļ, opozīcijā palikušajiem gan nav saprātīgi. Loģiski, ka no opozīcijas tiek gaidīts aktīvs un gudrs darbs, nevis kasīšanās ap sīkumiem un konkurece savā starpā. Šitie opozicionāri uz varu un slavas dziesmām var necerēt. Ja opozīcijā nav nekādu ideju, ko tad pie varas šie pratīs darīt?

 7. To, ka pašvaldību vadītāji klaji ignorē likumus jau tika atzīts visas valsts līmenī. Diemžēl, opozīcijas vienmēr ir mazākumā un reāli kaut ko panākt tai ir ārkārtīgi grūti – ņemot vērā vēl to atrodas bariņš “ķēdes sūņu”, kas nezin kā vien izkalpoties un gatavi opozīciju noriet tikai tāpēc, ka viņi ir mazākumu. Ja vara mainīsies – šie paši kvanķi tagad norietajiem dziedās slavas dziesmas. Via tiešām visi domājošie vēlētāji r aizbraukuši uz Īriju? Bēdīgi.

 8. Jums laikam labāku nav ko darīt, kā tikai skatīties ko citi dara napareizi, bet paši tik nevainīgi, pilnīgi riebjās. Būtu vismaz paši kaut ko mēģinājuši darīt lai uzlabotu visu to Ikšķilē, kas Jums tik ļoti nepatīk. Nesaprotu kapēc tik ļoti ir jānoniecina Ikšķiles pašvaldība, ja paši ne pirkstu neesat pielikuši Ikšķiles uzlabošanai, un kapēc Jūs vēl esat te, ir taāu daudzas citas pilsētas ar daudz labākām pašvaldībām.

 9. Pašvaldības nespēja sarīkot diskusiju ar iedzīvotājiem par metu konkursu arī ir redzama – šāda diskusija nav bijusi. Ņemot vērā, ka ir iesniegums IUB par konkursa rezultātiem un procesu no viena pretendenta, es gaidu IUB lēmumu. Iespējams, ka nāksies strādāt pašvaldības vietā, lai būtu komunikācija ar sabiedrību par Ikšķiles centra attīstību.

 10. Cetra plānotāju izvēles konkurss gan bija likumpārkāpuma paraugs nevis policistu izvēle, bet to AI deputāte – ministrijas speciāliste nesaskatīja un kur vērsties nezināja.

 11. Ja saulainais partiju tūrists, ko gribetu dzirdēt, tad šādiem rakstiem un cīņām nebūtu vietas. Pat ar 2 juristiem manipulējot, Ikšķiles pašvaldība nespēj atlaist darbinieku vai ievērot likumu.<br />

 12. Jūtama nākošo vēlēšanu tuvošanās, sākat popularitātes uzpūšanu? Par sakarīgu domes darbu kārtības uzturēšanā tāda šūmēšanās, bet par plānošanu un attīstību neko neiebildāt.Tad aste bija kājstapē.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu