Dzeltenā sniega ūdens 2

Netīri dzeltens ūdens, ko piegādā pašvaldības aģentūra Līvi.
Netīri dzeltens ūdens, ko piegādā pašvaldības aģentūra Līvi.

Šā gada februārī atļāvos izteikt neapmierinātību par ūdens kvalitāti savā Skolas ielas mājoklī. Sekojot dažādiem aicinājumiem uz konstruktīvu sadarbību, veltīju laiku sarunai arī ar atbildīgo „Līvu

 Diemžēl konkrētu atbildi par dzeltenā ūdens rašanās iemeslu nesaņēmu, tik vien to, ka tiek skalota sistēma. Skalošana, protams, dzen duļķes, bet tas neskaidro, kur un kādēļ tās duļķes rodas un kādēļ tās pēc tam jāizdzen caur māju un dzīvokļu skaitītājiem? Vai tiešām nevar sistēmas posmu skalot atsevišķi, netīro ūdeni no sistēmas nolejot? 

Sarunas noslēgumā vienojāmies, ka sistēmas skalošana piektdien vai sestdien nav laba prakse, jo šajā laikā iedzīvotāji ir mājās un ūdeni lieto vairāk. Vienojāmies arī par to, ka gadījumos, kad sistēma patiešām jāskalo, par to tiks informēti māju iedzīvotāji – ar lapiņām pie durvīm. Tik tālu konstruktīvā sadarbība… 

Ceturtdienas, 24. marta rītā ūdens atkal bija dzeltens. Fotografēšanai mazliet ietecināju vannā. Vai atceries, kā Tev garšoja ceturtdienas rīta ūdens glāze? Daudzi joprojām apgalvo, ka dzerot ūdensvada ūdeni. Vai paskatījies, ko samiegojies ielēji kafijas kannā? 

Tā kā vakarā mājās ierados jau tumša, ejot ārā no mājas, nopētīju ziņojumu dēli, ārdurvis, pagraba durvis. Nekā, nav ziņu par skalošanu. Ticot, ka „Līvu” darbinieks, turklāt – deputāts, apzināti nemelotu, jāsecina, ka ūdens kvalitāte mūsu krānos ir mainīgs un nekontrolējams lielums. Labā prakse šajā gadījumā būtu tāda, ka „Līvi” uzrakstītu, kas par lietu, parakstītos un pateiktu, kad būs kārtībā. Reālā prakse ir Ikskile.com komentāros Arnolda rakstītais: „Nevajadzēja pirkt dzīvokli Ikšķilē, ja par dārgu apkure. Latvijā taāu ir arī citas pilsētas. Tevi tak ar varu uz šejieni neatvilka?” Ej, nu saproti, vai tā draudzīga pavilkšana uz zoba vai kādas amatpersonas ņirgāšanās. 

Kā domājiet jūs, pašvaldības aģentūras „Līvi” klienti?